Хатидже си търси мъж - успяха да ми вдигнат настроението

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Хатидже си търси мъж - успяха да ми вдигнат настроението

Мнениеот sidnikam » 05 Юни 2018, 11:41

Днес тотално ми повишихте настроението и още се смея сама.Какво се ровех из сайта и попадам на заглавие "Хатидже си търси мъж" 10 лв.Поогледах нещо за описание,коментар..Ъъъ.В първият момент си помислих..Е дотам ли стигнахме,та тук да си търси мъж пък и цена сложила..Най-отдолу вече разбирам,че става дума за книга. :lol:
sidnikam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Апр 2018, 23:35

Re: Хатидже

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Юни 2018, 11:52

хаха :) Интересно, за какво ли се разказва в книгата, може би е някоя стил турски сериал!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Хатидже си търси мъж - успяха да ми вдигнат настроението

Мнениеот FramarMedia » 05 Юни 2018, 12:49

"„Слушай, дъще, дори да е нищожен като мушичка, но да имаш мъж, дори да е с размерите на мушичка, но да го имаш.”

Какъв например?

Да бъдеш жена на пияница… на портиер… на стругар… на джудже… на имам… на куриер… на дърводелец… на охранител в затвора… на касапин… на много по-млад мъж… на мъж с изключително чувствителна душа… на обикновен работник… на лентяй… втората жена на някой мъж… жена на железничар… на търговец… на жалък некадърник… на пенсионер… на лакомник… на безполезен мъж… на циганин... на първата си любов… на мъж, влюбен в своята мандолина… на мъж, жертва на съдбата… на доста красив мъж… на поет… на възрастен мъж… на чудак… на баща си… или пък на сина си…

Какъв би бил животът ти, ако беше жена на някой от изброените типове мъже, какви чувства щеше да предизвиква той в теб, как бихте съжителствали, как би направила живота си по-хубав, какви щяха да бъдат мечтите ти…

Това са фантазиите на съпружеския живот, разкрити в истинската, реалната им светлина, съчетана с хумор и любов.

Това е вълнуващ разказ, наситен с житейски емоции, описващ потиснатостта и лишенията, погледнато в чисто женски аспект, като същевременно отразява стратегията на съпротива и желанието за оцеляване.

Това е един циничен шедьовър, отразяващ ситуациите „Ако бях жена на…“ от Хатидже Мерием." :car:
Житейска ситуация, дами...
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Хатидже си търси мъж - успяха да ми вдигнат настроението

Мнениеот sidnikam » 06 Юни 2018, 19:17

"Дори да е нищожен като мушица,но да имаш мъж,дори да е с размерите на мушичка,но да го имаш"
Съжалявам,но предпочитам да си купя клечки за зъби. :grin:
Удобно,практично и хигиенично,а и най-вече не ти създава главоболия.

Ако бях жена на изброените типове мъже :roll:
(Ако) е относителна дума за мен.И все пак.Никога не бих избрала посочените типове мъже.Просто не се вместват в моята листа.Следователно няма и мечти за бъдеще.
Вярвам,че имаме свободата и правото сами да ковем своето бъдеще и плащаме за своят избор.
А за мечтите. :grin:
Това е единственото нещо за което не плащаме,но и пагубно за тези,които не са стъпили здраво на земята,докато витаят в облаците.
sidnikam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Апр 2018, 23:35

Re: Хатидже си търси мъж - успяха да ми вдигнат настроението

Мнениеот Adhoc » 07 Юни 2018, 16:18

Мъж заради самият мъж не е работа, дори и 10 лева да струва.
Adhoc
 
Мнения: 67
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:07


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта