Има ли храни, които не консумирате на плажа?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Има ли храни, които не консумирате на плажа?

Мнениеот Jully » 11 Юни 2018, 11:09

Вчера запазихме лятната си почивка и вече ми замирисва на море! :)
Типично на плажа, всеки яде, а и почивките не са време за спазване на диети и по плажа постоянно се ядат царевици, картофи, цаци, бири и подобни.
Но все пак, забелязали ли сте кои храни ви влияят по-злеи какво предпочитате да ядете, за да се чувствате по-добре по време н алятната си почивка? Имате ли правила, които спазвате, когато сте на морето, свързани с храненето ви?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Има ли храни, които не конусмирате на плажа?

Мнениеот vanusha » 11 Юни 2018, 16:07

Не се съобразявам какво ям, а повече гледам от къде го купувам. Избягвам всякакви места, които нямат хладилници, гледам сосовете, шоколадите и прочие да се съхраняват правилно, много често се случва да видя например пици на парче, които стоят напечени близо до плажа и то в продължително време. Вярно, че там се яде постоянно, но не мисля, че е правилно нещата да се оставят за дълго време без надзор.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Има ли храни, които не конусмирате на плажа?

Мнениеот Милинка » 11 Юни 2018, 17:32

Май няма такива, на плажа всичко ми е вкусно, голям апетит имам. Всичко изброено, че и отгоре обичам да си хапвам на плажа с приятели.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Има ли храни, които не консумирате на плажа?

Мнениеот Rali_hr » 12 Юни 2018, 09:30

На морето и на мен ми се отваря апетита. Май не се съобразявам много, само гледам да е удобно да се яде на плажа, така че залагаме повече на сандвичи, макар че може реално да се носи и да се яде всичко. :mrgreen:
Но не разнасям кутии с храна, все гледам квартирата ни да е близо до плажа и да се храним там, така че да не се налага да си носим ядене. На плажа винаги имаме вода, друго не ми трябва. И без друго ръцете ни постоянно са в пясък и нищо не е подходящо да се яде.
Иначе избягвам да пия бира на плажа, предпочитам го това занимание вечер, когато се разхлади, но така през деня да си взема една бира, или друг алкохол - не го правя, защото ми става едно неприятно на стомаха и ми се доспива, започвам да се чувствам кофти и ми става още по-горещо.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли храни, които не консумирате на плажа?

Мнениеот Pipilota » 12 Юни 2018, 14:33

Аз съм толкова гнуслива и с толкова капризен корем, та си ходя на морето със щайгите с картофи, катко по време на соца. :lol:
Стягам си предишния ден да пека пържо, кебапчета кюфтета, всичко замразявам и с това изкарваме седмицата главно. Само купуваме от време на време я някоя цаца, или някоя мида. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли храни, които не консумирате на плажа?

Мнениеот Валя.Танева » 12 Авг 2019, 09:52

Не консумирам млечни и разни тежки храни.
Основно плодове, солети или някакви леки сандвичи. Нищо повече.
А, и разхлаждащи коктейлчета :cool:
Валя.Танева
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Май 2019, 09:56

Re: Има ли храни, които не консумирате на плажа?

Мнениеот smile :) » 14 Авг 2019, 09:09

Сладолед, друго не ми трябва на плажа :lol:
smile :)
 
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2019, 09:39


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта