незатворена фонтанeла при възрастни- какво да направя?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

незатворена фонтанeла при възрастни- какво да направя?

Мнениеот silvana_vch » 12 Юли 2018, 14:30

На 41 години съм и сега разбирам, че фонтанелата ми не е затворена както нормално се случва до 2 години от раждането на човек. Нямам някакви странични ефекти, по принцип лесно забравям разни подробности от живота си назад и имам леко нарушение на зрението на едното око гледайки в дясно. Търсих информация за такива аномалии, но няма нищо освен за няколко врачки, така да се каже - Ванга, Вера Кочовска. Някой с повече информация на темата, моля. Благодаря предварително.
silvana_vch
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юли 2018, 14:18

Re: незатворена фонтанeла при възрастни- какво да направя?

Мнениеот CinemaFreak » 12 Юли 2018, 15:19

silvana_vch написа:На 41 години съм и сега разбирам, че фонтанелата ми не е затворена както нормално се случва до 2 години от раждането на човек. Нямам някакви странични ефекти, по принцип лесно забравям разни подробности от живота си назад и имам леко нарушение на зрението на едното око гледайки в дясно. Търсих информация за такива аномалии, но няма нищо освен за няколко врачки, така да се каже - Ванга, Вера Кочовска. Някой с повече информация на темата, моля. Благодаря предварително.

Интересно, как разбрахте за това, лекар ли ви каза?
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: незатворена фонтанeла при възрастни- какво да направя?

Мнениеот Буба Мара » 13 Юли 2018, 17:13

silvana_vch написа:На 41 години съм и сега разбирам, че фонтанелата ми не е затворена както нормално се случва до 2 години от раждането на човек. Нямам някакви странични ефекти, по принцип лесно забравям разни подробности от живота си назад и имам леко нарушение на зрението на едното око гледайки в дясно. Търсих информация за такива аномалии, но няма нищо освен за няколко врачки, така да се каже - Ванга, Вера Кочовска. Някой с повече информация на темата, моля. Благодаря предварително.

Да.. и на мен ми е интересно как така на 41 години изведнъж разбираш че фонтанелата ти... И изведнъж разни неща ги отдаваш на това. За Ванга и за Кочовска нямах представа,че имат същия проблем (ако е проблем). Струва ми се малко... страшна тази мисъл. Като се сетя как пазим главите на децата докато не се е затворила тази фонтанела, а някой да си живее нормално без да подозира :roll:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: незатворена фонтанeла при възрастни- какво да направя?

Мнениеот Kaya » 23 Юли 2018, 15:57

И аз се учудвам, че не си разбрал досега, и изведнъж, толкова години по-късно ти става ясно. Няма как да има нещо общо със забравянето или със зрението ти.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: незатворена фонтанeла при възрастни- какво да направя?

Мнениеот silvana_vch » 02 Авг 2018, 11:14

Аз съм с епилепсии от малка,до ден днешен в всички епикризи от болнични заведения в които съм лежала пише неустановена епилепсия, правили са ми ЕЕГ многократно и ЯМР, и мен също ми беше чудно как не са установили това, но се оказва, че се вижда само при обикновен ехограф който не се е налагало да ми се прави през годините, а аз разбрах сега след като напипах случайно голямата вдлъбнатина и натиснах малко по силно...оказа се дебело парче, така да се каже -кожа която е еластична и когато натиснеш по силно пръстите потъват доста по навътре. Фактически аз никога не съм си натискала по този начин главата за да разбера, или пък родителите ми като по малка...има си ципата или каквото и да му се каза там, тя е дебела и еластична сега, но няма череп или кост или каквото и да е. В крайна сметка сега се разбира, защо епи ми е неустановено, защото не е такова, а вследствие фонтанелата е нарушено зрението ми надясно. Толкова се разбра досега, оказва се много, много странно но не и напълно невъзможно.
silvana_vch
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юли 2018, 14:18


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта