Кое прави семейството семейство?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот deva » 14 Дек 2011, 21:34

Семейство има тогава когато двама души не могат един без друг до такава степен че са едно цяло.Когато има и дете още по добре,станали сте трима и любов и щастие ще има :D :D :D :D :D
Аватар
deva
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Дек 2011, 20:55

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот delinda » 29 Дек 2011, 17:28

deva написа:Семейство има тогава когато двама души не могат един без друг до такава степен че са едно цяло.Когато има и дете още по добре,станали сте трима и любов и щастие ще има :D :D :D :D :D


Не е толкова лесно и розово. Изисква се време, докато се напаснат характерите и много търпение, след появата на трети човек, макар и плод на любовта им. Аз мисля, че не е никак лесно да изградиш семейство и да го запазиш след това.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот Даниела Танева » 02 Яну 2012, 22:08

Изображение

Отговорът на този въпрос е колкото сложен, толкова и простичък! За мен в основата на хармоничните взаимоотношения между двама души стои компромисът, доверието и най- вече любовта. Та нали именно тя е тази, която събира сродните души! В началото е бурна страст , а с времето се превръща в топлина ,нежност, искрена и безкористна обич. А плодът на тази обич-детето е нещото, което "затваря кръгът" и го превръща в едно завършено цяло!
Даниела Танева
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Дек 2011, 23:46

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот electra_edd » 28 Фев 2013, 11:19

Уважението, споделянето, споделянето на мигове заедно, естествено любовта.
electra_edd
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:22

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот geriva » 28 Фев 2013, 12:09

Семейство се създава чрез:
-комуникация между партньорите
-динамични отношения- тоест развитие във връзката, интерес един към друг, поддържащо желание за опознаване, въпреки съвместното съжителство

Разбира се, чудесно е ако тези неща са съпроводени с любов :D
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот rossitta » 28 Фев 2013, 16:45

Семейството е място, където човек намира обич, подкрепа и разбиране, дори когато е неразбран за останалия свят.Семейството е топлината на общия дом, общите радости и споделяния, децата, взирането в една посока. Темата е неизчерпаема, а факторите комплексни...сещам се за толкова много неща... дори и дребните детайли имат значение...
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот geriva » 28 Фев 2013, 21:34

rossitta написа: дори и дребните детайли имат значение...

Така е, но си нямаш представа, за колко много хора, семейството е просто да се приберат вкъщи, а там да ги чака някой...хей така-колкото да не са сами.
Моя приятелка живее такъв живот. Мъжът и твърди, че имат семейство-нали се прибирал вечер и я обичал. Тя пък се чувства ужасно самотна...въпреки, че живее с него.
Ех, ако семейството беше просто да се прибереш вкъщи :mrgreen:
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот Anka » 13 Яну 2015, 13:02

Мисля, че когато имате доверие на 100% в някой, то вие сте семейство, независимо появили ли са се децата или не са още ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Яну 2015, 14:10

Според мен е важното хората в това семейство да са си близки наистина - да се грижат за себе си, да бъдат едни и същи. Ние с моят съпруг се смеем и забавляваме много, караме се със смях, това е нашето семейство и е истинско.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот S_Milenska » 13 Яну 2015, 16:50

Отношения са супер важни в семейството, мисля че жестовете са супер важни, останалото е без значение сякаш. Разбира се разбирането между хората си е важен де ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта