Кое прави семейството семейство?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Кое прави семейството семейство?

Мнениеот Даниела Стоянова » 02 Дек 2011, 14:13

family.jpg
family.jpg (13.29 KiB) Прегледано 4994 пъти


Последно време като, че ли стана мода двойките да живеят без брак.Като, че ли младите нещо ги плаши, аз лично съм за брака, дори мога да се похваля с здрав брак изпълнен с любов.
Да ви кажа не си бях задавала въпроса кое прави семейството семейство?докато не се омъжих. Когато се съберете с любимия под един покрив нещата малко се променят. Отношенията попадат в друго измерение.
Начинът ни на живот в една връзка. Трябва да сме съвсем наясно какво точно искаме . И двамата и аз и той. Сега е момента да изкараме наяве опита който сме натрупали с годините.
Вие как мислите права ли съм? И кое според вас прави семейството семейство?
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Кое прави семейството семейтво?

Мнениеот зозо » 02 Дек 2011, 15:39

Според мен едно семейство е истинско семейство, когато хората помежду си имат доверие. Доверието е най-важно и именно то сплотява хората. Това е друго не е нужно.
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Кое прави семейството семейтво?

Мнениеот delinda » 02 Дек 2011, 16:04

Да съгласна съм, че трябва да има доверие, но не само. Трябва да има уважение и взаимност. Това са много важни отношения между двама души, защото любовта не е вечна. Тя идва и си отива, но е важно да остане нещо здраво и стабилно, след нея. ;)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Кое прави семейството семейтво?

Мнениеот Margo » 02 Дек 2011, 16:09

delinda написа:Да съгласна съм, че трябва да има доверие, но не само. Трябва да има уважение и взаимност. Това са много важни отношения между двама души, защото любовта не е вечна. Тя идва и си отива, но е важно да остане нещо здраво и стабилно, след нея. ;)

Да напълно съм съгласна с теб, delinda, след като си отиде любовта нещо трябва да остане на нейно място.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Кое прави семейството семейтво?

Мнениеот valiart » 03 Дек 2011, 20:38

За истинско семейство трябва много! Любов, разбрателство, довере, уважение, грижовност, компромси, всеотдайност. Не е лесно, а?;) Но хубавте неща, не стават лесно:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Кое прави семейството семейтво?

Мнениеот Dia » 07 Дек 2011, 13:32

Отдаването, искреността, споделянето, общите възгледи за нещата от живота... ЛЮБОВТА!
Аватар
Dia
 
Мнения: 47
Регистриран на: 27 Сеп 2011, 09:49

Re: Кое прави семейството семейтво?

Мнениеот ДжЪз » 07 Дек 2011, 14:15

Според мен, за да изградиш едно стабилно семейство се изискват много усилия, много саможертви и страшно много компромиси. Едно от най-важните качества, което трябва да притежава човек, който иска да изгради семейство е способността да прощаваш, защото няма безгрешни хора. Семейството обаче се съгражда от двама души, които поставят основите, така че трябва да получаваш и нещо на среща. Не всичко е любов и не винаги любовта може да бъде достатъчна, за сплотяването на едно семейство. Тя може да постави началото, да бъде упора, но са с нея не може.
Аватар
ДжЪз
 
Мнения: 33
Регистриран на: 07 Дек 2011, 13:35

Re: Кое прави семейството семейтво?

Мнениеот hera_00 » 13 Дек 2011, 11:32

Семейство се гради с много любов, уважение и компромиси. Трябва да познаваш много добре човека до теб. Трябва да си наясно с положителните и отрицателните черти от характера му. Даже нещо повече...трябва да заобичаш дори негативите в него. Това изисква време и компромиси, които трябва да са взаимни. За мен наличието на истинска и силна любов е в основата добрите семейства. Любовта не си отива с времето, напротив става по-истинска и по-всеотдайна, стига да е истинска. Познавам хора, които след 50 годишен брак, се обичат все така силно, както в началото...
Съветът е форма на носталгия. Даването му е начин да извадиш миналото от отпадъчните води, да го избършеш внимателно, да добоядисаш по-грозните му части и да го възстановиш за повече, отколкото то струва.
Аватар
hera_00
 
Мнения: 61
Регистриран на: 10 Ное 2011, 16:24

Re: Кое прави семейството семейтво?

Мнениеот poli19 » 13 Дек 2011, 11:57

Общите цели и удоволствието от физическата близост, по моя скромен опит. ;)
poli19
 
Мнения: 9
Регистриран на: 13 Дек 2011, 11:55

Re: Кое прави семейството семейство?

Мнениеот southern_sun » 13 Дек 2011, 16:13

Според мен децата осмислят една връзка, едно семейство става семейство когато се чуе детски смях.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron