Пушите ли?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Пушите ли?

Мнениеот Memento » 25 Яну 2012, 11:31

Абе сега сякаш пушенето сред младите хора не е на мода вече или се лъжа? :roll:
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Пушите ли?

Мнениеот ogi-smile » 04 Фев 2012, 11:13

Най-лошото нещо,което може да ти се случи е да искаш да изкрещиш: АЗ пуша!!!! А да не можеш, защото вместо да ти обяснят нормално всичко за и против,в повечето случай те наказват, викат и тнт.. Според мен за това много хора скриват истината за нещата, защото хората не сме се научили да приемаме нормално нещата,които се случват, а вечно искаме ние да сме прави, без да се интересуваме от другия....
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Пушите ли?

Мнениеот Изабел » 10 Фев 2012, 23:00

В моето семейство никога не се е пушило,в сем. на съпруга също,колегите ми масово пушат въпреки забраните но мен не ме влече,когато ходим на гости тогава ми се припалва но повече от 2-3 на вечер и при това не до края,явно аз не съм тютюнев тип.Много се радвам че поне по този параграф не харча пари.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Пушите ли?

Мнениеот Memento » 11 Фев 2012, 15:12

Изабел написа:В моето семейство никога не се е пушило,в сем. на съпруга също,колегите ми масово пушат въпреки забраните но мен не ме влече,когато ходим на гости тогава ми се припалва но повече от 2-3 на вечер и при това не до края,явно аз не съм тютюнев тип.Много се радвам че поне по този параграф не харча пари.


Ето това е разковничето, много хора не обръщат достатъчно внимание на този аспект от тютюнопушенето. Здравето е много важно но там някак трудно усещаме вредите на момента тъй като те са по-дългосрочни и отложени във времето, докато парите които даваме всеки ден пряко ни се отразяват на момента. Познавам цели семейства с деца, които изпитват трудности именно заради това, че и двамата пушат като комини, на ден дават по 15 лева за цигари, 30 дена-450 лева от семейният бюджет, за сметка на детето им което бива лишавано от много неща!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Пушите ли?

Мнениеот mimozka2002 » 14 Апр 2012, 10:56

Да, аз пуша и то от втори клас. Сега съм в 9 клас и още се крия въпреки това, че родителите ми пушат. Просто те ще ми направят нещо затова аз си поркам с приятелите или в училище когато няма никой или в някоя горичка. Родителите ми са се по градовете и няма да ме видят, но другите хора все пак ме познават и затова все още се крия. Като стана вече 11 или 12 клас слагам край на тази простотия. За мен това не е нещо много важно в живота, а забавление. То просто ти става кеф като пушиш от най-яките цигари или нещо такова. Съжалявам за романчето :lol: дет ви написах, но ........................................................ :roll: :!:
mimozka2002
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2012, 10:49

Re: Пушите ли?

Мнениеот southern_sun » 17 Апр 2012, 14:24

mimozka2002 написа:Да, аз пуша и то от втори клас. Сега съм в 9 клас и още се крия въпреки това, че родителите ми пушат. Просто те ще ми направят нещо затова аз си поркам с приятелите или в училище когато няма никой или в някоя горичка. Родителите ми са се по градовете и няма да ме видят, но другите хора все пак ме познават и затова все още се крия. Като стана вече 11 или 12 клас слагам край на тази простотия. За мен това не е нещо много важно в живота, а забавление. То просто ти става кеф като пушиш от най-яките цигари или нещо такова. Съжалявам за романчето :lol: дет ви написах, но ........................................................ :roll: :!:

Много интересно признание!Като си поркаш по цял ден из горичките не се ли притесняваш, че ще изградиш у хората едно мнение за себе си, което ще бъде далеч от това що за човек си в действителност.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Пушите ли?

Мнениеот AngelEyess » 19 Апр 2012, 23:00

Аз не пуша и не изпитвам желание да го правя. Дали защото до скоро се занимавах със спорт и не ми оставаше време за цигари, алкохол и диви купони, но поне от гледна точка на този неприятен за мен навин, успях да се опазя, а също и джоба си, тъй като всяка кутия цигари нанася сериозна вреда :D все пак 5лв за кутия не са малко ...Чесно казано не знам сега като влезе в сила забраната за пушене в заведенята, какво ще стане, понеже много хора са пушачи и то страстни :)
AngelEyess
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Апр 2012, 22:52

Re: Пушите ли?

Мнениеот ceciii » 20 Апр 2012, 12:02

Memento написа:Абе сега сякаш пушенето сред младите хора не е на мода вече или се лъжа? :roll:

А, явно не сте се заглеждали, като сте минавали покрай някое училище :shock: Накацали на оградата като лястовички и всички с цигара в устата... Има толкова малки деца, които пушат, че чак ми идва отвътре да им направя забележка. Не е нормално дете в 4-ти клас да пуши - къде са родителите в случая? И не ми казвайте, че не знаят, защото ако си познаваш добре детето със сигурност ще разбереш. Плюс това цигарения дъх много трудно се прикрива, независимо колко дъвки и зърна от кафе ще издъвчеш.
ceciii
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:43

Re: Пушите ли?

Мнениеот Genoveva » 21 Апр 2012, 12:23

ceciii написа:
Memento написа:Абе сега сякаш пушенето сред младите хора не е на мода вече или се лъжа? :roll:

А, явно не сте се заглеждали, като сте минавали покрай някое училище :shock: Накацали на оградата като лястовички и всички с цигара в устата... Има толкова малки деца, които пушат, че чак ми идва отвътре да им направя забележка. Не е нормално дете в 4-ти клас да пуши - къде са родителите в случая? И не ми казвайте, че не знаят, защото ако си познаваш добре детето със сигурност ще разбереш. Плюс това цигарения дъх много трудно се прикрива, независимо колко дъвки и зърна от кафе ще издъвчеш.

Според мен не бива да щадиш забележките си по това отношение, дали детето е твое или не ти трябва да му обясниш, че не бива така да се отнася с организма си. И наистина си много права, че все по- малки деца посягат към цигарата, дали това е мода или не не зная, но определено е шокиращо.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Пушите ли?

Мнениеот yoanna » 03 Май 2012, 14:50

Никога не съм пушила, но и не съм имала желанието за това. Палила съм цигара в компания, но съм предизвиквала смях в приятелите си, та се отказах бързо от идеята :lol:
Много ми е тъпо, когато видя малко дете с цигара или пък бременна жена. И двете неща не ги разбирам, но хайде детето е малко и не разбира, но жената, която носи нов живот в себе си :x Децата опитват от любопитство и от желание да изглеждат нещо повече в очите на своите връстници, но много често това любопитство води до пристрастяване, а в най-лошия случай и до посягане към други, по-силни вещества...
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта