Пушите ли?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Пушите ли?

Мнениеот casablanca » 09 Юни 2012, 22:14

Не пуша,не съм зависимина,но съм опитвала,а и от време на време може да запаля един фас това ще рече 10 цигари за година,а може и по-малко,но съм чувала,че така се хващало рак на зъбите,опазил ме Бог от такова нещо!
casablanca
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Юни 2012, 21:48

Re: Пушите ли?

Мнениеот Bella » 13 Юни 2012, 11:24

casablanca написа:Не пуша,не съм зависимина,но съм опитвала,а и от време на време може да запаля един фас това ще рече 10 цигари за година,а може и по-малко,но съм чувала,че така се хващало рак на зъбите,опазил ме Бог от такова нещо!

Абе не само на зъбите можеш да хванеш рак, а също така и на белия дроб, на устната кухина, да развиеш астма и всякакви заболявания на белите дробове и дихателните пътища. Не е хубава работа това пушене да знаеш!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Пушите ли?

Мнениеот mecana » 19 Юни 2012, 16:14

Не пуша, не съм и пушила, но се притеснявам как ще успея да опазя сина си, защото съм виждала негови връстници, които вече я вършат "тази работа". Чудно ми е само как родителите не разбират за това, защото аз надушвам мириса на цигари от километри. То в днешно време нещата май опират до това да се молим децата ни да пушат цигари, а не трева. Баща ми пуши откакто се помня, но аз никога не съм изпитвала желание. Мъжът ми също не пуши и се надявам синът ни да последва нашия пример... Ще поживеем и ще видим :roll: Дано съумеем да възпитаме едно здравомислещо и разумно дете, което да не се подава на провокациите на останалите си връстници :roll: За лошите неща, де, за добрите да подражава колкото си иска :)
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Пушите ли?

Мнениеот LUSI123 » 20 Юни 2012, 00:12

За пръв път запалих цигара на 14 г от тогава не съм ги спирала, но няма да забравя когато нашите разбраха, че пуша баща ми щеше да ме убие, бях наказана да не излизам 10 дни без тв, без тел, но вече няма проблем и станах голяма жена с 2 деца и си пуша спокойно пред него.
LUSI123
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Юни 2012, 23:46

Re: Пушите ли?

Мнениеот Genoveva » 16 Юли 2012, 15:55

LUSI123 написа:За пръв път запалих цигара на 14 г от тогава не съм ги спирала, но няма да забравя когато нашите разбраха, че пуша баща ми щеше да ме убие, бях наказана да не излизам 10 дни без тв, без тел, но вече няма проблем и станах голяма жена с 2 деца и си пуша спокойно пред него.

И какво се случи като беше наказана, спря цигарите ли? Винаги съм се чудила как трябва да се постъпи в такъв момент и като родител и като дете! Как един родител да обясни на детето си, че това не е правилно и детето му да го послуша и съответно трябва ли детето да казва на родителите си че пуши или не!
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Пушите ли?

Мнениеот Gabbriella » 02 Яну 2013, 14:10

Не. Дори за пръв път пробвах на 16 години и беше отвратително.. то няма нито вкус, нито ме наяжда или напива, а само ме умирисва :D И съм сигурна, че няма да ги започна, защото не намирам смисъл в тях (а и семейството и приятеля ми пушат и аз сякаш пуша от техния дим :D ), а и предпочитам вместо 5 лева за цигари да си купя или един вкусен сандвич, или да си ги запазя и да събера парички за нещо, от което наистина ще имам полза.
Gabbriella
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Яну 2013, 13:53

Re: Пушите ли?

Мнениеот desita@ » 05 Яну 2013, 14:13

Пуша от близо 10 години и не се гордея особено с това.Както казва моя съпруг вече пушат само жените и ромите. :lol:
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Пушите ли?

Мнениеот pasta » 06 Яну 2013, 00:13

Не,не пуша,както и никой от семейството ми не пуши.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Пушите ли?

Мнениеот valiart » 07 Яну 2013, 16:56

Пуша по малко :) Но мисля да ги спирам :roll:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Пушите ли?

Мнениеот geriva » 23 Фев 2013, 20:13

Пуша :oops: Срамувам се от това , но продължавам. С години трупам отрови и все по-често се случва да ми прилошее като запаля цигара, но......направо съм пристрастена.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта