Пушите ли?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Пушите ли?

Мнениеот Pipilota » 18 Дек 2017, 13:05

kpl03 написа:Аз пуша съвсем от скоро и много рядко.. Крия от наще и дори не знам защо след като и двамата пушат, мисля, че просто ме е страх. Сега съм 8 клас и мисля да им кажа, като стана 9ти-10ти. А за сега... НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ КЪДЕ ДА ГИ КРИЯ?!?!

Защо толкова малък си започнал да пушиш, предполагам, за да не се отличаваш от компанията на готините. Не се притеснявай, вашите съвсем скоро ще разбрат, ама да знаеш, че сега е по-модерно да не се пуши. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пушите ли?

Мнениеот Pepelqnka3 » 12 Юни 2018, 14:18

Аз съм на 14 (станах преди няколко дни) и днес бях с един мой приятел и братовчедка ми( голяма грешка)
И той ме беше навил да ходим в едно заведение да пием по кафе и да пушим та казах на нашите само че отивам в въпросното заведение, нищо повече, но мойта мила братовчедка( тя е на почти 13) споделя всичко с майка си всяка подробност, и тя естествено, майка и,като сестра на майка ми, си говорят, няколко пъти ме е дънила, но за по малко важни неща и очевидно сега и беше казала, защото сутринта преди да отида, майка ми се обади и ми каза да внимавам там не помня как ги нарече, че предлагат наргилета, цигари и т.н. Само и казах, че от наргилето няма да ми стане нищо. Явно това допълнително я е усъмнила. Та отиваме там и тамън искахме да поръчаме, но този там ни каза, че трябва да имаме 16 и ако искаме да викнем някой, та решихме,че няма да стане и решаваме да викнем сметката и мойта любима майка цъфва в заведението... Дойде там по стоя 5 минути, като я питах що е тук и не е на работа, каза че имала работа в общината и дошла и насам (според мен долна лъжа) убедена съм, че е дошла на проверка. Добре че, не ни дадоха, че го бях втасала. Ама се спасих на косъм. Но според мен като ми забранява не постига нищо, смисъл и да ми забрани, все ще намеря начин, но просто няма да и казвам. А имах така да се каже чисти намерения, смисъл ако бях пушила щях вечерта да и кажа, ако не беше звъняла сутринта. Така че, бих дала съвет на родителите да не забраняват така, защото децата ви все ще намерят начин, но просто ням а да знаете. Съжалявам за дългия роман, но просто исках да си излея душата
Pepelqnka3
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2018, 14:01

Re: Пушите ли?

Мнениеот Pipilota » 12 Юни 2018, 14:21

И аз съм против крайностите, но се дразня на децата, че решават да пробват всяка една глупост, без изобщо да не се замислят, че е вредна. По-скоро мен би ме притеснило близането на наргилето от сто човека, докато цигарите, поне са първа употреба.
Не се насилвайте да пропушвате, само за да сте интересни, всъщност пушенето е интересно в началото, после идват грозните зъби, кофти дъха, да не можеш да се усмихнеш, натрупвания по зъбите, мътния поглед, абе не е красота, ама кой да мисли, като в пубертета всичко е аху-иху и да пробваме всичко, та да не да кажат, че сме смотани.
И ние сме били така, за съжаление, някои от нас се осъзнаха, други станаха на по 40 години развалини....
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пушите ли?

Мнениеот Kukumicin » 12 Юни 2018, 16:55

Като един комин съм, кво да ви разправям. :???:
Kukumicin
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:10

Re: Пушите ли?

Мнениеот Pipilota » 13 Юни 2018, 09:25

Kukumicin написа:Като един комин съм, кво да ви разправям. :???:

:) не мислиш ли да ги спираш? Сега е модерно да си здравословен ! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пушите ли?

Мнениеот Rali_hr » 17 Авг 2018, 16:20

Като комин съм от ученическите години, спирах само по време на двете ми бременности и през другото време съм с цигараа.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Пушите ли?

Мнениеот Локумът » 12 Сеп 2018, 16:08

Последните години май не е така популярно да се пуши, както беше кога ние бяхме млади, тогава всеки трябваше да е лапнал фаса. ;) Ся ги гледам гледат да се правят, че живеят здравословно.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Пушите ли?

Мнениеот Тъжна Луна » 12 Сеп 2018, 16:27

в един период на по-засилен соц живот бях пасивен пушач. но от известно време (години) не съм и пасивен. но дружа с пушачи :lol:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Пушите ли?

Мнениеот Венцислав Маринов » 12 Сеп 2018, 16:50

Все повече расте броят на хората, които отказват цигарите. Лично аз не съм съгласен с твърде агресивната политика, която законово е наложена и която цели хората да откажат тютюнопушенето. Никога не съм пушил, но благодарение на мен има няколко отказали цигарите приятели около мен.
Само жената може за малко да спре времето.
Аватар
Венцислав Маринов
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Апр 2018, 14:22

Re: Пушите ли?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2018, 13:06

Никой ням да се откаже, щото в заведението му забранят да пушат - друг е въпросът, че всъщност никой не се съобразява с тая забрана.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта