Пироманите - престъпници или болни хора

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Пироманите - престъпници или болни хора

Мнениеот anna » 07 Дек 2011, 16:08

Десетки коли изгоряха в родината ни през последната седмица, а услужливите медии побързаха да заговорят за сериен пироман (защо не са няколко не става ясно). И тъй като, според родното законодателство е съвсем възможно човек с психическо заболяване, опасен за себе си и околните да се разхожда наоколо, се замислих – престъпници ли са пироманите? Може ли пироман да бъде осъден? А между другото къде си паркирате колите - пред блока или на най-близкия платен паркинг?
anna
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Дек 2011, 04:29

Re: Пироманите - престъпници или болни хора

Мнениеот bisertaskov » 07 Дек 2011, 20:36

Живея в Стара Загора и пред нашият блок изгоряха две коли в неделя 04,12,2011г.Двете коли са мерцедеси и видимо не стават за нищо.Дали е свързано с палежите в София не се знае, а мисля и че няма да се разбере.Каквито и да са тези хора трябва да бъдат спрени ,и тук идва най важният въпрос :Кой ще ги спре ? Ако се сещате за полицията ха дано, едва ли не ,ама на да ли.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Размисли за пироманите и пироманията

Мнениеот The_The_Ramone » 07 Дек 2011, 20:47

Гледах новините и си мечтаех това да се случи и с моята кола, която има каско в БулИнс и толкова много проблеми ми се отвориха по нея, че вече си мечтая за нова. Но определено, постингът ти ме замисли. Потърсих в Гугъл и намерих следното определение: "Това влечение се характеризира с непреодолим стремеж към подпалване на имущество или предмети без видима причина, като отговор на силно изразенo вътрешно напрежение."
Естествено, цитирам Фрамар енциклопедията.
Това е и лансираната версия, че някой луд ги пали, без цел и посока. Е, добре де, но психолози коментираха, че пироманът държи да остане покрай пожара, за да изпита максимално удоволствие от риска. Такъв не е намерен. Няма и логична връзка между собствениците на запалените коли, което го прави един случай от сериала "Монк", но детектив Ейдриън Монк го няма.

Твърдят, че било дело на застрахователи /пълна глупост, според мен/ или на собственици на платени паркинги /доста по-смислено предположение, ако се има предвид, че колите са от среден клас/.
И без да му мислим, да, пироманите ги съдят, при това със страшна сила, стига да ги хванат. Виждал съм снимки от затворническата психиатрия в Ловеч, всеки затвор ти е като пет звезден хотел! Няма някой, който да настоява да отиде там, вярвай ми.
И засега колата ми стои пред блока, докато не си купя нова. Но щом имам пари за нова, вероятно ще имам и пари за гараж. :)

P.S. Стана ми малко смешно, тип черен хумор, това да не е рекламна кампания на нов албум на група Пиромания?
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Пироманите - престъпници или болни хора

Мнениеот valiart » 07 Дек 2011, 23:29

The_The_Ramone, използвай момента;) Пални си я сам ве човек;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Пироманите - престъпници или болни хора

Мнениеот The_The_Ramone » 08 Дек 2011, 00:10

valiart написа:The_The_Ramone, използвай момента;) Пални си я сам ве човек;)


Ела и ти, да помогнеш! :lol:
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Пироманите - престъпници или болни хора

Мнениеот valiart » 08 Дек 2011, 14:23

Супер яко парче!!! Браво за избора:) Пък за паленето ква помощ, палиш клечката само, лесно е, като детска игра ;) :idea:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Пироманите - престъпници или болни хора

Мнениеот Golfie » 08 Дек 2011, 20:54

Не успяха да стигнат до нашия квартал, но разбирам параноята на хората. При нас имаше нощни дежурства, охрана. Един такъв подпалвач те връща хиляди левове назад.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Пироманите - престъпници или болни хора

Мнениеот anna » 09 Дек 2011, 09:41

Ей, The_The_Ramones и valiart, да не ви погнат за подстрекателство само ако, не дай боже, нещо изгори:) А и застрахователите не спят, а четат ... форуми:) Golfie, супер е, че сте се организирали за дежурства, това е начинът обществото да помогне на институциите да си свършат работата. Трябва само и те се възползват от тази помощ. Явно, обаче не полицията, а празничното начало на декември спря подпалвачите, които и да са те.
anna
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Дек 2011, 04:29

Re: Пироманите - престъпници или болни хора

Мнениеот varlam » 09 Дек 2011, 12:53

anna написа:Golfie, супер е, че сте се организирали за дежурства, това е начинът обществото да помогне на институциите да си свършат работата. Трябва само и те се възползват от тази помощ.

Не смятам, че обществото трябва да подпомага институциите по такъв начин. Първо им даваме пари от данъците си, второ, това е тяхна работа. Не виждам защо да се помагат полиция или застрахователи с групи необучени хора, които ако ме видят да паля цигара около някоя кола, със сигурност първо ще ме пребият, а после ще питат защо я паля там и каква ми е идеята. Професионалистите да не спят.

Преди години имаше "доброволни отряди", помните ли ги? Активисти с ленти, които обикаляха и тяхната цел бе да пазят мира и спокойствието на улиците в социалистическата нощ. Тъпо. На един битак си бях намерил карта на отрядник и много се смях, за левче я взех.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Пироманите - престъпници или болни хора

Мнениеот anna » 09 Дек 2011, 14:59

varlam написа:
anna написа:Golfie, супер е, че сте се организирали за дежурства, това е начинът обществото да помогне на институциите да си свършат работата. Трябва само и те се възползват от тази помощ.

Не смятам, че обществото трябва да подпомага институциите по такъв начин. Първо им даваме пари от данъците си, второ, това е тяхна работа.

Нали разбираш, че няма толкова служители на тези институции, които да пазят всеки квартал на всеки град? Вярно, че ние ги издържаме и сме в правото си да искаме да си свършат работата, но ако гори апартаментът на съседа ще чакаш пожарната, щото плащаш данъци или ще хванеш кофата с водата?
anna
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Дек 2011, 04:29

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта