Болки в кръста, които се увеличават като интензитет

Болки в кръста, които се увеличават като интензитет

Мнениеот N_E » 22 Авг 2018, 14:40

болки в гърба.png
болки в гърба.png (72.15 KiB) Прегледано 1516 пъти
Добър ден!
От близо една седмица усещах болка ниско, долу, около кръста, но само при определни движения на левия крак. Днес се събудих с непоносима болка на същото място, като броят на тези определени движения се увеличава. Например:
- преди, само когато лежах и си поместих левия крак надясно - тогава ме заболяваше - а сега, когато го местя и наляво, а и напред и назад. Боли ме толкова много, че не мога да вървя, поради, което и не отидох на работа днес. Въпросът е, че живея в чужбина, и за консултация с доктор трябва да чакам две седмици, а аз буквално не мога да се движа, като отново ще спомена, че изпитвам болка само и единствено при размърдване на левия крак (*прилагам снимка, за да обознача мястото - червеното кръгче). Болката е изключително голяма и остра, но когато стоя на едно място и не се движа - не ме боли. Опитах се да се раздвижа, да "разместя" нещо, но безуспешно - болката единствено се увеличава и не знам какво да правя - моля за бърз, дори и жалък опит, за диагностициране, защото не мога да чакам две седмици. Ще отговоря на всякакви въпроси, свързани със симптоми, но в общи линии, това е всичко, което чувствам. Не съм настинала, не се чувствам схваната, не съм спала на отворен прозорец, не мога да напипам мястото, защото е навътре. Възможно ли е да е прищипан нерв или не, защото болката отначало (преди седмица) беше много малка в сравнение с тази, която чувствам сега?
Благодаря предварително.
Наталия, 21г
N_E
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2018, 14:11

Re: Болки в кръста, които се увеличават като интензитет

Мнениеот Xrs » 25 Авг 2018, 13:45

Здравей Наталия,

Симптомите водят към Радикулит или Ишиас. Това е възпаление на Ишиасния нерв - големият нерв, който слиза надолу по крака до стъпалото и е итговорен за множество фунлции. Неприятно болезнено е и възстановяването е дълго - седмици, месец. Има система от упражнения и техники, които са много ефикасни. Необходимо е време за да се преодолее възпалението на нерва. С медикаментите трябва да се внимава, защото повечето обезболяващи са агресивни и имат странични ефекти. Като обезболяващо и противовъзпалително можеш да ползваш свещички Профенид анално, така няма да повредиш стомаха си и черния дроб. Ако желаеш изпрати мейл, скайп, вайбър на xrs(at)mail.BG за да ти изпратя система от упражнения и пози с които да си решиш проблема.
Xrs
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Авг 2018, 13:29


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с неврологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта