Ескапел - може ли да не е подействал?

Ескапел - може ли да не е подействал?

Мнениеот mishelem02 » 26 Сеп 2018, 21:28

Здравейте,попринцип цикълът ми е между 31-33 дни. Последният започна на 26.08 и свърши на 01.09.На 12.09 с приятелят ми правихме секс, но презерватива се скъса, не е свършвал в мен,но съм била в овулация. След половин час пих ескапел. А след 4 дена имах зацапване. Такова прокървяване имах и на 19.09 на същия ден направих тест, който беше отрицателен. На 26.09 трябваше да ми дойде но не ми. Имам бяло течение, болки в гърдите и в корема, понякога и главоболие не ми се гади и не повръщам. Та въпроса ми е има ли шанс да съм забременяла и кога горе долу да очаквам следващ цикъл? Благодаря предварително!
mishelem02
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2018, 19:08

Re: Ескапел - може ли да не е подействал?

Мнениеот kikimoraa » 27 Сеп 2018, 09:29

Ти сама казваш, че цикъла ти е на 31-33 дни, как изчисли, че трябва да ти дойде на 26, като най-рано е на 27. :) отделно може да ес забави, да не говорим, че второто прокървяване от хапчето също е дало отражение и аз по-скоро него бих броила за цикъл и бил очаквала около тази дата, а не когато е редовния момент. Все пак, ако имаш големи съмнения, можеш да си направиш един тест, макар че най-вероятно е отрицателен.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Ескапел - може ли да не е подействал?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Сеп 2018, 11:12

Азс съм пила ескапел и получих кървене, което си продължи 1-2 дена,с ледващия ми цикъл по-скоро съвпадна с него, според мен ще ти закъснее няколко дни, и ще ти дойде, все пак ако се притесняваш много, направи си тест. :) а гаденето изобщо не е задължително при бременност.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ескапел - може ли да не е подействал?

Мнениеот *Пролет* » 08 Ное 2018, 13:04

Може да не подейства, то и в листовката си го пише. Ето:

"Той предотвратява около 85% от вероятните бременности, когато бъде приет до 72 часа след непротектиран полов акт."
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron