Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Сеп 2018, 09:53

Учебната година започна и по телевизора все по-често засичам реклама за въшки! Едва ли само на мен ми е направило впечатление това. Интересно ми е, за толкова много неща са измислили вече какви ли не средства за унищожение, а тия гадинки тъй ли не се изтребиха вече. :roll:
И двете ми деца тази година са вече в училище и много съм притеснен, да не ги прихванат и те. Чувал съм, че дори учениците си ги продават един на друг. :oops:
Та въпросът ми е: Вие какви мерки вземате за профилактика срещу въшките? А ако не дай си Боже ги прехванат децата ви как се справяте с този проблем?
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот kikimoraa » 27 Сеп 2018, 10:22

И на мен приятелки ми споделят, че по училищата е пълно, учудвам се, че е така, в градините го няма този проблем, а защо в училище положението е различно не знам. Предават се само при директен контакт глава в глава, а не подскачат, ако това може да те успокои до някъде.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Сеп 2018, 10:28

Аз пък съм чувал че лятят, не знам не съм запознат добре с тяхната анатомия... Спомням си като малък в училище, че много ги имаше, но за мен беше лесно хоп стригане нула номер и готово, но майките на момичетата как са се оправяли с тази напаст не знам. Просто до сега, да си кажа честно съм бил далече, и не съм се замислял за тез гадини и изведнъж тази реклама по телевизора ми провокира съзнанието, че явно пак въшките са проблем в училище. :roll:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот kikimoraa » 27 Сеп 2018, 10:49

Мит е, че летят,скачат или други такива акробатики. Прихващат се от близък контакт, а децата си помагат, навеждат се едно към друго, опиват глави и те така се пренасят.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Сеп 2018, 11:00

Уикенда за пърив път се сблъсках с проблема, като родител. Синът ми беше накачулил гниди само. Имаше някои живи, някои мъртви. Аз съм мързелив и гнуслив човек, варианта да ги събирам на ръка изобщо не стоеше пред мен.
Разбира се, за момчетата подстрижката си е задължителна, но не съм го минавала 1-ви номер и само подкъсихме, което се оказа, че остави всички гадини, така че беше безсмислено и друг път няма да стрижа детето, като агне заради някви си гниди.
От аптеката купихме Виприн, мирише м ного приятно на кокос. Процедурата е такава - мажеш добре косата на детето и сресваш с гребенчето, което в пакета (има по-едра и по-дребна страна, решеш с едрата, която все пак е супер ситна, такова гребенче не бях виждала!)
Още тогава гнидите изпадаха, или по-точно останаха по гребенчето, много трудно почистих гребенчето, толкова е ситно. Стои така намазано детето 30 минути, след което косата се сресва отново и се измива обилно, след което се прави последно ресане, вече със ситната част, (тук вече нямаше гниди изобщо) за да изпадат последните. буквално за 30-40 минути се отървахме от гнидите, процедурата ще я повторим в края на седмицата отново.
Препоръчаха ми различни спрейове, които се ползват превантивно, но им забравих имената, но имаше едно с много добри отзиви - казва се Хидрин. особено за момичета, бих взела при момчетата сякаш въшките не са чак толкова голям проблем.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот Elepharm » 27 Сеп 2018, 16:46

Хедрин протект е хубав спрей за превенция. Пръска се след изсушаване на косата с сешоар като процедурата се прави поне 2 пъти седмично.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Сеп 2018, 17:22

Elepharm написа:Хедрин протект е хубав спрей за превенция. Пръска се след изсушаване на косата с сешоар като процедурата се прави поне 2 пъти седмично.

Това не е ли ненормално и опасно за коса, особено пък детска! Хубаво да ги предпазим от въшките, но в продължение на месеци да пръскаме косите на децата си с препарати, които не се отмиват, а остават, какво се слува с косата след години, когато минат 10 в училище и ние сме ги пазили от въшките?! МНого съм против ползването на препарати постоянно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот Rali_hr » 28 Сеп 2018, 10:01

Превантивно използвам масло от чаено дъвро, като се капва малко зад ушите и на няколко места на скапла. Гадините не обичат този аромат.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот ivan.stoqnov » 28 Сеп 2018, 17:19

rabotnata pchela написа:Уикенда за пърив път се сблъсках с проблема, като родител. Синът ми беше накачулил гниди само. Имаше някои живи, някои мъртви. Аз съм мързелив и гнуслив човек, варианта да ги събирам на ръка изобщо не стоеше пред мен.
Разбира се, за момчетата подстрижката си е задължителна, но не съм го минавала 1-ви номер и само подкъсихме, което се оказа, че остави всички гадини, така че беше безсмислено и друг път няма да стрижа детето, като агне заради някви си гниди.
От аптеката купихме Виприн, мирише м ного приятно на кокос. Процедурата е такава - мажеш добре косата на детето и сресваш с гребенчето, което в пакета (има по-едра и по-дребна страна, решеш с едрата, която все пак е супер ситна, такова гребенче не бях виждала!)
Още тогава гнидите изпадаха, или по-точно останаха по гребенчето, много трудно почистих гребенчето, толкова е ситно. Стои така намазано детето 30 минути, след което косата се сресва отново и се измива обилно, след което се прави последно ресане, вече със ситната част, (тук вече нямаше гниди изобщо) за да изпадат последните. буквално за 30-40 минути се отървахме от гнидите, процедурата ще я повторим в края на седмицата отново.
Препоръчаха ми различни спрейове, които се ползват превантивно, но им забравих имената, но имаше едно с много добри отзиви - казва се Хидрин. особено за момичета, бих взела при момчетата сякаш въшките не са чак толкова голям проблем.


:thankyouyellow: Много ти благодаря, за споделеното преживяване. Не е никак приятно и дано повече да не ви се налага да се борите с тази напаст. У нас тез гадинки още не са дошли, но е хубаво човек да знае на време какво да прави, а не като се случи бедата.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Въшки! Препоръчайте ми превенция!

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Сеп 2018, 12:18

да, разбира се, днес отново трябва да повторим процедурата с препарата, макар че съм сигурна, че няма, но като превенция. ОПределено съм доволна, че толкова лесно се махнаха.
Бял чела, че може да се реше косата със ситно гребенче върху чаршаф всеки ден, за да се събарят въшките, преди да тръгнат да снасят, ако евентуално има такива. При момчетата с къси коси наистина е лесно, прегледаш, видиш, има няма, с момичетата зор..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта