Домашен препарат против петна

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Домашен препарат против петна

Мнениеот Pipilota » 01 Окт 2018, 12:56

Синът ми направи някаква алергия към праха за пране, КАТО ЦЯЛО, сега пробваме различните марки, но трябва да намеря нещо натурално за почистване и най-вече за петна и избелване, защото униформите му за училище са бели. Досега използвах белина, но за това и дума не може да стане, затова и търся натурален вариант да се почистват тъканите? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Домашен препарат против петна

Мнениеот Rali_hr » 01 Окт 2018, 14:17

При белите дрехи винаги слагам сода за хляб, аз към праха, ти може да изпереш с кашичка с лимонов сок и сода дрехите на ръка. То в твоя вариант, към пране на ръка ли минаваш?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Домашен препарат против петна

Мнениеот new_girl » 02 Окт 2018, 09:58

И аз имах подобен проблем преди години с моя син.Веднага преминах на бебешки прах и сапун, специално за неговите дрехи.Дори имаше един период от време в който ги използвах за прането на цялото семейство.Дрехите се изпираха добре и най-важното обривите му по кожата изчезнаха ! А специално за избелване мисля,че лимонов сок смесен със сол ще ти свърши работа.
Аватар
new_girl
 
Мнения: 15
Регистриран на: 02 Окт 2018, 09:44

Re: Домашен препарат против петна

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Окт 2018, 10:12

pipilota, и досега пера на малкия белите дрехи със сода, облеклото за тренировките е бяло кимино, няма как да се запази искрящ цвят без сода, както и униформите. Слагам сода при праха (може да ползваш бебешки, както те посъветваха) и да сложиш содата към тях, или отделно в самите дрехи. Това е обаче за избелване на цвета, мазните петна и петната по принцип пера преди да сложа в пералнята с веро на ръка, после дрехата в пералнята със содата. Не че искрят от белота, ама стават, като за училище. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron