Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Мнениеот Никол11 » 31 Окт 2018, 21:17

Здравейте!! Според вас възможно ли е очите на 2 месечно бебе да се развалят и то да стане кривогледо от гледане на мигаща светлина?
Никол11
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Окт 2018, 21:08

Re: Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 31 Окт 2018, 22:35

Давате му да гледа телевизия?
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Мнениеот Никол11 » 31 Окт 2018, 23:07

Viktor.Ivanov написа:Давате му да гледа телевизия?

Не му давам да гледа телевизия, но му бяхме купили играчка, която пее и е с мигаща светлина...
Никол11
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Окт 2018, 21:08

Re: Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Мнениеот _Лилия_ » 01 Ное 2018, 11:33

По принцип на тази възраст е рано за музикални и светещи играчки. То още не фокусира като зрял индивид дори.
Вижте тази информация, от сайта "Първите седем" я копирах:

0 – 24 месеца

Бебенцата не се раждат с напълно развито зрение, то се доизгражда с времето. Те трябва да се научат да се фокусират, да движат очите си заедно. При някои това става по-бавно, при други по-бързо, но след първите няколко месеца вече има прогрес. През първите месеци не очаквайте концентрация на погледа. След трети месец бебето започва да следи движещи се обекти около него. До петия месец очите не работят биноколярно и това е изразено в липсата на 3D образ на обектите, които виждат. Бебетата започват да възприемат цветовете на пет месечна възраст. На 6-ия месец от раждането е нормално да бъде посетен офталмолог за пръв път. Офталмологът ще превери за наличие на далекогледство, късогледство или астигматизъм и способност за движение на очите. Той ще ви обясни и подходящи начини и игри, които стимулират зрението на детето. В началото това може да стане чрез предмети с висок контраст на цветовете от разстояние 20-25 см. На около осем месечна възраст се забелязва присъствието на координацията око-ръка-крак-тяло в поведението на децата, изразена в пълзене.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Мнениеот tinkerbell » 01 Ное 2018, 18:19

Очите не знам дали може да се повредят, но определено натоварва мозъчетата им. Мен лично много ме дразнят такива светлини.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Мнениеот Lisandra » 05 Ное 2018, 16:57

Знам, че при недоносените деца са от голямо значение кувьозите, точно заради проблема с очите. Даже има случаи на бебета загубили зрението си. Та като нищо мигащата светлина би повлияла.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Мнениеот tinkerbell » 06 Ное 2018, 18:28

Lisandra написа:Знам, че при недоносените деца са от голямо значение кувьозите, точно заради проблема с очите. Даже има случаи на бебета загубили зрението си. Та като нищо мигащата светлина би повлияла.

Ужас, как така загубват зрението си от кувиоз? Не разбирам какво общо имат двете неща?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Мнениеот viviann » 07 Ное 2018, 09:54

И аз бих искала да разбера връзката между кувьоза и зрението на бебето. За първи път чувам за подобно нещо. В кувьоз слагат недоносените бебета. Ако са наистина много рано родени, често имат проблеми с очичките. Друга връзка не виждам?
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Може ли очите на бебе на два месеца да се повредят от мигаща светлина?

Мнениеот Pacienti » 07 Ное 2018, 16:12

Кувьоза сам по себе си не може да увреди зрението. Увреждане се получава при бебета с много ниско тегло, на които се подава кислород. Така казват специалистите.
Обаче апаратурата е много важна заради обдишването на децата.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта