Търся нещо да ми подсили паметта

Търся нещо да ми подсили паметта

Мнениеот Иван.Петров » 02 Ное 2018, 00:32

Здравейте,!
Тази година съм 12 клас и ми предстоят кандидат-студентски изпити по биология и химия,понеже ще кандидатствам медицина.
От един месец уча по биология и имам следният проблем-Не мога да уча повече от един час.След като уча един час мозъкът ми блокира(продължавам да чета,но не запаметявам нищо).Дори и да направя почивка не минава.Минава чак на следващия ден.Водя активен и здравословен начин на живот.Също така много много трудно трудно запаметявам нова информация(за да запомня една страница информация ми трябва повече от час).Много искам да ме приемат медицина,а за да ме приемат трябва да назубря трита учебника по биология и още два учебника по химия,а това с едни час учене на ден не може да стане. .Искам да уча по 4-5 часа,без да изпадам в състояние,при което да чета и да не запомням нищо .Също така много бързо забравям информацията,която съм усвоил.Неща,които съм ги учил преди два,три дена вече не ги помня и съм в безизходица.А мечтата ми е да стана лекар .Ще Ви бъда изключително благодарен ако ми кажете какви изследвания трябва да си направя.Ще Ви бъда изключително благодарен,ако ми предпишете някакво лекарство и добавки за активиране на мозъчната дейност и увеличаване на умствения капацитет(да мога да поемам повече информация и да не я забравям след два,три дена)
Поздрави!
Иван.Петров
 
Мнения: 14
Регистриран на: 26 Юни 2018, 22:13

Re: Памет

Мнениеот FramarLekari » 02 Ное 2018, 18:07

Здравейте, Иван.Петров!

За подобряване на паметовите способности и концентрация може да използвате както добавки (например с гинко билоба), така и да следвате някои промени в начина на живот: достатъчно сън, повече физическа активност, здравословен хранителен режим, намаляване на стреса.

Тези статии могат да Ви бъдат полезни:
ИЗБОР НА ДОБАВКИ ЗА ЗАСИЛВАНЕ НА ПАМЕТТА И КОНЦЕНТРАЦИЯТА
КАК ДА ПОДСИЛИМ ПАМЕТТА СИ

Тук може да разгледате продуктите, които предлагаме за памет и концентрация, както и тези с гинко билоба:
ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ ЗА ПАМЕТ И КОНЦЕНТРАЦИЯ
ПРОДУКТИ СЪДЪРЖАЩИ ГИНКО БИЛОБА

Успех на изпитите!
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

И аз имам въпрос

Мнениеот Боян.Костадинов » 25 Дек 2019, 01:22

Здравейте! На 30 години съм. От 2 месеца след една пиянска вечер ме е налегнала някаква депресия ли незнам как да я опиша. Първоначално мислех че имам махморлук. След това преминах в различни симптоми. От тревожност без причина , до лоши мисли . Бях на периоди. Сега леко имам проблем с концентрацията и краткосрочната памет. Примерно ми трябват няколко секунди и да се замисля да се сетя какво съм правил през целите минали 2 или 3 дена. И като не се сетя веднага започвам да се притеснявам че си губя паметта и ума. После се поуспокоявам. По някога когато се стресна за 2 3 секунди знам къде съм но все едно съм на друго място за около секунда две и пак ми минава. Ходих при личния лекар и ми каза че се дължи на нерви и ми изписа дианксит. Чета в нета всякакви глупости за алцхаймери и деменции и започвам да се притесняван. Още не съм започнал да пия дианскита . Не употрвбявам наркотици но преди всяка вечер си пиех по 2 3 чаши алкохол. Искам да попитам това състояние на някакъв вид депредия ли се дължи?
Боян.Костадинов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Дек 2019, 01:09

Re: И аз имам въпрос

Мнениеот Паулу Коелюв » 27 Дек 2019, 17:53

Боян.Костадинов написа:Здравейте! На 30 години съм. От 2 месеца след една пиянска вечер ме е налегнала някаква депресия ли незнам как да я опиша. Първоначално мислех че имам махморлук. След това преминах в различни симптоми. От тревожност без причина , до лоши мисли . Бях на периоди. Сега леко имам проблем с концентрацията и краткосрочната памет. Примерно ми трябват няколко секунди и да се замисля да се сетя какво съм правил през целите минали 2 или 3 дена. И като не се сетя веднага започвам да се притеснявам че си губя паметта и ума. После се поуспокоявам. По някога когато се стресна за 2 3 секунди знам къде съм но все едно съм на друго място за около секунда две и пак ми минава. Ходих при личния лекар и ми каза че се дължи на нерви и ми изписа дианксит. Чета в нета всякакви глупости за алцхаймери и деменции и започвам да се притесняван. Още не съм започнал да пия дианскита . Не употрвбявам наркотици но преди всяка вечер си пиех по 2 3 чаши алкохол. Искам да попитам това състояние на някакъв вид депредия ли се дължи?


Като прочетох от какво се оплаквате, според мен е по-добре да се обърнете към психолог, а не към невролог.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с неврологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта