Как да спра натрупването на зъбен камък

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот pepa1974 » 10 Май 2014, 17:09

djelis5 написа:Проблемът със зъбния камък идва от нашата слюнка, така поне ми каза моят стоматолог. Колкото повече слюнка ни се събира в устата, толкова по- бързо се натрупва зъбният камък. Да не говорим, че не само е неприятно, но и води до възпаление на венците. И аз ходих два пъти годишно да ми го почиства. Но един ден ми каза за един продукт, който много помагал да не се натрупва зъбен камък и да се заздравяват венците. Действително е много ефикасен. Не съм ходила повече от година да ми маха зъбния камък, защото нямам и нямам никакви други оплаквания. Продуктът се казва "Листерин". Представлява синя течност. Сутрин и вечер се използва след като се измият зъбите се жабуриш с него.

На мен Листеринът въобще не ми помага а единствено редовното посещение на зъболекар. Ходя 2-3 пъти годишно извън спешните случай. То май и на всякакви специалисти трябва да се ходи поне един път на 6 месеца, ама едва ли всеки го прави. Вие примерно колко пъти годишно ходите извън бременността на гинеколог?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот elident » 11 Май 2014, 17:02

Натрупването на зъбен камък е предразположеност на организма.Правилото е,че колкото по бързо се натрупва,по често трябва да се чисти.Солите от слюнката,взаимодействат с кислорода от въздуха и се отлагат карбонати по зъбите,т.е.минерализира се плаката.заедно с микроорганизми, хранителни остатъци,епителни клетки,вс.това е зъбен камък.В него се развиват колонии от микроби ,които поддържат хронично възпаление на венците и задълбочават пародонтозата.Трябва чистене с ултразвук,след почистването ,биха могли да подействат тези води за уста.Сами по себе си ,колкото и да са ефикасни,не биха имали такъв успех.Профилактиката се провежда от зъболекар.Поздрави!
elident
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Мар 2014, 23:51

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот S_Milenska » 24 Ное 2014, 12:13

Много е неприятен този зъбен камък и наистина е много грозно. Аз никога не съм ходила на зъболекар за този проблем,все отлагам,защото имам голям страх от стоматолози,но се налага да отида, няма как :(
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот LaCoquine » 25 Ное 2014, 13:58

Видях, че рекламират някаква паста за зъби, не запомних марката, която предотвратява натрупването на плака, съответно би трябвало да намаля и зъбния камък, нали :? някой, който я е ползвал може ли да потвърди това или си е пореден рекламен трик?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот Lollipop » 26 Ное 2014, 16:48

Не знам дали може с четка и паста за зъби да се предпазим, предполагам, че е по-добре с конец за зъби, но да си призная никога не съм ползвала. :oops:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот mimeto90 » 02 Мар 2017, 12:25

Не мисля, че може по някакъв начин да спрем образуването на зъбния камък. Зависи и каква вода пием, ако е много варовита едва ли може да се избегне.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Май 2018, 14:35

Би следвало всяко почистване на зъбите с паста да предотвратява натрупването на плака, а не някаква магическа паста да го прави. завишената хигиена ще намали рисковете, въпросът енаистина да повишим вниманието си към грижата за зъбите.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта