Как да спра натрупването на зъбен камък

Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот Forman » 14 Дек 2011, 14:04

Не съм пушач, но много често ми се натрупва зъбен камък. Някъде бях чел, че това е минерализирана зъбна плака, сигурен съм в това тъй като при преглед при стоматолог ми казаха, че трябва да използвам пасти за зъби, които са Анти плака. Веднъж годишно ходя на стоматолог да си почиствам натрупания зъбен камък, но тъй като имам много зъбна плака пак ми се образува зъбния камък. Кажете какво трябва да направя за да спре да ми се образува този зъбен камък, много е неприятно.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот deva » 14 Дек 2011, 21:18

Пастите за зъби май не помагат особено купувам си скъпи пасти за зъби но пак си ходя два пъти годишно на зъболекар да си почиствам зъбният камък,явно си е до организъм,аз съм склонна да образувам поне така ми каза зъболекарката.
Аватар
deva
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Дек 2011, 20:55

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот tweety » 16 Дек 2011, 12:39

deva написа:Пастите за зъби май не помагат особено купувам си скъпи пасти за зъби но пак си ходя два пъти годишно на зъболекар да си почиствам зъбният камък,явно си е до организъм,аз съм склонна да образувам поне така ми каза зъболекарката.

И аз съм чувала, че образуването на плака е малко наследствено, но това е основната причина за образуване и на зъбен камък. Добре е периодично да се почиства. А също така съм чувала, че почистване на зъбите с конец предпазва до някъде от натрупване на зъбния камък.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот ПетърВн » 10 Фев 2012, 16:37

Най-ефективният метод за предотвратяване на зъбен камък е редовното миене на зъби, като се има предвид, че при това миене трябжа хубажо да се четкат основите на зъбите дори и четката да отива върху венеца.

Ако венците ви са чуствителни, изпитвате болка при търкане и кървят използвайте средно твърда или мека четка за да намалите болката и кървенето, но зъбите трябва да се четка в основата и то редовно. Това е най-ефикасният метод за предотвратяване появата на зъбен камък.
"Аз отхвърлям вашата реалност и я замествам с моя собствена" - Адам Савидж
ПетърВн
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:03

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот djelis5 » 10 Фев 2012, 17:20

Проблемът със зъбния камък идва от нашата слюнка, така поне ми каза моят стоматолог. Колкото повече слюнка ни се събира в устата, толкова по- бързо се натрупва зъбният камък. Да не говорим, че не само е неприятно, но и води до възпаление на венците. И аз ходих два пъти годишно да ми го почиства. Но един ден ми каза за един продукт, който много помагал да не се натрупва зъбен камък и да се заздравяват венците. Действително е много ефикасен. Не съм ходила повече от година да ми маха зъбния камък, защото нямам и нямам никакви други оплаквания. Продуктът се казва "Листерин". Представлява синя течност. Сутрин и вечер се използва след като се измият зъбите се жабуриш с него.
djelis5
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:06

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот Даниела Стоянова » 03 Мар 2012, 18:13

djelis5 написа:Проблемът със зъбния камък идва от нашата слюнка, така поне ми каза моят стоматолог. Колкото повече слюнка ни се събира в устата, толкова по- бързо се натрупва зъбният камък. Да не говорим, че не само е неприятно, но и води до възпаление на венците. И аз ходих два пъти годишно да ми го почиства. Но един ден ми каза за един продукт, който много помагал да не се натрупва зъбен камък и да се заздравяват венците. Действително е много ефикасен. Не съм ходила повече от година да ми маха зъбния камък, защото нямам и нямам никакви други оплаквания. Продуктът се казва "Листерин". Представлява синя течност. Сутрин и вечер се използва след като се измият зъбите се жабуриш с него.

Къде може да се намери този продукт и как се използва?
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот teddy » 12 Апр 2012, 09:25

Като малка съм носила брекети, защото зъбите ми не бяха много добре подредени. Хората, които са с неправилно подредени зъби са предразположени към натрупване на зъбен камък. Досега винаги са ми го почиствали на ръка, но вече се замислям за почистване с ултразвук - било по-ефикасно и не боляло толкова. Някой от вас ходил ли е на подобна процедура?
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот monito » 12 Апр 2012, 09:55

Теди, моят зъболекар ми е чистил зъбния камък с ултразвук и съм страшно доволна :) Зъбите стават толкова чистички и бели, а за болка поне аз не мога да говоря. При всеки човек има праг на търпимост и той е различен, но лично аз усещах лек дискомфорт и нищо друго. Кървенето е по-малко, отколкото при ръчно почистване на зъбния камък и венците не са толкова разранени. Следващата процедура се прави, когато е необходимо, а не след 6 месеца. Моята я направиха миналото лято и все още нямам зъбен камък за почистване. След това е хубаво да се използва паста за зъби и вода за уста, които са за по-чувствителни венци.
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот miki » 25 Апр 2012, 14:19

monito написа:Теди, моят зъболекар ми е чистил зъбния камък с ултразвук и съм страшно доволна :) Зъбите стават толкова чистички и бели, а за болка поне аз не мога да говоря. При всеки човек има праг на търпимост и той е различен, но лично аз усещах лек дискомфорт и нищо друго. Кървенето е по-малко, отколкото при ръчно почистване на зъбния камък и венците не са толкова разранени. Следващата процедура се прави, когато е необходимо, а не след 6 месеца. Моята я направиха миналото лято и все още нямам зъбен камък за почистване. След това е хубаво да се използва паста за зъби и вода за уста, които са за по-чувствителни венци.

Хм... колко струва цялата процедура и къде я правят? Предполагам, че не всеки зъболекарски кабинет ще има необходимата апаратура :roll: Доста добре ми звучи и ако не е много скъпо, също ще се възползвам. И без това вече е време да посетя зъболекарката си, макар че хич не ми се иска :?
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот roshlata » 03 Май 2012, 10:10

monito написа:Теди, моят зъболекар ми е чистил зъбния камък с ултразвук и съм страшно доволна :) Зъбите стават толкова чистички и бели, а за болка поне аз не мога да говоря. При всеки човек има праг на търпимост и той е различен, но лично аз усещах лек дискомфорт и нищо друго. Кървенето е по-малко, отколкото при ръчно почистване на зъбния камък и венците не са толкова разранени. Следващата процедура се прави, когато е необходимо, а не след 6 месеца. Моята я направиха миналото лято и все още нямам зъбен камък за почистване. След това е хубаво да се използва паста за зъби и вода за уста, които са за по-чувствителни венци.

Звучи обещаващо, но в момента не мога да се подложа на тази процедура, защото съм бременна. Моята зъболекарка ми почисти зъбния камък ръчно и доста ме позаболя, венците ми се разкървиха, но нали сега съм по-чувствителна :roll: По принцип съм като фабрика за зъбен камък и използвам продукти, които донякъде да предпазват от неговата поява. Купих си една паста за зъби REMBRANDT COMPLETE MINT, която е избелваща и предпазва от образуване на зъбен камък. А също използвам и вода за уста.
Роди ли се бебка и аз ще пробвам това ултразвуково почистване.
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта