Любовта ограничава ли личната свобода?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Любовта ограничава ли личната свобода?

Да
8
42%
Не
11
58%
 
Общо гласове : 19

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот mecana » 21 Май 2012, 16:16

Истинската любов не би трябвало да ограничава, а напротив - да дава свобода! Ограничения поставят единствено хората, които са несигурни в себе си :idea: Но знаете ли, ако партньорът ви реши да кривне, каквито и ултиматуми да поставяте, ще намери начин да го направи. Ограничаващата любов задушава и малко хора биха я изтърпели. Имала съм такава връзка, чийто край беше много труден, но в крайна сметка неизбежен.
Всеки си има лично пространство, което другия трябва да уважава и да не прекрачва.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот Снежана » 21 Май 2012, 16:52

Не бих го нарекла ограничаване на личната свобода, а по скоро спазване на норми и стериотипи. Все пак когато обичаш някого ти доброволно се разделяш със стария си живот на свободен електрон и започваш да се замисляш над отношенията си с другия. В крайна сметка не може да твърдиш, че обичаш някого а да се сваляш с други и т.н.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот delinda » 22 Май 2012, 11:20

Снежана написа:Не бих го нарекла ограничаване на личната свобода, а по скоро спазване на норми и стериотипи.


Е за какви норми говорим? Не може да има норми и стереотипи, когато обичаш някого... :roll: Това е любов, бе хора!Това е чувство, усещане...не можеш да налагаш правила тук...
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот d_2 » 01 Юни 2012, 13:57

delinda написа:
Снежана написа:Не бих го нарекла ограничаване на личната свобода, а по скоро спазване на норми и стериотипи.


Е за какви норми говорим? Не може да има норми и стереотипи, когато обичаш някого... :roll: Това е любов, бе хора!Това е чувство, усещане...не можеш да налагаш правила тук...


Делинда, звучиш прекалено наивно и незряло. Разбира се, че има правила. Любовта е игра, в която има победители и победени.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот Genoveva » 16 Юли 2012, 15:53

Да ограничава, когато си необвързан не се съобразяваш с никой и с нищо, но в един момент когато намериш половинката се налага да се съобразяваш. Няма ергенски запои, няма излизане по мъжки/женски, няма безсънни нощи по купони, ако се опиташ да си позволиш този лукс рискуваш да си навлечеш нечий гняв. Така, че не ми обяснявайте, че не ограничавала личната свобода любовта.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот petencetovt » 19 Юли 2012, 14:29

Аз мисля, че всичко зависи от самите партньори, от модела на поведение, който са възприели от родителите си и до техния личен характер. Да се влюбиш не винаги означава да загърбиш приятелите и контактите си или пък да изгубиш личното си пространство. С партньора ти трябва да си изберете една разумна и удобна и за двамата граница и ако се съобразявате и се отнасяте с уважение към личното пространство на другия, не мисля, че ще има каквито и да било проблеми :)
petencetovt
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Юли 2012, 14:12

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот Archer » 25 Яну 2013, 15:48

За съжаление доста често така се получава...Колкото и да сме независими и свободолюбиви...някак несъзнателно губим част от тези си качества с течение на времето. Но пък любовта е чудесно чувство!
Archer
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Яну 2013, 13:38

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот qna toneva » 19 Фев 2013, 23:09

срещнеш ли точният човек,мисля,че няма да имаш проблем с обсебването,личната свобода и пространство-ще се наслаждаваш на любовта и живота! :P ;)
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот Prolet8 » 25 Фев 2013, 18:15

Не , разбира се! Ако наистина обичаш някой, няма да ти прави впечатление и няма да мислиш по този начин...че те ограничава! Напротив!
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31

Re: Любовта огрананичава ли личната свобода?

Мнениеот diana199406 » 25 Фев 2013, 19:18

hera_00 написа:Не мисля, че е нормално, когато обичаш някого да го ограничаваш. На мен обаче ми се е случвало несъзнателно да го правя, случвало ми се е и аз да бъда ограничавана по някакъв начин. Мисля, че това е тестът, който трябва да преминем, за да разберем дали наистина обичаме човек, с който сме. Защото любовта наистина е свобода и то в най-чистия й, натурален вид. Да обичаш означава да приемеш другия такъв, какъвто е...без да го променяш, без да го притискаш, без да стесняваш личното му пространство. ;)


Напълно съм съгласна с теб!И на мен ми се е случвало несъзнтелно да ограничавам половинката си,както и мен бившия ми се е опитвал да ме ограничава по някакъв начин.Сегашната ми връзка е почти 3 годишна и смело мога да кажа,че приятелят ми по никакъв начин не се е опитвал да ми отнеме свободата,а напротив дори. ;) Излизам си постоянно с приятели по дискотеки,разходки.Имаме си доверие един на друг и това е един от факторите,които правят връзката ни толкова стабилна.Човек трябва да се научи да уважава личното пространство на другия,да цени свободата му и да не се вкопчва в него по никакъв начин! :)
I lick the gun when I'm done 'cause I know that revenge is so sweet,so sweet..
diana199406
 
Мнения: 40
Регистриран на: 23 Фев 2013, 15:49

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта