Любовта ограничава ли личната свобода?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Любовта ограничава ли личната свобода?

Да
8
42%
Не
11
58%
 
Общо гласове : 19

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот dacheva.denica » 02 Мар 2013, 17:31

Ако приемеш човека до теб, като част от твоята същност - не. Ако смяташ, че е поредния - да.
dacheva.denica
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Мар 2013, 16:05

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот diana199406 » 25 Мар 2013, 12:38

Genoveva написа:Да ограничава, когато си необвързан не се съобразяваш с никой и с нищо, но в един момент когато намериш половинката се налага да се съобразяваш. Няма ергенски запои, няма излизане по мъжки/женски, няма безсънни нощи по купони, ако се опиташ да си позволиш този лукс рискуваш да си навлечеш нечий гняв. Така, че не ми обяснявайте, че не ограничавала личната свобода любовта.


Не съм съгласна!Нищо подобно.Излизам си често по женски с приятелки по дискотеките и до сега съм нямала нито 1 проблем от страна на приятеля ми,а сме заедно вече почти 3 години...
I lick the gun when I'm done 'cause I know that revenge is so sweet,so sweet..
diana199406
 
Мнения: 40
Регистриран на: 23 Фев 2013, 15:49

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот rossitta » 25 Мар 2013, 14:39

Отговора открих в думите: "Умът и любовта са от различно тесто. Умът привързва човека и не се излага на никакви опасности, докато любовта разплита всички възли и излага на опасност всичко. Умът винаги е предпазлив и съветва: „Пази се от прекалено въодушевление“, докато любовта казва: „О, карай! Престраши се!“. Умът не се прекършва лесно, докато любовта може в миг да се превърне в отломъци. Но именно сред развалините са скрити съкровища. Едно разбито сърце крие в себе си несметни богатства."
Елиф Шафак
"Любов"
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот S_Milenska » 27 Ное 2014, 13:51

diana199406 написа:
Не съм съгласна!Нищо подобно.Излизам си често по женски с приятелки по дискотеките и до сега съм нямала нито 1 проблем от страна на приятеля ми,а сме заедно вече почти 3 години...


Това си е истински късмет, я си помисли, колко от жените покрай теб имат тази възможност да излизат без да им правят проблеми?
Ограничава личната свобода до някъде, разбира се, но когато си се решил да бъдеш с някой не трябва да гледаш какво губиш. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот Ginger » 27 Ное 2014, 15:32

не смятам, че любовта я ограничава, а по-скоро сам си го налагаш до известна степен, разбира се, че в различните връзки е различно, но винаги го има и то не е толкова ограничение, колкото съобразяване с желанието на половинката ти ;)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2014, 12:48

Ginger написа:не смятам, че любовта я ограничава, а по-скоро сам си го налагаш до известна степен, разбира се, че в различните връзки е различно, но винаги го има и то не е толкова ограничение, колкото съобразяване с желанието на половинката ти ;)

Да, ако ти се фръцне после и мрънка 2 седмици щото си бил навън с приятели то става... чудо, да те е яд, че си отишъл някъде. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот silver933 » 08 Дек 2014, 12:52

Особено в тийн годините е така, когато хлапетата нямат никакви ангажименти, освен да отидат на училище, с времето нещата се променят. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот Rali_hr » 26 Мар 2015, 16:45

Понякога! Но само ако се оставим да бъдем въвлечени в удоволствията и .. нервите на другия.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот klara » 09 Фев 2016, 17:18

Който доброволно се отказва от нещо заради любов и не му пречи, не го възприема като ограничаване. Всичко е до възприятието и нагласата.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Любовта ограничава ли личната свобода?

Мнениеот Rali_hr » 18 Фев 2016, 11:38

klara написа:Който доброволно се отказва от нещо заради любов и не му пречи, не го възприема като ограничаване. Всичко е до възприятието и нагласата.

За мен е странно да се откажеш от нещо, заради любовта, завити от какво се отказваш. Но ако човекът не може да те приеме с "това нещо", то значи не е твоя човек
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта