Генномодифицирани бебета - бихте ли пожелали такова?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Генномодифицирани бебета - бихте ли пожелали такова?

Мнениеот Петя Георгиева » 04 Дек 2018, 11:05

Аз лично не съм против подобен пробив в науката. Не смятам че е неетично да промениш гените така, че бебето да се роди здраво, вместо да носи някое наследствено заболяване. В случая близначките са били генномодифицирани, за да не се родят ХИВ-позитивни.
Ако може този успех да помогне и на други семейства да имат здрави дечица, би било чудесно. Но като всяко нещо, и тази монета си има две страни. Докъде нещата са морални и от къде вече добиват други мащаби, за които още не подозираме?
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Генномодифицирани бебета?

Мнениеот Bloody Mary » 04 Дек 2018, 11:10

На мен вече всичко това ми идва в повече. Изкуствени плодове и зеленчуци, изкуствени гърди, всичко изкуствено създадено. То вече какво оставихме на природата?! Не пожелавам никому болни деца, ама можем ли да бъдем застраховани срещу всичко?...
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Генномодифицирани бебета?

Мнениеот blaze » 04 Дек 2018, 11:20

Приветствам всеки успех в науката и медицината. Връщане назад няма, аз не искам да живея във време, когато се е умирало от лечими днес болести. А въпросът за морала стои на дневен ред във всичко, което правим.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Генномодифицирани бебета?

Мнениеот Dalia » 04 Дек 2018, 11:25

За борба с болестите сякаш мога да го приема, да се модефициа генотипа. Ама и аз съм много против да се намесваме в прродата, но то всичко вече е изкуствено създадено. Връщане назад няма.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Генномодифицирани бебета?

Мнениеот Лорчето » 04 Дек 2018, 11:28

Все едно чета сбъдване на научно-фантастичен филм. И тръпки ме побиват. Така ще се почне - първо с благородна цел, после плавно и неусетно ще се изроди в нещо съвсем различно. Което, разбира се, ще могат да си позволят само богатите хора. Хората сме ненаситни, нямаме чувство за мяра и искаме всичко на всяка цена. Дано не се окажа права, но подозирам че там накъдето сме тръгнали не ни чака нищо хубаво...
Лорчето
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Ное 2018, 10:18

Re: Генномодифицирани бебета?

Мнениеот Ani_ » 04 Дек 2018, 12:17

Това са неща, които не можем да променим. Дали сме съгласни или не, няма да променим нищо. Аз се притеснявам на какво е способен човека, и се надявам да усетим кога трябва да спрем, преди да сме се затрили.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Генномодифицирани бебета - бихте ли пожелали такова?

Мнениеот Вики{} » 13 Дек 2018, 12:55

Не. Ако не ми е писано, явно просто не ми е. Не обичам да се меся в съдбата си.
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Re: Генномодифицирани бебета - бихте ли пожелали такова?

Мнениеот Fury » 13 Дек 2018, 12:58

Аз пък бих се подложила на всичко, което би ми дало възможност да имам дете. Няма по-голямо щастие от това.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron