Сауна - ползи, мнение, препоръки

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Сауна - основни правила за ползване

Мнениеот sunnyr » 25 Юни 2013, 13:46

Препоръчително е ние мъжете да не прекаляваме с посещенията в сауната, защото намалявала потентността.

Добре, че и без друго не бих издържал в сауната...побърква ме мисълта за жега, потене, затворено пространство...
Вие го изкарахте един вид мъчение...Преди всичко сауната си е приятна и релаксираща процедура, която ни помага да се отпуснем напълно. Именно по време на подобни глезотии можем да почувстваме истинско спокойствие и задоволство както за тялото, така и за ума.
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Сауна - основни правила за ползване

Мнениеот victory » 27 Юни 2013, 14:23

Аз обичам да посещавам сауната - отпуска ме от стресиращото ежедневие. Не зная какво е да прекаляваш, но когато ми се отдаде възможност ( за съжаление рядко) не пропускам тази релаксираща СПА процедура. :P
victory
 
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Фев 2013, 10:59

Re: Сауна - основни правила за ползване

Мнениеот vessy » 29 Юли 2013, 10:07

Аз не съм привърженичка на сауната. Смятам, че целенасоченото потене с идеята да се пречистим, може да ни изиграем лоша шега, обезводнявайки организма и стимулирайки бъбреците да задържат вода, както и възпрепятствайки работата на всички останали органи. Прочее, разните отровни вещества като алкохол, наркотици и т.н. обикновено се елиминират през храносмилателната и отделителната ни система - черен дроб, бъбреци, черва. Функцията на потните жлези, които секретират една привидно смъртоносна течност е да регулират телесната температура, а не да детоксикират :!:
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Сауна - основни правила за ползване

Мнениеот pesho » 29 Юли 2013, 12:57

Виждам, че мненията относно сауната са противоречиви, но в крайна сметка важно е как се чувстваш. Аз сякаш летя след сауна....
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Каква е истината - полезна или вредна е сауната?

Мнениеот qwerryyy » 24 Фев 2015, 22:12

Бяхме през уикенда в един хотел на почивка с едни приятели. И като един по-модерен хотел, там имаше и сауна. Хубава и лъскава, приличаше на тази:

IWCD_Sauna.jpg
IWCD_Sauna.jpg (40.48 KiB) Прегледано 3922 пъти

Oбаче работата е там, че по-голямата част от приятелите ни бяха против използването на сауната, особено след като прекарах 15 минути в нея. :mrgreen: След като излезнах от сауната и се почнаха едни спорове за това каква е истината - полезна или вредна е сауната в действителност и разбира се се разяри истински спор, в който всеки беше на своето мнение без да може да убеди другия в него. :lol:
След като се поскарахме доста по въпроса за полезната и вредна сауна, решихме да не спорим повече, но в мен остана въпроса за сауната, понеже много обичам да ходя на сауна. Въпреки че повечето изпитват дискомфорт, аз обичам да стоя в сауната и да си почивам, чувствам се много добре и мисля, че наистина е много полезна, макар че повечето май твърдят обратното, а именно, че е вредна. Вие как мислите? Когато ходите на сауна чувствате ли се добре или напротив, чувствате се зле и мислите, че сауната ви вреди, отколкото да има ползи от нея? :roll:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Каква е истината - полезна или вредна е сауната?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Фев 2015, 22:46

Не мисля, че има нещо лошо в сауните, според мен доста ни закаляват и като държание на тялото в по-шокови сутиации, както и почистването от токсините, отварят се порите, като цяло ми изглежда супер. Само аз не мога да влзена в сауна, сигурно ще откача от жега и потискане. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква е истината - полезна или вредна е сауната?

Мнениеот Kaya » 25 Фев 2015, 11:52

И аз обичам да ходя на сауна, страхотно се чувствам след това! :) мисля, че е полезна ако не се прекалява с нея, за да се стигне чак до обезводняване да речем :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Каква е истината - полезна или вредна е сауната?

Мнениеот Nightmare » 25 Фев 2015, 11:57

Никога не съм ходила на сауна и мисля, че не би ми харесало да стоя и да се потя, най-много да ми падне кръвното
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Каква е истината - полезна или вредна е сауната?

Мнениеот Kaya » 25 Фев 2015, 12:01

Nightmare написа:Никога не съм ходила на сауна и мисля, че не би ми харесало да стоя и да се потя, най-много да ми падне кръвното

хехехех е ти няма да стоиш толкова много време, в началото за 4-5 минути ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Каква е истината - полезна или вредна е сауната?

Мнениеот silver933 » 25 Фев 2015, 12:10

Не знам полезна ли е, вредна ли е, но там не стъпвам. Да отида да се потя докато ми призлее не ми се вижда най-забавното и освежаващо нещо на света, нито пък най-полезното. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта