Диета или спорт?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Re: Диета или спорт?

Мнениеот ivan33 » 08 Фев 2012, 09:52

Здравейте,
всичко тръгва отвътре. Въпрос на организация, нямаш време да спортуваш- защо? Затрупан си с работа, работиш по 8 часа на ден, спиш 7ч... остават9 часа, които са предостатъчни за спорт, кафе с приятели, шопинг - от теб зависи как ще ги разпределиш.

Колкото за диетите или хранителните добавки за отслабване, моят съвет на обикновен любител на спорта, е предварително да се консултирате с лекар, по възможност диетолог/нутрицисионист, преди да подложите на каквато и да е промяна хранителният си режим. Причината е, че всеки организъм е строго индивидуален, и такова нещо като "универсална диета за отслабване" няма. Редовно познатите ми се оплавкат от "неефективни" диети именно поради тази причина.
ivan33
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:09

Re: Диета или спорт?

Мнениеот Hristo » 08 Фев 2012, 16:33

Лично аз съм пробвал и двете и според мен не е нужно да спазваш никаква диета.Само с нужното движение на ден може да потдържаш една добра фигура.Дори и да имаш желание да свалиш повече килограми или да направиш едно по изваяно тяло може да го постигнеш само с тренировки.
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: Диета или спорт?

Мнениеот rositka » 10 Фев 2012, 15:26

Мисле ,че това е най-добрата комбинация за поддържане на форма и тонус.Просто трябва малко повече воля и упорство ,а резултатите с годините идват сами.
rositka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:09

Re: Диета или спорт?

Мнениеот Milenstz86 » 15 Фев 2012, 09:59

Както са казали нашите предци "здрав дух в здраво тяло". Липсата на този навик у по младите, а именно да спортуват е разковничето за повечето здравословни проблеми. Спорта не само калява тялото, но и духа. Човек се учи на ценности като "спортменска игра".
Но само спорта не е единствената рецепта. Здравословното хранене е жизнено важно. В днешно време пазара на храни и напитки е залят с нездравословни и дори опасни храни за ващето здраве.
Моята препоръка е спортувайте активно и се хранете здравословно за да обичате себе си и околните.
Milenstz86
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Фев 2012, 09:34

Re: Диета или спорт?

Мнениеот shushito » 17 Апр 2012, 13:05

По-скоро здравословно хранене и спорт :)
Не харесвам диетите, не обичам да се ограничавам, а и не мисля, че това е разрешение да се чувствам по-добре. Хапвам си по малко и на често - винаги имам до себе си нещичко да хрупам :lol: Храня се бавно, но не целенасочено, просто така си ям. Иначе съм чела, че е по-здравословно, отколкото да наядеш на бърза ръка. Плодове и зеленчуци, храни богати на фибри - все храни, които обичам.
За спорта няма какво да говорим - той е задължителен. И по-скоро не спорта, а активното движение. Обожавам да се разхождам и предпочитам да пешеходствам, вместо да се придвижвам на колела. Не използвам асансьор , а се качвам пеша по стълбите, въпреки че живеем на 6-ия етаж и имаме асансьор :mrgreen: Обичам да плувам и когато имам възможност се отдавам и на това си удоволствие. Не правя нищо насила и се чувствам добре в кожата си :)
Мисля, че ако човек живее в хармония със себе си, няма как да не изглежда добре. Това, че общественото мнение се опитва да ни "натика" в някакви граници не е добре и не бива да се поддаваме на подобни провокации. Важното е да сме здрави и да се чувстваме добре, пък и било то с някой друг килограм над нормата ;)
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Диета или спорт?

Мнениеот rony_80 » 24 Апр 2012, 15:40

Аз съм за спорта :) Каквото и да си хапваш, ако спортуваш не мисля че ще е проблем за фигурата. Друг е въпроса вече как храненето се отразява на здравето ни. Обичам шоколад и всякакви тестени вкусотийки, и независимо, че са вредни не мога да се огранича откъм тяхното консумиране. За щастие не ми се налага да спазвам строги диети, то като се замисля, ако огладнея през нощта - ставам и си хапвам, защото иначе не мога да заспя. Ако съм излизала някъде вечерта, прибирайки се вкъщи задължително първо правя ревизия на хладилника и тогава лягам :lol: Въпрос на метаболизъм, с който слава богу нямам проблеми.
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Диета или спорт?

Мнениеот dimitrova_70007 » 26 Апр 2012, 17:06

Спортът помага както за отслабване, така и за напълняване. Когато човек набляга на определени зони като ги натоварва, може да ги увеличи или намали. А това вече зависи от диетата. Така че - да, спортът и диетата вървят ръка за ръка. Резултатите зависят и от двете и са взаимно допълващи се.
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Диета или спорт?

Мнениеот manmut » 13 Дек 2012, 12:01

Спорт задължително,ако искате да се чувствате добре.А ако искате и резултати е нужен и режим на хранене.Като може би най-доброто е ако спрете да ядете вечер.Аз лично без някаква специална диета(вечер не ям) и добро количество спорт свалих 12 кг.Но не си мислете,че става бързо.Трябва постоянство и търпение.
manmut
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Дек 2012, 11:41

Re: Диета или спорт?

Мнениеот Siss » 13 Дек 2012, 12:38

Ако искаме здраве и тонус, то задължително и двете ;)
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Диета или спорт?

Мнениеот Cuddy » 14 Дек 2012, 13:17

Само не разбирам защо, като се каже диета, разбирате всичко друго, но не и начин на хранене.

При мен натоварването и храненето са в разумни граници.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта