Диета или спорт?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Re: Диета или спорт?

Мнениеот dessiblond » 14 Мар 2014, 15:42

nadiii написа:И аз с тези диети хубаво отслабвам, но се чувствам физически слаба, усещам се отпусната, което пак не е красиво, спортът освен стягане на мускулатурата дава и тонус. Почнах аеробика, искам да ви кажа в началото едвам издържах, ставаше ми лошо, направо пред припадък. :shock: След 5-6 път вече успявах да издържа и след това се чувствах добре, с тонус, прибирах се и почвах да чистя :)

Разбирам те и аз беах по същият начин и нищо не може да се сравни с физическото движение, освен, че се потиш ти дава и невероятен тонус ;)
dessiblond

Мнениеот klara » 17 Фев 2016, 14:56

По-добре спорт, а здравословно като се храниш това не би трябвало да се нарича диета :wink:
klara

Мнениеот Lollipop » 29 Сеп 2017, 10:57

klara написа:По-добре спорт, а здравословно като се храниш това не би трябвало да се нарича диета :wink:

Съгласна съм, че не трябва да се гледа на здравословното хранене като на диета, само че с храненето по нашите ширини, което е наложено в корените ни, диетата е много важна и съпътстваща. Защото тук сме научени да ставаме с мекици, да ядем на обяд боб с поне 2-3-4 филии хляб, да довършим с ракия, салата, месо и разбира се хляб. Как после да не наричаме всичко останало ДИЕТА?
Аватар
Lollipop

Мнениеот Боби_Тони » 08 Ное 2018, 12:45

Ако целта е отслабване - и двете.
Иначе просто разумно хранене и спорт - за поддържане на здравословен начин на живот.
Аватар
Боби_Тони

Мнениеот Genesis22 » 13 Ное 2018, 22:09

По принцип и двете. За отслабване диета, за тонус спорт, а общо между двете става идеално
Genesis22

Мнениеот *Пролет* » 14 Ное 2018, 11:29

Тъй като съм гастроном и не мога да спра да ям любимите си неща, някои от които вредни, залагам просто на повечко движение и тренировки, ако имам време. Колкото да задържам теглото в норма.
Аватар
*Пролет*

Предишна

Назад към Спортни теми и коментари