Диета или спорт?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Диета или спорт?

Мнениеот FramarAdmin2 » 25 Мар 2011, 11:39

Кое предпочитате? Според мен и двете трябва да вървят ръка за ръка, но дали не бъркам? 8-)
Поправете ме!
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Диета или спорт?

Мнениеот nataliza » 31 Мар 2011, 08:01

Според мен, спортуването съчетано със здравословно хранене/не става въпрос за строга диета, просто съблюдаване на храните които се консумират/ е най - оптималния вариант, полезен за организма като цяло.За мен по - добро от спорта няма, друг е въпроса , че с нашето ежедневие време за спорт почти не остава.
nataliza
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Мар 2011, 07:52

Re: Диета или спорт?

Мнениеот FramarModDesi » 31 Мар 2011, 16:54

А в случая ще помогнат ли хранителните добавки съчетани със спорт и какви бихте ми препоръчали за бързо и ефикасно слабеене?
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Диета или спорт?

Мнениеот Madame » 03 Апр 2011, 10:29

Движението е най- важно!От години поддържам тегло със спорт.По 15 обиколки на стадиона.И нямам нужда от диета ;)
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: Диета или спорт?

Мнениеот stanislav_d » 06 Апр 2011, 15:43

Движението е здраве!
stanislav_d
 
Мнения: 69
Регистриран на: 06 Апр 2011, 15:24

Re: Диета или спорт?

Мнениеот juji85 » 06 Апр 2011, 17:01

Здравейте,
Според мен спорта е много полезен, но в нормални количества, например два пъти в седмицата за по един час, няма значение ще бягате ли или ще ходите на тренировки в някои салон, ще ви се отрази добре. Ако искате да бъде пълен ефекта и да свалите по бързо излишните килограми, ограничете и храната си. Не правете някакви строги диети, просто яжте по-малко отколкото ядете обикновенно.
Например вместо да изяждате 200 гр. храна, изяжте 100 гр. Другото важно нещо е дане ядете един час преди спорт и един час след спортта. Ако се на ядете и отидете да спортувате ще ви баде тежко и некомфортно, да не говорим, че нищо няма да свалите. А ако се наядете веднага след спорта, няма нищо да свалите, защото след натоварването на мусколите те започват да топят мазнините, нетрябва по това време да им слагате допалнителни мазнени, а и никакъв алкохол след тренировка, ще си натоварите черния дроб допълнително и може да ви заболи, не е здравословно.

Успех на всички в ослабването и подържането на добър тонус и фигура.
juji85
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2011, 16:05

Re: Диета или спорт?

Мнениеот dunski » 07 Апр 2011, 12:52

Не е нужна строга диета за да се поддържате във форма. Строгата диета уморява организма и когато я спрете бързо ще искате да се върнете към нормалния си начин на хранене. За мен най-добрата диета е въздържанието. Просто се въздържайте от някои неща и не се тъпчете. Не е трудно. Спрете да ядете много мазни неща, като банички, дюнери, майонеза и т.н. Ограничете се от захарта и белия хляб. Ще започнете да се чувствате много по добре. Това се нарича култура на хранене. Американците са казали "Човек става това, каквото яде", затова не се учудвайте, че повечето американки приличат на хамбургери :D .
Отделете три пъти седмично за спорт, какъвто и да е. По полезни за сърцето са аеробните спортове-бягане, плуване, колоездене и други. Фитнеса не е, но може да го съчетавате веднъж седмично с аеробен спорт! Така ще постигнете оптималната си форма, тонус и енергия.
И на въпроса диете или спорт? Разбира се по-добре и двете, но в никакъв случай не правете грешката "ще отида да спортувам пък после ще ям каквото си искам". Храната е основата и ако ще променяте нещо трябва да започнете от там ;).
dunski
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Апр 2011, 12:18

Re: Диета или спорт?

Мнениеот Sunny girl » 08 Апр 2011, 12:30

Определено съм привърженик на спорта :) Относно коментарите за това, че няма време за спорт - ами трябва да се възползваме от всяка възможност да се пораздвижим. И аз признавам, че в момента не спортувам (с което не се гордея и смятам да го променя), но почти винаги се придвижвам пеша и не използвам асансьор, което ми се отразява добре.
Имайки предвид, обаче че диета означава специален режим на хранене следва, че съм и техен привърженик :) Но определено съм против строгите и изтощителни диети и никога не съм спазвала такива. Моите правила относно храненето, които спазвам са: винаги закусвам; старая се да не вечерям късно; има храни, които гледам да избягвам, но ако ми се хапва не се лишавам; пия около литър и половина вода на ден и т.н.
Следователно спортът и диетата вървят ръка за ръка :)
Не става само с яденееее - трябва и спорт :D ;)
Sunny girl
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Апр 2011, 10:06

Re: Диета или спорт?

Мнениеот agapi100910 » 11 Апр 2011, 19:42

Аз спортувам 4 или 5 пъти в седмицата по 2 часа. Единия час отделям за кардио и след това упражнения. Истината е,че се чувствам със страхотен тонус през деня и е такава краста, че като не отида ставам нервна :D . За сваляне на килограми немога да се похваля с големи успехи , но се стегнах и ако успея и подходяща диета да си налучкам ще се получи. Дайте ми идеи ,МОЛЯ,как да потисна апетита си вечер след 18 ч.
agapi100910
 
Мнения: 10
Регистриран на: 11 Апр 2011, 18:30

Re: Диета или спорт?

Мнениеот southern_sun » 18 Апр 2011, 10:39

agapi100910 написа:Аз спортувам 4 или 5 пъти в седмицата по 2 часа. Единия час отделям за кардио и след това упражнения. Истината е,че се чувствам със страхотен тонус през деня и е такава краста, че като не отида ставам нервна :D . За сваляне на килограми немога да се похваля с големи успехи , но се стегнах и ако успея и подходяща диета да си налучкам ще се получи. Дайте ми идеи ,МОЛЯ,как да потисна апетита си вечер след 18 ч.

Аз също борех стреса със спорт. Когато се натоварех психически отивах във фитнес залата и тренирах поне 2 часа, след това се чувствах като нова. А за да подтиснеш глада си, просто спри да ядеш и да мислиш за храна след 18 часа. Ако пък много ти се яде хапвай нещо леко като салата или плодове.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта