пътят Ел камино - имате ли допълнителна информация?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

пътят Ел камино - имате ли допълнителна информация?

Мнениеот Dalia » 30 Яну 2019, 01:17

Моя много лична приятелка е решила това лято да извърви пътят Ел камино. Аз съм чела че това и един много пречистващ маршрут и обикновено по него тръгват хора които са решили да променят живота коренно, да се пречистят духовно или да посветят пътуването за скъп на сърцето им човек. Та въпросът ми е,то май са много въпроси де. Някой от вас отправял ли се е на това пътуване? Трябва ли преди него да се извърши някяква физическа подготовка? Има ли някаква част от маршрута, която е подходяща за начинаещи? Тъй като съм чувала, че има хора, които извървяват само някаква част от пътя. Има ли места на които е добре да отседннем по време на пътуването и трабва ли да се направи предварителна резервация? П.П .Всички тези въпроси живо ме вълнуват, защото с всеки изминал ден все по-често се замислям дали и аз да не тръгна по този път, може би това ще е едно отлично ново начало за мен.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: пътят Ел камино - имате ли допълнителна информация?

Мнениеот iriny » 26 Авг 2019, 11:11

Маршрутът Ел Камино е дълъг около 800 километра. Лично аз не съм го изминавала, но имам приятел, който го е минал и от него зная, че не е необходима специална физическа подготовка. Освен това в Ронсевал може да се регистрирате и да получите специален паспорт за поклонник и той и ви дава възможност да отсядате в малки страноприемници по пътя. Казвал ми е също, че има и много места за нощуване, някои от тях с екстри като интернет, бани, перални и кухни. Обаче не навсякъде има легла, затова е хубаво човек да си носи спален чувал. Но тъй като този маршрут е за поклонници, удобствата в случая едва ли са най-важното нещо…
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: пътят Ел камино - имате ли допълнителна информация?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 13 Ное 2019, 20:10

iriny написа:Маршрутът Ел Камино е дълъг около 800 километра. Лично аз не съм го изминавала, но имам приятел, който го е минал и от него зная, че не е необходима специална физическа подготовка. Освен това в Ронсевал може да се регистрирате и да получите специален паспорт за поклонник и той и ви дава възможност да отсядате в малки страноприемници по пътя. Казвал ми е също, че има и много места за нощуване, някои от тях с екстри като интернет, бани, перални и кухни. Обаче не навсякъде има легла, затова е хубаво човек да си носи спален чувал. Но тъй като този маршрут е за поклонници, удобствата в случая едва ли са най-важното нещо…


Полезна информация и звучи интересно. Но се чудя колко време ще е нужно да преминеш този маршрут? Ако реша да го направя, сигурно ще трябва да си взема половин година отпуск. :wink:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта