Градинка на прозореца

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Градинка на прозореца

Мнениеот FramarAdmin2 » 25 Мар 2011, 11:41

Нашето хоби...градинка на прозореца! Искате ли да разменим снимки на най-хубавите ни достижения в градинарството?
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Градинка на прозореца

Мнениеот eli » 31 Мар 2011, 23:37

Следващия път, когато си купя маруля и лук от пазара ще ги снимам и ето ти постижения, без никакви усилия. Но това е защото нямам тераса, ако си бях на село ......охооо не градинка ами цяло градинище щях да развия :D
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Градинка на прозореца

Мнениеот eli » 31 Мар 2011, 23:43

А за стайни цветя, пак немога да се похваля :( ....имам три от две години ги гледам(само ги поливам, то от работа няма време, не че не съм грижовна ;) )ама и те милите не са мръднали, явно че нещо им липсва, ако някой може да помогне, ще приема съветите му :)
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Градинка на прозореца

Мнениеот FramarMedia » 31 Мар 2011, 23:58

Чувам, че канабис си садяли по терасите хората... :twisted:
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Градинка на прозореца

Мнениеот drundrun » 01 Апр 2011, 06:13

мне, терасата а него не е много посходяща 8-)
искам да си посадя доматки, някой знае ли как? ама с обяснение стъпка по стъпка, за леко зальохани като мен
drundrun
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Апр 2011, 06:04

Re: Градинка на прозореца

Мнениеот southern_sun » 01 Апр 2011, 15:15

eli написа:А за стайни цветя, пак немога да се похваля :( ....имам три от две години ги гледам(само ги поливам, то от работа няма време, не че не съм грижовна ;) )ама и те милите не са мръднали, явно че нещо им липсва, ако някой може да помогне, ще приема съветите му :)

Може би цветята са ти стресирани! Да колкото и странно да ти звучи, но цветята не са безчувствени, те усещат липсата на любов към тях. Като доказателство за това е едно интревю с Катето Евро, която споделя тайната на красивите и големи и сочни домати с това, че се обръща към тях като към деца. Приеми цветята си като членове на семейството ви, обгради ги с любов и те ще ти се отблагодарят.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Градинка на прозореца

Мнениеот lusa » 01 Апр 2011, 18:18

Не мога да завъдя мушкато на тераса с източно изложение. :oops: Правя всичко, за което се сетя или прочета, но те умират.Сега съм боднала три луковици на фрезия и семена от четирилистна детелина.Стискайте палци!
lusa
 
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Мар 2011, 15:53

Re: Градинка на прозореца

Мнениеот southern_sun » 06 Апр 2011, 10:03

lusa, стискам ти палци да отгледаш най-красивите фрезии тъй като това са едни от любимите ми цветя. Но трябва да знаеш, че искат много слънце!!! Но не пряка слънчева светлина, най -подходящо място за отглеждане на цветя е южна тераса или прозорец.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Градинка на прозореца

Мнениеот lusa » 06 Апр 2011, 13:00

southernsun написа:lusa, стискам ти палци да отгледаш най-красивите фрезии тъй като това са едни от любимите ми цветя. Но трябва да знаеш, че искат много слънце!!! Но не пряка слънчева светлина, най -подходящо място за отглеждане на цветя е южна тераса или прозорец.

Благодаря ти!Всеки ден надничам в саксията- като дребосък съм нетърпелива. Купих си ги за по 40 ст. луковичките.Имаше и луковици на гладиоли. Трички поникнаха миналата година, ама на село. Претърпях неуспех и с една лавандула... :oops: Като се замисля, не съм за тая тема. :lol:
lusa
 
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Мар 2011, 15:53

Re: Градинка на прозореца

Мнениеот southern_sun » 02 Май 2011, 10:31

lusa написа:
southernsun написа:lusa, стискам ти палци да отгледаш най-красивите фрезии тъй като това са едни от любимите ми цветя. Но трябва да знаеш, че искат много слънце!!! Но не пряка слънчева светлина, най -подходящо място за отглеждане на цветя е южна тераса или прозорец.

Благодаря ти!Всеки ден надничам в саксията- като дребосък съм нетърпелива. Купих си ги за по 40 ст. луковичките.Имаше и луковици на гладиоли. Трички поникнаха миналата година, ама на село. Претърпях неуспех и с една лавандула... :oops: Като се замисля, не съм за тая тема. :lol:

Какво стана с луковичките ти???? Попадна ми интересна статия Полезни или не са цветята в дома ни. Толкова интересни неща научих от статията, никога не съм мислила, че цветята помагат при диетите.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron