Кога след раждането мога да спортувам?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот Blue eyes » 22 Мар 2019, 13:26

Имам бебенце на 4 месеца, изключително кърмено бебе е. Обаче преди да забременея бях активно спортуваща и това адски ми липсва вече. Сигурно трябва и да споделя, че родих секцио, възстанових се нормално.
Много, много ми се тренира. Имам нужда от този адреналин, който ми носеше спортът, а не съм сигурна, че е минало достатъчно време от раждането. Гинекологът ми така и не ми отговори еднозначно.
Сред вас има ли трениращи, или поне такива, които са наясно с тези въпроси?
Blue eyes
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Мар 2019, 13:15

Re: Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот velvet_81 » 22 Мар 2019, 13:35

Дори и жената да е активно спортуваща като теб преди забременяването, не се препоръчва да се връща към същата интензивност на трениране след раждането. Тялото само подсказва кога и за какво натоварване е готово. Най-добре е да се започне леко - йога, продължително ходене, пилатес.
Това, че кърмиш не е пречка по принцип. Твърди се, че при интензивни тренировки се отделя повече млечна киселина в кърмата. Но пък тя не е опасна за бебето. Просто вкусът на кърмата ще се промени.
Важното е да се натоварваш плавно и да се следиш за болка, кървене и т.н.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот София » 22 Мар 2019, 13:37

Тренировките се правят и по време на бременността. Разбира се, не толкова тежки и до 7-8 месец. :)
След раждането съм запозната само при класическото раждане - 2 седмици по-късно за крака и може би около месец за цялото тяло. :)
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот Ива Тодорова » 22 Мар 2019, 13:40

Още 2-3 дни след раждането жената може да ходи с километри, което си е все пак по-добре от лежане по цял ден. Количката, бебето и навън. Няколко километра ходене ежедневно, балансирано хранене и кърмене - всичко се топи супер бързо. Особено, ако жената не е наддала много - след няколко седмици може да е както преди да забременее.
А по-сериозни тренировки, по-интензивно кардио, както и силови тренировки - след 2 месеца за жени със секцио, ако всичко е нормално.

Но де факто лежане и липса на движение след раждане не е желателно. Дълги ежедневни разходки се препоръчват още след изписване. :thumbup:
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот Валерия М » 22 Мар 2019, 13:51

Нd мен за секцио ми казаха 6 месеца. За нормално не мога да кажа.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот Ani_ » 22 Мар 2019, 13:54

Зависи как се чувстваш ти самата, установена ли е лактацията и т.н. В общи линии след 6-8 седмици можеш да започнеш с по-леки упражнения (или по-тежки, но за кратко) и постепенно да увеличаваш натоварването, като следиш дали не ти намалява кърмата. За мен кърменето е изключително важно и затова активността ми е лека - йога и повече ходене пеш.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот Karina_85 » 22 Мар 2019, 13:56

Имам чувството, че всеки лекар има различно мнение по въпроса :-|
Аз родих с операция и ми казаха поне 6 месеца никакви коремни преси. Моя приятелка роди пак така месец по-късно, но й казали още на 7-ия ден, че може да започне с упражнения за корема, но леко. Иди че ги разбери.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот Lady M » 22 Мар 2019, 14:41

Мисля, че спокойно можеш да тренираш, каквото ти харесва. Минало е достатъчно време, а и щом си се възстановила напълно. Ако не ти се рискува, започни предпазливо няколко седмици, а после по-интензивно.
Аз започнах да спортувам 2-3 месеца след раждането. Ходех на народни танци и на аеробика.
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот Кери » 22 Мар 2019, 15:00

Сестра ми също обичаше спорта преди да роди. Някъде 2-3 месеца след раждането се върна към стария си начин на живот. Първо тренираше веднъж седмично, после два и сега пак си тренира три пъти седмично.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: Кога след раждането мога да спортувам?

Мнениеот Dalia » 22 Мар 2019, 19:02

Когато се почуватвате добре. вие познавате тялото си и сама тярбва да решите кога да го направите. Аз родих два пъти секцио с второто дете се възстанових по-бързо отколкото с първото, а може пък и да ме е било страх повече 1 път. Но на 3 месец след 2 раждане се върнах към тренировките, докато с 1 ми отне около 6 месеца да се престраша.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта