Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот ivelin » 13 Авг 2013, 14:48

Здравейте д-р Петров!Въпросът ми е може ли да се ползват ФЛОРАЖИН ЕВА Q СУПОЗИТОРИИ за лениви черва? Чета в интернет за тези свещички, но не мога да разбера тяхното действие.Стимулират ли дебелото черво или само размекват фекалиите?Ако сте запознат с тези свещички моля отговорете ми!Благодаря ви предварително!Поздрави!
ivelin
 
Мнения: 26
Регистриран на: 05 Мар 2013, 17:01

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот deima33 » 18 Авг 2013, 19:11

жена на 29 г в тежко състояние -започва с диария която отшумява за 2 дни..след 2-3 д се появява отново..спира. започва болка в областта на бъбреците и корема 40 градуса температура и повръщане на всичко прието-храна ,вода и болка под слънчевия сплит.след 2 дни в това състояние е откарана в спешно и хоспитализирана в хирургия със съмнения за панкриатит.след предполагаем гинекологичен проблем -плевио перитонит и операция в долната част на корема е премахнат апендикса -напразно.органите според хирурзи са чисти но възпалени , но жената се влошава.след оперативно поддържа температура около 37,1-37.8, диария, възпалени бъбреци,постоянно повдигане, болка високо в корема и кръста,недовиждане,оток на цялото тяло,развива и бронхит,поддържа високо кръвно 158/100,86 левкоцити,130 утайка на кръвта.специалистите се ориентираха към вирус след всичките тези интервенции ,но диагноза все още няма.поддържат я на системи и антибиотици...но ефект няма.моля помогнете с предположения за състоянието и или орган ,вирус или бактерия!!!благодаря ви предварително!
deima33
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Авг 2013, 17:46

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 20 Авг 2013, 21:17

ivelin написа:Здравейте д-р Петров!Въпросът ми е може ли да се ползват ФЛОРАЖИН ЕВА Q СУПОЗИТОРИИ за лениви черва? Чета в интернет за тези свещички, но не мога да разбера тяхното действие.Стимулират ли дебелото черво или само размекват фекалиите?Ако сте запознат с тези свещички моля отговорете ми!Благодаря ви предварително!Поздрави!



Здравейте,
действието на тези свещички е комбинирано: размекват фекалиите и стимулират чревната стена в ректума за по-пълно изпразване.
Повече информация можете да прочетете тук: http://apteka.framar.bg/30006205/%D1%84 ... B8%D0%B8-6
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 20 Авг 2013, 21:19

deima33 написа:жена на 29 г в тежко състояние -започва с диария която отшумява за 2 дни..след 2-3 д се появява отново..спира. започва болка в областта на бъбреците и корема 40 градуса температура и повръщане на всичко прието-храна ,вода и болка под слънчевия сплит.след 2 дни в това състояние е откарана в спешно и хоспитализирана в хирургия със съмнения за панкриатит.след предполагаем гинекологичен проблем -плевио перитонит и операция в долната част на корема е премахнат апендикса -напразно.органите според хирурзи са чисти но възпалени , но жената се влошава.след оперативно поддържа температура около 37,1-37.8, диария, възпалени бъбреци,постоянно повдигане, болка високо в корема и кръста,недовиждане,оток на цялото тяло,развива и бронхит,поддържа високо кръвно 158/100,86 левкоцити,130 утайка на кръвта.специалистите се ориентираха към вирус след всичките тези интервенции ,но диагноза все още няма.поддържат я на системи и антибиотици...но ефект няма.моля помогнете с предположения за състоянието и или орган ,вирус или бактерия!!!благодаря ви предварително!


Здравейте,
За съжаление не мога да се ангажирам да дам предположения за състоянието на тази пациентка без да съм се запознал със медицинската документация и лабораторните и образни изследвания.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Beoulf » 23 Авг 2013, 17:29

Здравейте д-р Петров,на 5 август ми направиха спешна операция от апандисит,казаха,че работата била зле,защото започнало гноясване на дебелото черво,но са успели да оправят проблема!Лежах 6 дена и ме изписаха,сега съм в домашна почивка..въпроса ми е колко време е необходимо за затваряне на отвора,от който ми излизаше дренажа,защото в момента дупката е с коричка и е кърваво-червена(което е нормално,предполагам)и е леко зачервена отстрани!Трябва ли да изчоплям коричката сам,или тя ще си падне след време?И мазането там с контратубекс ще помогне ли за по-бързото оздравяване?Благодаря предварително:)
Beoulf
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Авг 2013, 15:40

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Ivi_lina » 24 Авг 2013, 00:56

Здравейте,д-р Петров!На 46 г. съм и моля за вашето мнение, в каква степен ми е рака, какво последващо лечение ще ми е необходимо,какви диети и евентуални таблетки. Вчера си взех епикризата и ще ви напиша дословно нещата:
Операция:Резекцио ректи антериор
Диагноза:T3N0MOG2
Макроскопско описание:Резектат от черво-дължина 12см.Туморна формация 4/3см.паницообразна.На 1см.от нея полип-1см.и още два на по-голямо разстояние-3мм и 0.8см.
8478-8480-от тумора; 8481-8483-от полипите;8484-8492-12броя лимфни възли от 3мм до 0.9см.най-големия; 8493-8494-Р.Л.-пръстеновиден материал от черво.
Хистологично описание:8478-8480-високо към умерено дифиренциран аденокарцином на дебело черво с разязвяване и инфилтрация в цялата дебелина на чревната стена вкл. и в мастната тъкан.; 8481-тубуларен малигнизирал аденом с инфилтрация на чревна стена;8482-8483-тубуларни аденоми-2броя; 8484-8492-12 броя лимфни възлис реактивни промени;8493-8494 - резекционна линия свободна.
Благодаря ви предварително, с надеждата, че ще обясните нещата на по-достъпен език. Стана така, че хората режат и след това на никой нищо не му се обяснява, освен, че всичко е минало добре и е отрязано до здраво...
Ivi_lina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Авг 2013, 13:25

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот loveparty676 » 03 Сеп 2013, 02:51

Здравейте,нуждая се от помощ.
Извинявам се ако съм объркала мястото на което трябва да питам за моят проблем.
В момента живея във Малта и за това имам нужда от спешна консултация,тъй като лекарите тук нищо не ми казват.
Преди 2 години преди да забременея бях наред със корема не се оплаквах от нищо.Преди година когато родих,малко след това започнах да имам проблеми.Усещах болки в корема,на скоро в течение на няколко месеца постоянно ми се гади.Не знам дали е от топлото време но постоянно като ям нещо усещам гадене,виене на свят,тежест в горната част на корема,и за това не мога и да вкуся някой храни.Отидох на видеозон и ми казаха че всичко е наред,а аз мисля че не е така.В продължение на няколко месеца да изпитвам такова чувство не мисля че е наред.Четох в интернет за гастрит,и имам много признаци,но не мога да поставям диагнози..
loveparty676
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 02:42

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот vzaharieva » 20 Сеп 2013, 23:27

Здравейте!Пише ви д-р Захариева от Русе.Преди осем дни оперираха моята майка от туморно образование в коремната кухина. При операцията са отстранили част от дебелото черво и почти половината от тънките черва. В момента е все още с назална сонда защото стомахът и отделя голямо количество стомашен сок и без сондата повръща. Бихте ли ми отговорили според вас каква е причината за това. Лекарят ординатор след преглед каза,че перисталтиката и работи добре и след като се отстрани сондата ще можем да я захраним.Очаквам с нетърпение Вашият отговор за което предварително благодаря.
vzaharieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 23:02
Местоположение: гр. Русе

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Деси » 30 Сеп 2013, 10:12

Зрдавейте,казвам се Десислава и съм на 23 години.В прогължение на 11 месеца пиех чай от сена....ходих при двама доктори и двамата нищо не установиха...единия ми изписа само някакви хопчета,а др. поне ме погледна на екограф.Каза ми,че всичи органи от стомашната кухина са били добре,изписа ми и той някакви хапчета,но не виждам подобрение на състянието ми....Нищо не ме боли,няма кръв при изхождане(което се случва мн рядко.....)Притеснявам се от друго имам засилен косопад и си мисля,че съм си причинила нещо много страшно на организма......Какво да направя?И какви мерки да взема за тези проблеми.....?Благодаря ви предварително!
Деси
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 09:58

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот tanya23 » 23 Окт 2013, 15:34

Здравейте, казвам се Таня и съм на 23 години. На 12 Октомври бях оперирана от апандицит. Операцията беше извършена с видео камерка и поради тази причина нямам голям разрез, а само два малки шева. След операцията ми се появи проблем - събуждам се около 4 часа сутринта с много силни боли в областта на пикочния мехур. Когато мехурът се изпразни, болката изчезва. Бихте ли ми обяснили на какво може да се дължи болката? Също така същата режеста болка я имам много често по областта на целия корем. Това ми се случва често и след прием на храна. Обикновено взимам Ранитидин за болката, но не винаги ми помага.

Днес бях при личния лекар и тя ми изписа антибиотик. Каза че може да имам инфекция на урината. Мислите ли че на този етап е добре да се въздържам от антибиотици, тъй като до скоро взимах Co-Amoxiclav 500mg и още един чието име не помня и можете ли да ме посъветвате от какво може да се получава тази болка и как да я предодвратя? Също така според Вас, колко време отнема пълното възтановяване след такава операция?

Благодаря Ви за помощта и отзивчивостта.

Поздрави,

Таня
tanya23
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2013, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта