Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 28 Окт 2013, 15:56

Pufis написа:Здравейте!Искам да попитам имам ли право на ТЕЛК и къде мога да получа точна диагноза? 7г.вече имам хронична диария.Преди две години ми откриха СРДЧ, Улцерозен колит и вътрешни хемороиди.Изписаха ми лечение със Сулфасалазин 500мг.за 3 години.Предложиха ми кислородно лечение и лъчетерапия.Отказах,защото съм безработна и немога да поема разходите.От честото изхождане,немога да мръдна от вкъщи.Ако имам излизане,то е за бързо и гладуване от предишният ден.Имам подобрение,но спря ли го "поради финансови причини" повече от 1 седмица,симптомите отново се засилват.Ползвах няколко ректални мазила,но нищо не ми помогна.Получавам обилно ректално кръвотечение през 2-3 месеца,като първия път стигнах до припадък.Рязко ми изтръпна тялото,зашумя ми в ушите и всичко стана черно.Отслабнах рязко от нормалните 45кг.в момента съм 38кг. и дори и да се храня,слабея.Кръста около бъбреците и понякога яйчниците ме болят,като болката продължава с дни.При всяко изхождане "воднисто и понякога тъмно до черно",получавам втрисане и посиняване на крайниците.Нямам температура,дори е под нормалната 34.5-35.
Искам с този пост да апелирам и други в моето положение,нека ми препоръчат добър гастроентеролог.От София съм и минах почти през всички болници,но без резултат.
Благодаря предварително!



Здравейте,
Не мога да ви дам конкретен отговор дали можете да получите ТЕЛК, понеже не съм запознат в детайли. Що се отнася за гастроентеролози в софия не мога също да ви помогна понеже не познавам колегите там!
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 28 Окт 2013, 15:58

Beoulf написа:Здравейте д-р Петров,на 5 август ми направиха спешна операция от апандисит,казаха,че работата била зле,защото започнало гноясване на дебелото черво,но са успели да оправят проблема!Лежах 6 дена и ме изписаха,сега съм в домашна почивка..въпроса ми е колко време е необходимо за затваряне на отвора,от който ми излизаше дренажа,защото в момента дупката е с коричка и е кърваво-червена(което е нормално,предполагам)и е леко зачервена отстрани!Трябва ли да изчоплям коричката сам,или тя ще си падне след време?И мазането там с контратубекс ще помогне ли за по-бързото оздравяване?Благодаря предварително:)



Здравейте,
Оставете тази раничка да застравее спонтанно, което ще отнеме нялкоко дена до седмица две. Не прилагайте този мехлем на раната, според мен няма да ви помогне!
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 28 Окт 2013, 16:09

Ivi_lina написа:Здравейте,д-р Петров!На 46 г. съм и моля за вашето мнение, в каква степен ми е рака, какво последващо лечение ще ми е необходимо,какви диети и евентуални таблетки. Вчера си взех епикризата и ще ви напиша дословно нещата:
Операция:Резекцио ректи антериор
Диагноза:T3N0MOG2
Макроскопско описание:Резектат от черво-дължина 12см.Туморна формация 4/3см.паницообразна.На 1см.от нея полип-1см.и още два на по-голямо разстояние-3мм и 0.8см.
8478-8480-от тумора; 8481-8483-от полипите;8484-8492-12броя лимфни възли от 3мм до 0.9см.най-големия; 8493-8494-Р.Л.-пръстеновиден материал от черво.
Хистологично описание:8478-8480-високо към умерено дифиренциран аденокарцином на дебело черво с разязвяване и инфилтрация в цялата дебелина на чревната стена вкл. и в мастната тъкан.; 8481-тубуларен малигнизирал аденом с инфилтрация на чревна стена;8482-8483-тубуларни аденоми-2броя; 8484-8492-12 броя лимфни възлис реактивни промени;8493-8494 - резекционна линия свободна.
Благодаря ви предварително, с надеждата, че ще обясните нещата на по-достъпен език. Стана така, че хората режат и след това на никой нищо не му се обяснява, освен, че всичко е минало добре и е отрязано до здраво...


Здравейте,
Надявам са ви обяснили че сте опериран от Карцином (рак) на ректума (крайната част на дебелото черво).
Като гледам диагнозата означава, че сте опериран в сравнително ранен стадий, няма засягане на лимфните възли от туморни клетки и степента на диференциация на тумора е добра. всичко това означава, че имате по-благоприятна прогноза за излекуване от това заболяване. Извършена ви е радикална (лечебна) операция. От тук нататък може да ви се проведе лъчетарапия (облъчване с лъчи на мястото на тумора) и евентуално приемането на лекарства, но това трябва да се реши от онкологичния център по местоживеене, след като се извърши цялостен преглед и ви се оцени общото състояние.
Относно диетата която трябва да спазвате не е нищо конкретно, просто трябва да избягвате трудносмилаемите храни, газообразуващите храни и да ограничите малко приема на сухи храни.
Хубав ден и успех!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 28 Окт 2013, 16:10

ivelin написа:Здравейте д-р Петров!Въпросът ми е може ли да се ползват ФЛОРАЖИН ЕВА Q СУПОЗИТОРИИ за лениви черва? Чета в интернет за тези свещички, но не мога да разбера тяхното действие.Стимулират ли дебелото черво или само размекват фекалиите?Ако сте запознат с тези свещички моля отговорете ми!Благодаря ви предварително!Поздрави!


Здравейте,
за съжаление нямам опит с тези свещички и не мога да ви помогна!
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 28 Окт 2013, 16:12

vzaharieva написа:Здравейте!Пише ви д-р Захариева от Русе.Преди осем дни оперираха моята майка от туморно образование в коремната кухина. При операцията са отстранили част от дебелото черво и почти половината от тънките черва. В момента е все още с назална сонда защото стомахът и отделя голямо количество стомашен сок и без сондата повръща. Бихте ли ми отговорили според вас каква е причината за това. Лекарят ординатор след преглед каза,че перисталтиката и работи добре и след като се отстрани сондата ще можем да я захраним.Очаквам с нетърпение Вашият отговор за което предварително благодаря.


Здравейте,
не мога да дам предположения на какво се дължи това!
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 28 Окт 2013, 16:14

Деси написа:Зрдавейте,казвам се Десислава и съм на 23 години.В прогължение на 11 месеца пиех чай от сена....ходих при двама доктори и двамата нищо не установиха...единия ми изписа само някакви хопчета,а др. поне ме погледна на екограф.Каза ми,че всичи органи от стомашната кухина са били добре,изписа ми и той някакви хапчета,но не виждам подобрение на състянието ми....Нищо не ме боли,няма кръв при изхождане(което се случва мн рядко.....)Притеснявам се от друго имам засилен косопад и си мисля,че съм си причинила нещо много страшно на организма......Какво да направя?И какви мерки да взема за тези проблеми.....?Благодаря ви предварително!



Здравейте,
Не мога да ви дам конкретен отговор само по тази информация. Необходимо е цялостен предглед и евентуални някакви изследвания и евентуално консултация с дерматолог по отношение на косопада!
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 28 Окт 2013, 16:16

tanya23 написа:Здравейте, казвам се Таня и съм на 23 години. На 12 Октомври бях оперирана от апандицит. Операцията беше извършена с видео камерка и поради тази причина нямам голям разрез, а само два малки шева. След операцията ми се появи проблем - събуждам се около 4 часа сутринта с много силни боли в областта на пикочния мехур. Когато мехурът се изпразни, болката изчезва. Бихте ли ми обяснили на какво може да се дължи болката? Също така същата режеста болка я имам много често по областта на целия корем. Това ми се случва често и след прием на храна. Обикновено взимам Ранитидин за болката, но не винаги ми помага.

Днес бях при личния лекар и тя ми изписа антибиотик. Каза че може да имам инфекция на урината. Мислите ли че на този етап е добре да се въздържам от антибиотици, тъй като до скоро взимах Co-Amoxiclav 500mg и още един чието име не помня и можете ли да ме посъветвате от какво може да се получава тази болка и как да я предодвратя? Също така според Вас, колко време отнема пълното възтановяване след такава операция?

Благодаря Ви за помощта и отзивчивостта.

Поздрави,

Таня


Здравейте,
много е вероятно вашия личен лекар да е прав и да се касае за инфекция.
Относно операцията възстановяването е в рамките на 2-3 седмици, няма причина да отнеме повече ако няма други усложнения.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот gorskioreh » 03 Ное 2013, 14:09

Въпросът ми е: може ли след отстраняване на тумор от млечна жлеза да се приема Remifimini?
Благодаря!
gorskioreh
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2013, 13:16

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот галя6898 » 15 Ное 2013, 16:55

Здравейте д-р Петров,
на 13.09=2013г съпругът ми бе опериран от кървяща язва на дванадесетопръстника.
След като взехме епикризата не ни бе обяснено точно каквоса направили освен че са отстранили2/3 от стомаха, и възстановяването става бавно.
Казват че,възстановяването става бавно още не са минали три месеца и се говори че може да се връща на работа - като шофьор на горива??????
Ето какво пише в оперативният протокол
Лапаротомиа медиана супериор.Резекцио вентрикули Билтрот 2 Хофмастер.Финстерер.
Лаваж.Дренаж №3.Стомах-антрум обичайна хистологична структора с наличие на изразена париетализация на жлезите.
Въпросът ми е колко месеца е необходимо за възстановяване от такава операция като се има в предвит че продължи 5 часа и е Билтрот 2 а не Билтрот 1 която е по благоприятна във всички случай.Кое е наложило да се направи 2 никой не ни обясни.Как мога да разбера това място дали не е предпоставка или е за злокачествени образувания.
след оперативно не е изписано нищо.
Сега 2 месеца след операцията се възстановяваме,но чуства след ядене тежест от лявата страна предимно сутрин.
Благодаря Ви предварително за отделеното време и очаквам отговор от вашата компетентност
галя6898
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Окт 2013, 21:26

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот rubia_senorita1 » 18 Ное 2013, 14:54

Здравейте, доктор Петров! От 15 годишна подлежа на операция от херния. Сега ме очаква още една операция, която ще ми бъде седмата поред. Всяка година се редуват-една година от лявата, другата- от дясната. Сложиха ми платно, но се оказа че и това е безнадеждно. Какво е Вашето мнение, нормално ли е това? Все пак съм на 21, а 7 операции..
rubia_senorita1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Ное 2013, 14:36

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта