Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 04 Яну 2014, 23:37

Haigo написа:Добър ден Д-р Петров.Случая с мен е следния:на 28.10.2013 ми се извърши успешна индиректна херния от дясно.За покриване на оперативната рана се е използвало класически лейкополаст и в следствие на това получих остра алергия от него.Махнаха конците на 6-тия ден и след още 2 дни самия разрез се поду,зачерви и затвърдя.Информирах лекуващия доктор и той веднага ме извика.На момента ми сцепи половината разрез без упойка.Изтече каза около 2-3 мл течност, но не гной.(каза с медецинския термин но не било гной).С отворена рана седях 9 дена с превръзки всеки ден.Заздравяването минаваше много гладко и интензивно.На 9-тия ден отидох вече не беше надуто,той натиска питаше дали боли но не болеше.Каза че всичко е отминало.Сложи два шева и се прибрах като правих през ден превръзка(промиване с кислородна вода и напръскване с Цикатрадина спрей).Раната продължаваше да се възстановява с бързи темпове.Отидох след седмица махна конците и всичко беше наред.Нямаше подуто твърдо или червено.След още 8 дни от махането на конците, разреза почна леко да се подува.И така всеки ден се подува като днес е 4-тия ден и е подуто зачервено и много твърдо.Не боли както беше предния път.Забравих да спомена че имах Т-ра 37.3-38.4 при първия път и от вчера пак почнах да вдигам.Въпроса ми е : Какво става с мене?Това алергия от конци ли е?Не е напълно оздравяло от предното цепене ли?.Утре ме вика и съм почти сигурен, че ще ме сцепи отново.Трябва ли да се направят някакви изследвания?Допълнително да кажа че през целия период от операцията до сега не съм вдигал нищо над 2 кг, както и вървя бавно без да се натоварвам.Благодаря за вниманието.Лек ден.


Здравейте,
Трябва да ви прегледам за да мога да дам по точни отговори.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 04 Яну 2014, 23:40

Desy написа:Добър ден Д-р Петров. Случая с моята майка е следният: 2006г. е лекувана от рак на шииката наматката с лъчетерапия и до 2011г. няма никакви симптоми ракът да се е завърнал, но 2011г откриват, че има отново рак и оперативно премахват всички полови органи и изрязват вс разсейки. Минава след това на лъчетерапия и химиотерапия и 2012г. лятото си прави ПЕТ скенер и отново се оказва, че има разсейки и пак я оперират. След което минава курс от 6 месеца само химиотерапия, защото вече не може да се прилага лъчетерапия. Това разбирасе не доведе до нищо, защото лятото на 2013 пак минава на ПЕТ скенер и отново има разсейки. Майка ми имаше усложнения с левият бъбрек и се наложи да се сложи нефростома юни месец, след което говорихме с мн лекари, който казваха, че само с операция може нещо да се напрви. Изключваха химиотерапията като вариант за лечение, защото тумурът бил много голям и на няколко места има разсейки, но нито един лекат неискаше да оперира било много рисковано, защото едно от местата където има разсейка било мн. близо до аортата и не се наемат да режат там. От Август месец 2013г. тя започна да повръща. Септември месец решихме да я заведеме в Турция там казаха, че може тумурът да се намали значително с химиотерапия. В Турция и сложиха сонда за да прочистят червата и след като се прибрахме в България решихме да направиме химиотерапията. Нправихме една на 10.10.2013г. и майка ми оттогава само се влошава, повръщането беше спряло за малко след Турция, но я хвана растройство, после успоредно с него пак започна да повръща и така до днес. Вкарвахме я в болница за да и сложат отново сонда и да прочистят червата но не помогна особено много, продължи да повръща отслабна много вече е само кожа и кости вливаме и системи вкъщи, но това не е достатъчно. Лекарите при които сме ходили ни казват, че неможе да яде, повръща и има растройство заради сраствания в червата, но нито един не каза какво може да направиме дали да се изрежат тези сраствания или да се лекуват понякакъв начин. Въпросът ми към Вас е: в нейния случай какво може да се направи, за да се възстанови нормалният процес на функциониране на червата?


Здравейте!
Би могло да се премине към парентерално хранене т.е. хранене през вените със специални разтвори който да внасят в организма необходимите вещества, но това е само временно. след това пак трябва да се започне с хранене през устата.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 04 Яну 2014, 23:43

gichi21 написа:Здравейте Д-р Петров!Преди една година ми направиха операция на миома/махнаха ми матката и яйчниците/ до преди една седмица всичко беше добре.Но от тази седмица,която споменах,чувствам една тежест над самата операция и стомаха ми се подува с всеки изминал ден.Нямам болки,но това което чета в сайта ви,мисля , че имам херния.В момента съм в Испания и много съм притеснена.Чакам вашия отговор.Благодаря ви предварително!


Здравейте!
За да се каже какво Ви има трябва да се извърши преглед от специалист или ако са необходими и допълнителни изследвания и след това може да се постави правилната диагноза!
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 04 Яну 2014, 23:45

greate_weis написа:Здравейте,
Казвам се Александра и съм на 18 години, висока съм 156 и тежа 77 кг.Преди няколко месеца имах проблеми със стомаха не силни, но дълготраини болки, поддуване, постояна тежест и неправилно и нередовно изхождане.В последните 2 седмици имам същия проблем.Когато се посъветвах с личния си лекар, тя ми каза да се храня здравословно, бих искала и второ мнение по въпроса.Благодаря Ви!


Здравейте!
Моя съвет е да посетите гастроентеролог, който да ви прегледа и евентуално да ви предпише лечение.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 04 Яну 2014, 23:47

ratoni написа:Здравейте!Майка ми е на 64 години и е оперирана от хепатоцелуларен карцином на 22 Октомви 2013 година.Болната част от черния дроб е премахната, няма разсейки в други органи.От 22 Ноенври започна лечение с Нексавар.Това ли е единствения възможен вариант?


Здавейте!
Обърнете се за консултация с химиотерапевт за по точен отговор!
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 04 Яну 2014, 23:51

krasimira en4eva написа:здравеите д-р Петров ,дядо ми е на 70 години от около 8 е диабетик. изходи крав по голяма ногда и го приеха в хирургия,15 дни му вливаха лекарства и крав но доктора каза че не може да спре загубата на крав и се налага операция.да уточня че от втория ден в болницата не можеше да стапи на краката си.оперираха го диагнозата беше полип в стомаха.доктора каза че само щте го третира за да спре карвенето,но след операцията каза че е имало усложнения и е изрязал половината стомах.странното беше че след операцията завалваше като говореше.след оше 7 дни го исписаха казаха че всичко е наред хемоглобина се е повишил и сле3 дни да идем да му махнат конците.парвия ден в каши нямаше апетит отдадох го на глюкозата която е приемал втория ден вече имаше апетит и започнахме захранването сас супи и тн.но тои все още не могеше да си стапва на краката и много халцаше. на 3 ден кравното му беше 80-60 не се оплакваше от болки даваха му лекарството за диабет и за сарце имапе и подагра.целия ден му се спеше яде малко но искаше вода често.започна да повраща тамно кафява течност в малки количества но на второто повращане се обадихме на хирурга тои каза че не е от операцичта да не се тревогим и да званнем на личния лекар тя ни каза да премерим захарта оказа се че е 19 при пологение че се хранеше савсем малко и си пиеше лекарствата бяха му исписали и лекарство за намаляване на стомашните сокове,имаше храчки. следобед на 3 ден каза че чувства тежест в корема точно кадето е операцията и иска да отиде по голяма нужда в тоалетната с инвалидна количка го заведохме изходи се нормално нямаше странен цжят всичко беше наред.сложихме го пак на стола,пое си два пати далбоко ваздух отпуснаха му се рацете и краката очите му постепенно се отвориха широко и тогава на малки струички сащата тази тамно кафява течност започна да излиза от носа и устата му и главата му клюмна сложихме го на земята настрани да несе задави и тогава тази вода започна да блика от носа и устата без да спре около3 литра истекоха когато доиде барза помощ казаха че вече е касно но все пак се опитаха да го варнат без успех.казаха че има признаци за инфаркт но не мога да си обясня тази те4ност и заваления му говор след операцията,хирурга му беше отзивчив човек но и тои не мога да я обясни имате ли представа докторе от какво почина дядоми,моля ако е така отговорете ми за да знам и аз за себе си.благодаря


Здравейте!
Съболезнования за загубата ви. Не мога да кажа какво се е случило и от какво е починал дядо ви!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот krasimira en4eva » 05 Яну 2014, 14:06

Dr Alen Petrov написа:
krasimira en4eva написа:здравеите д-р Петров ,дядо ми е на 70 години от около 8 е диабетик. изходи крав по голяма ногда и го приеха в хирургия,15 дни му вливаха лекарства и крав но доктора каза че не може да спре загубата на крав и се налага операция.да уточня че от втория ден в болницата не можеше да стапи на краката си.оперираха го диагнозата беше полип в стомаха.доктора каза че само щте го третира за да спре карвенето,но след операцията каза че е имало усложнения и е изрязал половината стомах.странното беше че след операцията завалваше като говореше.след оше 7 дни го исписаха казаха че всичко е наред хемоглобина се е повишил и сле3 дни да идем да му махнат конците.парвия ден в каши нямаше апетит отдадох го на глюкозата която е приемал втория ден вече имаше апетит и започнахме захранването сас супи и тн.но тои все още не могеше да си стапва на краката и много халцаше. на 3 ден кравното му беше 80-60 не се оплакваше от болки даваха му лекарството за диабет и за сарце имапе и подагра.целия ден му се спеше яде малко но искаше вода често.започна да повраща тамно кафява течност в малки количества но на второто повращане се обадихме на хирурга тои каза че не е от операцичта да не се тревогим и да званнем на личния лекар тя ни каза да премерим захарта оказа се че е 19 при пологение че се хранеше савсем малко и си пиеше лекарствата бяха му исписали и лекарство за намаляване на стомашните сокове,имаше храчки. следобед на 3 ден каза че чувства тежест в корема точно кадето е операцията и иска да отиде по голяма нужда в тоалетната с инвалидна количка го заведохме изходи се нормално нямаше странен цжят всичко беше наред.сложихме го пак на стола,пое си два пати далбоко ваздух отпуснаха му се рацете и краката очите му постепенно се отвориха широко и тогава на малки струички сащата тази тамно кафява течност започна да излиза от носа и устата му и главата му клюмна сложихме го на земята настрани да несе задави и тогава тази вода започна да блика от носа и устата без да спре около3 литра истекоха когато доиде барза помощ казаха че вече е касно но все пак се опитаха да го варнат без успех.казаха че има признаци за инфаркт но не мога да си обясня тази те4ност и заваления му говор след операцията,хирурга му беше отзивчив човек но и тои не мога да я обясни имате ли представа докторе от какво почина дядоми,моля ако е така отговорете ми за да знам и аз за себе си.благодаря


Здравейте!
Съболезнования за загубата ви. Не мога да кажа какво се е случило и от какво е починал дядо ви!

pone kakva e tazi te4nost koqto iste4e predpolagam 4e 6tom ste tolkova yvagavan lekar vi se e slu4valo v praktikata molq vi.az ne tarsq da obvinq nqkoi a samo da znam az mogeh li da napravq ne6to. blagodarq za vsi4ko
krasimira en4eva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Яну 2014, 09:17

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот nikiganev » 12 Яну 2014, 19:44

Здравейте,
Името ми е Николай Ганев. Преди два дни оперираха съпругата ми в хириргично отделение на МБАЛ "Проф. Д-р Стоян Киркович" Стара Загора. Диагнозата за сега е карценом на гърдата, тип "Ин ситу". В момента чакаме резултатите от изследването на извадените лимфни възли за определяне на стадия на развитие на тумора. През миналата година съпругата ми получи обилно /изклчително силно/ кръвотечение по време на менструация, което наложи поставяне на хормонална спирала "Мирена" и все още е с нея. Проетох някъде, че хормона Левоноргестрел, който отделя спираата е противопоказен, при рак на гърдата. Какво е Вашето мнение повъпроса? Ще трабва ли да бъде отстранена спиралата и какви алтернативни начини съществуват за намаляване на обилното кръвотечение при менструация? Смятате ли че тази спирала може да е причината за появата на тумора?
nikiganev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2014, 19:29

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот ggcharms » 17 Яну 2014, 21:32

здравейте!
преди два месеца бях оперирана от полипи, махнаха ми матката с лапароскопия. Всичко беше добре. След месец бях на преглед и след два дни получих цистит, който лекуваха с четири антибиотика. След направените изследвания се установи, че урината ми е стерилна и кръвната ми картина е нормална. После мъките ми продължила с дисбактериоза от лечението с антибиотици. Закрепих стомаха с диета и лечение с Де Нол и пробиотици, но след една седмица започна сранно да ме боли в слабните -сякаш имах като гъделичкане и понякога силна болка, с.която отщумяваше и на периоди се появяваше. Забелязах, че когато съм седнала или легнала ниско долу в слабините ме боли- обърках се че е пак цистит, защато е в тази област болката, но стерилната урина беше стерилна и пак съм в задънена улица. Незнам дали разбрахте нещо но въпросът ми е възможнолие да съм получила някаква вътрешна херния в областта на оперираното място, защото много странно ме боли не точно както при цистит, който отшумява след няколко дни, а болката е дразнещта, имам и болки в кръста, които имах и преди операцията. Не знам при какъв специалист да отида, при нефролог при уролог пре хирург. Моля ви ако имате мнение пишете ми.
ggcharms
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2014, 21:05

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 22 Яну 2014, 16:13

nikiganev написа:Здравейте,
Името ми е Николай Ганев. Преди два дни оперираха съпругата ми в хириргично отделение на МБАЛ "Проф. Д-р Стоян Киркович" Стара Загора. Диагнозата за сега е карценом на гърдата, тип "Ин ситу". В момента чакаме резултатите от изследването на извадените лимфни възли за определяне на стадия на развитие на тумора. През миналата година съпругата ми получи обилно /изклчително силно/ кръвотечение по време на менструация, което наложи поставяне на хормонална спирала "Мирена" и все още е с нея. Проетох някъде, че хормона Левоноргестрел, който отделя спираата е противопоказен, при рак на гърдата. Какво е Вашето мнение повъпроса? Ще трабва ли да бъде отстранена спиралата и какви алтернативни начини съществуват за намаляване на обилното кръвотечение при менструация? Смятате ли че тази спирала може да е причината за появата на тумора?


Здравейте,
Изчакайте допълнителните изследвания от патологията и тогава ще се вземе решение за последващата терапия. А за кървенето при менструация се консултирайте с гинеколог за вариантите който съществуват.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта