Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 14 Дек 2012, 16:51

california написа:Здравейте,
Живея в САЩ и при рутинно изследване откриха неправилно образувание в гърдата ми, за което преди много години лекарят ми в България беше казал, че е разширен млечен канал и ще изчезне след като спра да кърмя. Размерът е 4мм. и според лекаря тук е папилома ( не съм сигурна дали в БГ се нарича така) Искат да направя биопсия. На моменти от гъдата се отделя безцветна течностили с цвят на коластра, което казват че е най-притеснителното.
Можите ли да кажите как точно се нарича подобно образувание , за да прочета повече и какво бихте ме посъветвали да правя с биопсията в случай че го имам повече от 8 години.


Здравейте,
Да най-вероятно при вас се касае за интрадуктален папилом. За да се потвърди или отхвърли тази диагноза трябва да се направи дуктография и евентуално цитологично изследване на секрета от зърното. Ако има някакви съмнения е добре и да се извърши и биопсията която са ви предложили.
Ако имате повече въпроси с радост ще ви отговоря.
Хубав ден.
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот xipxop » 14 Дек 2012, 17:07

Здравейте,Д-р Ален Петров!
Дни преди цикълът ми (3-4 дни)ме проряза тъпа болка в едната гърда точно на едно място,не е цялата! След 2 дни ми дойде месечния цикъл,леко отшумя,редовно опипвам гърдите си за нередности,но точно под гърдата и ребрата напипах нещо.От него ден постоянно пипам и опипвам,на моменти не го откривам,на моменти да,но не мога да размера дали е ребро или мастна тъкан.Мисля като ми свърши цикъла да посетя мамолог за консултация!
Та въпроса ми е възможно ли е от цикъла да е това нерзположение или нещо сериозно е?
Благодаря за отговора!
xipxop
 
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Сеп 2012, 18:30

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 15 Дек 2012, 16:17

xipxop написа:Здравейте,Д-р Ален Петров!
Дни преди цикълът ми (3-4 дни)ме проряза тъпа болка в едната гърда точно на едно място,не е цялата! След 2 дни ми дойде месечния цикъл,леко отшумя,редовно опипвам гърдите си за нередности,но точно под гърдата и ребрата напипах нещо.От него ден постоянно пипам и опипвам,на моменти не го откривам,на моменти да,но не мога да размера дали е ребро или мастна тъкан.Мисля като ми свърши цикъла да посетя мамолог за консултация!
Та въпроса ми е възможно ли е от цикъла да е това нерзположение или нещо сериозно е?
Благодаря за отговора!


Здравейте,
взели сте правилното решение да отидете на преглед да се уточни това което ви притеснява. Докато за неразположението и напрежението в гърдите преди цикъл е много често срещано, при много жени и е нормално понеже гърдите ви се влияят от хормоните в организма.
Желая Ви хубав ден и на прегледа да няма нищо притеснително!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот xipxop » 15 Дек 2012, 18:09

Здравейте,
взели сте правилното решение да отидете на преглед да се уточни това което ви притеснява. Докато за неразположението и напрежението в гърдите преди цикъл е много често срещано, при много жени и е нормално понеже гърдите ви се влияят от хормоните в организма.
Желая Ви хубав ден и на прегледа да няма нищо притеснително!

Благодаря за отговора!Хубав ден и на Вас!
xipxop
 
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Сеп 2012, 18:30

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот xipxop » 31 Дек 2012, 12:34

xipxop написа:
Здравейте,
взели сте правилното решение да отидете на преглед да се уточни това което ви притеснява. Докато за неразположението и напрежението в гърдите преди цикъл е много често срещано, при много жени и е нормално понеже гърдите ви се влияят от хормоните в организма.
Желая Ви хубав ден и на прегледа да няма нищо притеснително!

Благодаря за отговора!Хубав ден и на Вас!


Здравейте,Д-р Ален Петров!
Пиша отново след прегледа с мамолог-минах през ехограф и ми каза че имам фибродином,който е 6/4мм и ми каза че иска да го наблюдаваме.Много съм уплашена,притеснявам се да не би да се бърка диагнозата,ще отида и за второ мнение след празниците!
Питах за операция беше категоричен че ще се наблюдава,било доброкачествено образование и ми гарантира в това,но страха си е страх.Каза ми,че нямало опастност да се изроди,обаче много четох из фрумите и някой пишат точно обратното!Също че когато се оперира,има вероятност да се появяват отново и отново.
Въпросът ми е кое е по добре да се отсрани или наблюдава?Виждам че и в двата случая ще живея с тази мисъл.Благодаря Ви предварително!
xipxop
 
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Сеп 2012, 18:30

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 01 Яну 2013, 19:37

xipxop написа:
xipxop написа:
Здравейте,
взели сте правилното решение да отидете на преглед да се уточни това което ви притеснява. Докато за неразположението и напрежението в гърдите преди цикъл е много често срещано, при много жени и е нормално понеже гърдите ви се влияят от хормоните в организма.
Желая Ви хубав ден и на прегледа да няма нищо притеснително!

Благодаря за отговора!Хубав ден и на Вас!


Здравейте,Д-р Ален Петров!
Пиша отново след прегледа с мамолог-минах през ехограф и ми каза че имам фибродином,който е 6/4мм и ми каза че иска да го наблюдаваме.Много съм уплашена,притеснявам се да не би да се бърка диагнозата,ще отида и за второ мнение след празниците!
Питах за операция беше категоричен че ще се наблюдава,било доброкачествено образование и ми гарантира в това,но страха си е страх.Каза ми,че нямало опастност да се изроди,обаче много четох из фрумите и някой пишат точно обратното!Също че когато се оперира,има вероятност да се появяват отново и отново.
Въпросът ми е кое е по добре да се отсрани или наблюдава?Виждам че и в двата случая ще живея с тази мисъл.Благодаря Ви предварително!


Здравейте отново,
Първо честита нова година и ви желая много здраве и щастие.
Сега към въпроса желателно е да си направите и мамография и ако след изследването се потвърди диагнозата фиброаденом, според мен е желателно да се оперира и да се премахне. Според мен наблюдение е възможно ако имате киста и тогава се наблюдава периодично и не се оперира, но при наличие на фиброаденом е желателно да се направи операция.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот xipxop » 01 Яну 2013, 21:44

За много години!
И благодаря за бързия отговор!
xipxop
 
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Сеп 2012, 18:30

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Боян Стоев » 13 Яну 2013, 22:08

Здравейте :).Казвам се Боян и съм на 15 години.Бях опериран от ингвинална херния отляво преди 2 месеца.Налагало ми се е 3-4 пъти да бягам по 50м-100м,за да си хвана рейса за училище.И само веднъж-дваж съм дигал около 20кг.Питах всички хирурзи дали мога да тренирам с гира(4кг) и ми казаха,че мога.Сега отново имам болки отляво и в тестиса,и над него и в левия крак горе.Възможно ли е пак да ми се образува херния...Само да кажа,че бях опериран без платно!
Боян Стоев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2013, 22:02

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 14 Яну 2013, 19:23

Боян Стоев написа:Здравейте :).Казвам се Боян и съм на 15 години.Бях опериран от ингвинална херния отляво преди 2 месеца.Налагало ми се е 3-4 пъти да бягам по 50м-100м,за да си хвана рейса за училище.И само веднъж-дваж съм дигал около 20кг.Питах всички хирурзи дали мога да тренирам с гира(4кг) и ми казаха,че мога.Сега отново имам болки отляво и в тестиса,и над него и в левия крак горе.Възможно ли е пак да ми се образува херния...Само да кажа,че бях опериран без платно!


Здравейте,
Необходимо е да посетите специалист - хирург , за да ви прегледа и да прецени дали имате херния или не.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот bettym » 22 Яну 2013, 11:25

Добър ден,
Имам син на 11 години. От два дни периодично се оплаква от силна болка долу ниско в корема. Болката идва за около половин-един час, след което отшумява. Вчера го пратих на училище и той ми се обади, че на излизане от училището, при вървене, го боли силно. Заведох го на лекар. Всички показатели в изследванията са в норма. Рентгена - също. Хирургът ми даде направление за болница, за наблюдение. Със съпруга ми решихме да се обърнем и към частна клиника. Там го прегледаха двама лекари - мануален преглед и с ехограф. И двамата казаха, че няма апендицит, но и не знаят от какво е. Решихме да останем у дома. Тази сутрин детето ми съобщава, че има кръв в изпражненията /вчера каза същото/. Иначе ходи до тоалетна нормално. Не знам дали сбърках, че останахме вкъщи. Би ли могло това да е някакъв вид херния. Тя вижда ли се на ехограф или рентген?
bettym
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2013, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта