Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот bettym » 22 Яну 2013, 13:26

Само да добавя: в момента пак го хвана болката - този път е горе - областта на черния дроб. Боли го без и със натиск там.
bettym
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2013, 11:14

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 23 Яну 2013, 19:39

bettym написа:Добър ден,
Имам син на 11 години. От два дни периодично се оплаква от силна болка долу ниско в корема. Болката идва за около половин-един час, след което отшумява. Вчера го пратих на училище и той ми се обади, че на излизане от училището, при вървене, го боли силно. Заведох го на лекар. Всички показатели в изследванията са в норма. Рентгена - също. Хирургът ми даде направление за болница, за наблюдение. Със съпруга ми решихме да се обърнем и към частна клиника. Там го прегледаха двама лекари - мануален преглед и с ехограф. И двамата казаха, че няма апендицит, но и не знаят от какво е. Решихме да останем у дома. Тази сутрин детето ми съобщава, че има кръв в изпражненията /вчера каза същото/. Иначе ходи до тоалетна нормално. Не знам дали сбърках, че останахме вкъщи. Би ли могло това да е някакъв вид херния. Тя вижда ли се на ехограф или рентген?


Здравейте,
Заведете детето на лекар, да го прегледа и да прецени дали има херния. Ако няма данни за апендицит можете да го заведете на детски гастроентеролог да прецени какви изследвания да направи да уточни състоянието му.
Хубав ден.
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот rumy_gg » 27 Яну 2013, 04:53

Здравейте Доктор Петров,
Моля за Вашето компетентно мнение относно голям проблем, свързан със съпруга ми. Той е на 58 години и до миналата година не бе имал сериозни заболявания с изключение на оперирана херния с платно преди 2 год.
В началото на м. Ноември 2012 започна да го боли долу вдясно до ануса. Той определяше болката като от хемороиди и не посети лекар докато на 10.11. болките станаха непоносими и повикахме бърза помощ. Последшаха 4 дни на антибиотик, но на 14.11. бе приет по спешност и опериран от перитонит. Последваха изследвания с известно закъснение, като 25 дни го лекуваха с антибиотици без да е установена точната причина за перитонита, като междувременно получи абцес поради недобре почистена коремна кухина, беше на косъм от сепсис и за да не стана досадна ще кажа, че до днес (вече трети месец)все още е с дренаж и не се знае кога ще се излекува. В крайна сметка след като правиха и цветна снимка и колонография извода е че има перфорация на дебелото черво, която обаче не можа да се хване при изследванията. Ориентира е, че в дренажа прониква от съдържимото в дебелото черво.Лекуващия лекар изчаква отвора да се затвори сам, но мен ме притеснява ако това не се получи. Дайте ми съвет моля ви как бихте процедирали в случая. Още нещо - от разреза на корема се е получила херния, сущо и поддържа температура 37,4-7 градуса. Доктора, който го лекува на няколко пъти променя мнението си за крайните си действия. Последно каза, че ще изчака да се затвори още малко и ако не - ще прави нова операция. Моля ви - дайте ни Вашето становище дали да потърсим други мнения или това са единствените варианти на лечение? Колко време приблизително се лекува това заболяване? Благодаря предварително! Извинете ме за дългото запитване.
rumy_gg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2013, 03:39

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот pipi73 » 27 Яну 2013, 10:41

Здравейте д-р Петров,
Моля за вашето компетентно мнение!
Миналата седмица откриха рак на простата на баща ми , който е на 79г. Стойностите са gleason 3+4 и PSA 13,5. Правени са му рентген и ехограф при които се установи, че няма паренхимни изменения в белите дробове и хроничен пиелонефрит. Взета е и биопсия с която са установени стойностите, които Ви написах по-горе в писмото. Предписаха ни лечение, с хапчета Бикалутамид Акорд 50мг 3пъти по една таблетка на ден - 6 месеца, като на третият месец ще се направи изследване за туморни маркери и на шестият евентуално туширане на тумора в гр.София. Ние сме от гр. Бургас.Казаха ни че болестта е в сравнително начален стадий няма разсейки и няма опасност от смъртен изход засега. Бихте ли ми казали дали е така според вас и дали трябва да се направят някакви допълнителни изследвания и дали назначеното лечение е адекватно.Благодаря Ви предварително и очаквам вашият отговор!!!
pipi73
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2013, 23:10

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 27 Яну 2013, 22:43

rumy_gg написа:Здравейте Доктор Петров,
Моля за Вашето компетентно мнение относно голям проблем, свързан със съпруга ми. Той е на 58 години и до миналата година не бе имал сериозни заболявания с изключение на оперирана херния с платно преди 2 год.
В началото на м. Ноември 2012 започна да го боли долу вдясно до ануса. Той определяше болката като от хемороиди и не посети лекар докато на 10.11. болките станаха непоносими и повикахме бърза помощ. Последшаха 4 дни на антибиотик, но на 14.11. бе приет по спешност и опериран от перитонит. Последваха изследвания с известно закъснение, като 25 дни го лекуваха с антибиотици без да е установена точната причина за перитонита, като междувременно получи абцес поради недобре почистена коремна кухина, беше на косъм от сепсис и за да не стана досадна ще кажа, че до днес (вече трети месец)все още е с дренаж и не се знае кога ще се излекува. В крайна сметка след като правиха и цветна снимка и колонография извода е че има перфорация на дебелото черво, която обаче не можа да се хване при изследванията. Ориентира е, че в дренажа прониква от съдържимото в дебелото черво.Лекуващия лекар изчаква отвора да се затвори сам, но мен ме притеснява ако това не се получи. Дайте ми съвет моля ви как бихте процедирали в случая. Още нещо - от разреза на корема се е получила херния, сущо и поддържа температура 37,4-7 градуса. Доктора, който го лекува на няколко пъти променя мнението си за крайните си действия. Последно каза, че ще изчака да се затвори още малко и ако не - ще прави нова операция. Моля ви - дайте ни Вашето становище дали да потърсим други мнения или това са единствените варианти на лечение? Колко време приблизително се лекува това заболяване? Благодаря предварително! Извинете ме за дългото запитване.


Здравейте,
Много ми е трудно само по вашето описание да се ориентирам за състоянието на пациента. Ако ви притеснява това, че дълго стой дренажа - трябва да се прецени дали изтича нещо от него и какво количество е и какво е съдържимото. Що се отнася до хернията - на този етап не би трябвало да създава проблеми, а на по късен етап може да се оперира. В зависимост от локалното състояние на корема може да се наложи и реоперация сега. Но е добре да потърсите и второ мнение и да се обсъдят възможните варианти за поведение при пациента.
Хубав ден и скорошно оздравяване.
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 27 Яну 2013, 22:55

pipi73 написа:Здравейте д-р Петров,
Моля за вашето компетентно мнение!
Миналата седмица откриха рак на простата на баща ми , който е на 79г. Стойностите са gleason 3+4 и PSA 13,5. Правени са му рентген и ехограф при които се установи, че няма паренхимни изменения в белите дробове и хроничен пиелонефрит. Взета е и биопсия с която са установени стойностите, които Ви написах по-горе в писмото. Предписаха ни лечение, с хапчета Бикалутамид Акорд 50мг 3пъти по една таблетка на ден - 6 месеца, като на третият месец ще се направи изследване за туморни маркери и на шестият евентуално туширане на тумора в гр.София. Ние сме от гр. Бургас.Казаха ни че болестта е в сравнително начален стадий няма разсейки и няма опасност от смъртен изход засега. Бихте ли ми казали дали е така според вас и дали трябва да се направят някакви допълнителни изследвания и дали назначеното лечение е адекватно.Благодаря Ви предварително и очаквам вашият отговор!!!


Здравейте,
Според мен назначеното лечение е адекватно за момента. При необходимост или промяна в състоянието може да се промени, но нека да минат тези 3 месеца да се направят контролни изследвания на туморните маркери и тогава ако е необходимо да се направи промяна в терапията. Трябва периодично да се следят туморните маркери да ходи на контролни прегледи при уролог редовно да се следи локалното състояние на процеса. При показания можете да се направи скенер и евентуално костна сцинтиграфия.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот bettym » 29 Яну 2013, 15:26

Dr Alen Petrov написа:
bettym написа:Добър ден,
Имам син на 11 години. От два дни периодично се оплаква от силна болка долу ниско в корема. Болката идва за около половин-един час, след което отшумява. Вчера го пратих на училище и той ми се обади, че на излизане от училището, при вървене, го боли силно. Заведох го на лекар. Всички показатели в изследванията са в норма. Рентгена - също. Хирургът ми даде направление за болница, за наблюдение. Със съпруга ми решихме да се обърнем и към частна клиника. Там го прегледаха двама лекари - мануален преглед и с ехограф. И двамата казаха, че няма апендицит, но и не знаят от какво е. Решихме да останем у дома. Тази сутрин детето ми съобщава, че има кръв в изпражненията /вчера каза същото/. Иначе ходи до тоалетна нормално. Не знам дали сбърках, че останахме вкъщи. Би ли могло това да е някакъв вид херния. Тя вижда ли се на ехограф или рентген?


Здравейте,
Заведете детето на лекар, да го прегледа и да прецени дали има херния. Ако няма данни за апендицит можете да го заведете на детски гастроентеролог да прецени какви изследвания да направи да уточни състоянието му.
Хубав ден.


Здравейте,
Както се вижда от писаното по-горе, ходихме при няколко лекари.
В деня, в който Ви писах, се реших и отидох в болницата. И там не ни приеха, защото състоянието на детето не било спешно. Върнахме се отново у дома. Вече определено бях отчаяна.
Вечерта не знам вече как ми хрумна, но реших да го пипна по гърба. Той извика от болка. Оказа се, че детето е с възпален нерв на гърба. Беше много подут. Очевидно тази болка се е отразявала и на движението на крака, както и отпред, в коремната област. Направих му масаж с Волтарен. Още на следващата сутрин детето беше видимо по-добре. Три дни масажи и вече всичко е ок. А за кръвта в изпражненията явно си е въобразявал, защото сега всичко е спокойно.
Благодаря за отговора! Хубав ден!
bettym
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2013, 11:14

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот elehen » 05 Фев 2013, 00:58

Здравейте,
казвам се Елена на 28 години. От няколко дни имам неразположение в стомаха и коремната област,което започна с болка ниско в дясно на корема,но след това отшумя и се появиха гадене, парене в стомаха,подуване в корема придружени с често но трудно уриниране и изхождане. Гаденето няма период или определен етап,след храна или друго,но има случаи в които особенно след храна и ако пия малко вода повръщам,а на последък губя апетит( не слабея).
През май месец миналата година ми беше направена лапароскопия,като ми премахнаха дясната маточна тръба,след това съм ходила няколко пъти на гинеколог дори и уролог и всичко е наред. Трябва ли да се притеснявам за някакъв вид рак или така казано драматизирам :) ? Благодаря Ви предварително
elehen
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Фев 2013, 00:40

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 07 Фев 2013, 22:38

elehen написа:Здравейте,
казвам се Елена на 28 години. От няколко дни имам неразположение в стомаха и коремната област,което започна с болка ниско в дясно на корема,но след това отшумя и се появиха гадене, парене в стомаха,подуване в корема придружени с често но трудно уриниране и изхождане. Гаденето няма период или определен етап,след храна или друго,но има случаи в които особенно след храна и ако пия малко вода повръщам,а на последък губя апетит( не слабея).
През май месец миналата година ми беше направена лапароскопия,като ми премахнаха дясната маточна тръба,след това съм ходила няколко пъти на гинеколог дори и уролог и всичко е наред. Трябва ли да се притеснявам за някакъв вид рак или така казано драматизирам :) ? Благодаря Ви предварително


Здравейте,
Не смятам, че може да имате "някакъв вид рак", но само така не може да се каже. Щом имате оплаквания от стомаха е редно да се направят необходимите изследвания (гастроскопия, ехография и др.), за да може да се видят на какво се дължат тези оплаквания. След извършването на тези изследвания чак тогава може да се говори дали има рак или не.
Ако имате допълнителни въпроси с радост ще ви отговоря!
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот mishe » 08 Фев 2013, 10:48

Здравейте д-р Петров, ще се радвам на Вашето професионално мнение. На 31год. 75кг., 165см. съм и от 1 год. пия Еутирокс/ имам Хашимото/. От един месец ме боли главата и вдигам кръвно, обикновено вечер 140/90. Ходих при Хомеопат и ми каза да пия ignatia amara 30ch по 5 сутрин, ricinus communis 15ch по 5 вечер, agness по 1 на ден. Днес си направих изследвания моля ви да ми кажете добри ли са или не, притеснявам за желязото, много ли е високо, или е в норма. Благодаря.
Хематология
Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод
СУЕ 8 mm/h < 25
ПКК 22 показателя
Левкоцити 8 G/L 3.5-10.5
Неутрофилни левкоцити-% 71.7 % 44 - 76
Неутрофилни левкоцити-бр. 5.7 G/L 2,0-7.8
Еозинофилни левкоцити-% 2.3 % 0,00-6.00%
Еoзинофилни левкоцити-бр. 0.2 G/L 0.00-0,700
Лимфоцити-% L 17.4 % 20 - 40
Лимфоцити -бр. 1.4 G/L 0,6-4,1
Моноцити-% 7.9 % 3-13 %
Mоноцити-бр. 0.63 G/L 0,2-1,5
Базофилни левкоцити-% 0.6 % 0,00-2,00
Базофилни левкоцити-бр 0 G/L 0.00-0.2
Еритроцити 4.95 T/L 3,70 - 5,40
Хемоглобин 141 g/L 115 - 160
Хематокрит 0.42 L/L 0,35 - 0,44
Ср. обем на еритроцитите 85.1 fl 82 - 98
Ср. Hgb. конц. в ер. 28.5 pg 26.5-32.0
Ср. Hgb. съдърж. в еритр. 335 g/L 295-360
Девиация на ер. разпред. H 15.7 % 11.5-14.5
Тромбоцити 339 G/L 130 - 440
Ср. обем на тромбоцитите L 7 fL 7.5-11.5
Девиация на тромбоцитно разпределение 17.5 % 15.5-30.5
Тромбокрит 0.236 L/L 0.002-0.450
Биохимия
Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод
Креатинин,урея,пикочна киселина
Креатинин 64.8 umol/l 50-133; деца(children): до 14г. 30.93 - 69.99
Пикочна киселина 250.3 umol/l М 200-420 Ж (F.)140-320
Урея 4.6 mmol/l 1.7-8.3
Глюкоза(3-кратен профил) mmol/l
Глюкоза 8ч 4.9 mmol/l 3.3-6.0 mmol/l
Глюкоза 12ч mmol/l 3.3-6.0 mmol/l
Глюкоза 15ч mmol/l 3.3-6.0 mmol/l
Желязо H 30.6 umol/l М 10.0-28.0 Ж .(F.)6.0-26.0
Хормони
Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод
TSH 3.67 uIU/ml 0.27-4.20 /за мониториране на терапия 0,2-5,50/

Забележка :
H - резултатът е над нормата (High - висок)
L - резултатът е под нормата (Low - нисък)
mishe
 
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:44

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта