Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 27 Дек 2011, 16:50

Здравейте,
в тази рубрика можете да зададете вашите въпроси относно:

1. Профилактиката и лечение на туморни заболявания на млечните жлези, дебелото черво и др.
2. Профилактика и лечение на жлъчно-каменната болест и заболявания на панкреаса.
3. Лапароскопски (безкръвни) операции.
4. Профилактика и лечение на хернии.
5. Профилактика и лечение на язвената болест.

Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар.

Надявам се да ви бъда полезен в областта на хирургията и онкологията!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Йордан Цонев » 20 Яну 2012, 15:26

Здравейте! Казвам се Йордан и съм на 22 години. Диагнозата ми е холециститис хроника нон калкулоза екзацербата и преди месец ме оперираха - класически. Искам да попитам нормално ли е след операцията всеки ден да имам болки ниско долу в стомаха под пъпа.
Йордан Цонев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Яну 2012, 15:17

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот дгоспод » 20 Яну 2012, 18:46

Йордан Цонев написа:Здравейте! Казвам се Йордан и съм на 22 години. Диагнозата ми е холециститис хроника нон калкулоза екзацербата и преди месец ме оперираха - класически. Искам да попитам нормално ли е след операцията всеки ден да имам болки ниско долу в стомаха под пъпа.


Здравейте,
Обикновено след коремни операции се получават т.нар. сраствания в корема. При някои повече, при други по-малко. Никой не може да каже при кой колко. Много е вероятно при вас да са се получили такива сраствания и от там да се появява болка. Не мога да кажа със сигурност какво ви е само по една „болка”, без да знам каква е нейната характеристика, кога се появява и още куп уточнения за състоянието Ви. Необходимо е да посетите хирурга, който ви е оперирал, за да ви прегледа и да оцени каква е болката и какво е състоянието Ви. Тогава той ще реши дали се касае за сраствания или за нещо друго.
Успех!
П.С. Отговора е от мен - Д-р Петров. Просто не съм на моя компютър и затова съм писал от друг профил.
дгоспод
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Дек 2011, 23:31

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот cairoli_222 » 22 Яну 2012, 19:20

Здравейте,

Имам нужда от съвет.

Става въпрос за пациент на 70 години,тежащ около 50 кг,с окончателна диагноза:Carcinoma ventriculi(cardia-fundus).Meta heparis multiplex.На същият е направена операция към края на Юни 2011г.След множество консултации,към момента пациентът е подложен на лечение с Xeloda 500mg.като дневния прием е: 2 таблетки на ден.От няколко дни при пациентът се наблюдава повишено слюноотделяне,които предизвикват позиви на повръщане,както и дисконфорт в устната кухина и в областа на гърлото.

Въпросът е,нормалко ли е след отстраняването на стомаха,пациентът да има проблем с повишеното слюноотделяне,и какво може да се направи за да се преодолее проблема.

Благодаря Ви,предварително
cairoli_222
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2012, 19:08

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 22 Яну 2012, 19:54

cairoli_222 написа:Здравейте,

Имам нужда от съвет.

Става въпрос за пациент на 70 години,тежащ около 50 кг,с окончателна диагноза:Carcinoma ventriculi(cardia-fundus).Meta heparis multiplex.На същият е направена операция към края на Юни 2011г.След множество консултации,към момента пациентът е подложен на лечение с Xeloda 500mg.като дневния прием е: 2 таблетки на ден.От няколко дни при пациентът се наблюдава повишено слюноотделяне,които предизвикват позиви на повръщане,както и дисконфорт в устната кухина и в областа на гърлото.

Въпросът е,нормалко ли е след отстраняването на стомаха,пациентът да има проблем с повишеното слюноотделяне,и какво може да се направи за да се преодолее проблема.

Благодаря Ви,предварително


Здравейте,
Направо на въпроса: Отстраняването на стомаха не води до прекъсване на слюноотделянето. Най-вероятно повишеното слюноотделяне се касае за странична реакция от провежданото лечение с Xeloda-та. Възможно и да се касае и за стоматит (възпаление в устната кухина), но това може да се каже при преглед. А за позивите за повръщане може да пробвате с таблетки Degan 2-3 пъти по 1 таблетка. Ако продължава да има оплаквания е добре да посетите лекаря назначил терапията с възможност за корекция на дозата или евентуално друго лечение.
Успех!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот cairoli_222 » 22 Яну 2012, 20:12

Здравейте,отново д-р Ален Петров


Благодаря Ви,много за бързия и адекватен отговор.Ще се консултираме с лекуващият лекар на пациента за приема на Xeloda-та.Още веднъж,благодаря Ви,за съвета.
cairoli_222
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2012, 19:08

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот ирина » 22 Яну 2012, 22:01

Здревейте
Моля ви кажете ми как да се огъва от миризмата от стомаха много е неприятно за мен и за другите около мен
Благодаря
Поздрви
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 22 Яну 2012, 23:22

ирина написа:Здревейте
Моля ви кажете ми как да се огъва от миризмата от стомаха много е неприятно за мен и за другите около мен
Благодаря
Поздрви


Здравейте,
за тази миризма трябва да се потърси причината. Тя може да се дължи на гастрит или язва на стомаха/дванадесетопръсника, в следствие на приема на нестероидните противовъзпалителни медикаменти. За да се докаже трябва да посетите гастроентеролог който да предприеме необходимите изследвания и евентуално при наличие на язва да се предприеме лечение. Също може да се дължи на проблеми със зъбите. Затова не е лошо и да посетите зъболекар, макар и само профилактично. Надявам се да съм ви бил полезен.
Успех!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот ирина » 22 Яну 2012, 23:42

Благодаря ви за одговора
Не е от зъбите изключихме тази вероятност със стоматолог тя излиза с оригване
Много съм ви благодарна
Поздрави
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Tuanna » 24 Мар 2012, 15:36

На моя позната е направена апендектомия. В епикризата пише, че е направен трансректален достъп. Възможно ли е това?
Tuanna
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Апр 2011, 08:45

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта