Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Мнениеот Влади » 19 Апр 2019, 10:46

Обсъдих с моята козметичка въпроса за вече появяващите се бръчици около очите. Уви, минах 30-те и се почна с разните му там кожни промени...Досега такъв околоочен крем не съм ползвала. Взимах си едно масло от гроздови семки, което се водеше за околоочния контур. На Етерика беше. Не са чак бръчки, но са наченки, забелязвам ги вече.
Какво бихте ми препоръчали? Нещо, от което да сте наистина доволни?
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Мнениеот velvet_81 » 19 Апр 2019, 10:55

Някакъв Q10 крем? Водят ги че са за 25+ срещу първите признаци на възрастта. Сякаш ми се струва малко рано за теб, ама пък ако е с превантивна цел.

Аз лично ползвам на Eucerin - Q10 Active, ама и съм 35+. Не ми е рано за такъв. Много съм доволна от него.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Мнениеот _Лилия_ » 19 Апр 2019, 11:00

Според мен трябва да се наблюдава състоянието на кожата и да се действа според това. Ако пък много рано се почне с тежката артилерия, е възможно и обратен ефект да се постигне. Имам приятелка, която е на 35, маниачка е на тема мазила, кремове, процедури, но изглежда още по-състарена. А нито пуши, нито пие особено.
Аз започнах да ползвам околоочен около 35-тата година, моят е на La Roche. По-скъпичък е, но околоочните са много икономични и си струва да се заложи на нещо качествено.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Мнениеот maia the bee » 19 Апр 2019, 11:02

Аз все още не ползвам такъв крем. Мажа се с едно масло от жожоба вечер, понякога и сутрин. По-интензивно през зимата, в студа. Имам леки бръчици, но само аз си ги забелязвам.
Според мен ти е рано за сериозни химии. Карай си на масла или някакви овлажняващи кремове, но не се вманиачавай отсега. Не си престаряла.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Мнениеот Bloody Mary » 19 Апр 2019, 11:12

Аз почнах на 26-27 години с околоочните кремове. Няколко години по-късно нямам една фина бръчица дори. Започнах първо с хидратантни кремове, после плавно с Q10 кремове. Може би след 35-тата година бих включила вече и нощен, подхранващ.
А, и още нещо - от май-юни месец редовно съм със слънчевите очила навън. И това има значение.
Ползвам гела на Bioderma аз. Но и да го препоръчам, смисъл няма. На всеки различно понасят различните марки.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Препоръчайте ми околоочен крем за над 30 години плюс!

Мнениеот IvanovA_Stef » 19 Апр 2019, 11:15

Аз пък май съм най-възрастната от всички вас, а нищо не ползвам. Само съм чувала за стика на Виши. Ако някой има отзиви, ще бъда благодарна да сподели. Може пък, покрай вас, да взема мерки и аз. :oops:
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Мнениеот Боби_Тони » 19 Апр 2019, 11:19

Ми, аз ползвах стика на Виши преди време. Не знам, нито съм недоволна, нито забелязах някакъв особен ефект. Според мен не си струва.
Сега не ползвам нищо, но имам приятелка, която ползва крема на Garnier. Каза че попива бързо, не люти, не я сърбят очите. Доволна е, но тя и няма бръчици около очите все още. Просто споделям отзив.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Мнениеот Кети cat » 19 Апр 2019, 11:23

Този месец за първи път пробвах с крем на Есте Лаудер и съм много доволна. Но и за Виши, за Клинианс, Лиерак също чувам хубави отзиви. А моята кожа по принцип е капризна. Изсушава се адски през зимата, през другите сезони пък е смесена - духа и мазна на участъци.
Преди време си взех от тези на Avon - ми, ефект нулев. Не препоръчвам. Има защо да са толкова по-евтини.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Мнениеот Story_teller » 19 Апр 2019, 11:26

След няколко експеримента с подобни кремове, се бръкнах в джоба и дадох повечко пари за All about eyes на Clinique. Много различно е, хубав, има ефект, почти без мирис, което аз лично много ценя.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Препоръчайте ми околоочен крем за 30 години плюс!

Мнениеот Pacienti » 23 Апр 2019, 17:01

Като цяло препоръчвам козметиката на Обаги, а околоочния серум е вълшебен:
https://www.drkaliasheva.com/news/medit ... na-kozhata
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта