Как да пера спортните дрехи, без да ги съсипя?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да пера спортните дрехи, без да ги съсипя?

Мнениеот Алиса_В » 15 Май 2019, 11:42

Ходя на фитнес и йога, а понякога и вкъщи тренирам по видеа от ютюб.
Повечето от тези неща са доста интензивни и съответно след всяка тренировка съм подгизнала. В тази връзка имам няколко въпроса към вас.
Перете ли по някакъв специален начин спортните дрехи? Използвате ли специална програма? Слагате ли ги в сушилня? Има ли някакви перилни препарати, които ползвате? Ако да, какви са те? Добавяте ли омекотител? Дрехите ми са доста скъпи, инвестирала съм сериозна сума и наистина искам да ги опазя в добро състояние за по-дълго време.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Как да пера спортните дрехи без да ги съсипя?

Мнениеот Niya » 15 Май 2019, 12:11

Аз знам, че не бива да се ползва омекотител. Уврежда дишащите мембрани. Ако спортните дрехи са от подходящия текстил, де. Ако са памучни, се перат по правилата за памучните дрехи.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Как да пера спортните дрехи без да ги съсипя?

Мнениеот Matilda » 15 Май 2019, 12:22

Имам много малко памучни дрехи за спорт, повечето са стандартното 80% полиестер, 20% еластан, нещо такова. Пера според указанията, най-често е 40 градуса - или деликатно, или обикновено пране. От приятелка научих да слагам дезинфектант (в ДМ има) в отделението с омекотителя.
Омекотител слагам, не ми е минавало през ум, че това поврежда дишащите мембрани. :roll:
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Как да пера спортните дрехи без да ги съсипя?

Мнениеот Ivi&Sasho » 15 Май 2019, 12:26

И моите спортни дрехи са скъпи, много ме е страх да не ги разваля. Затова ги пера с хладка вода. На моите специално на етикета си пише да не се слага омекотител. Трябва да разгледаш твоите дали имат подобни инструкции.
За съжаление, вече деля прането освен на цветно и бяло, и на спортно. Просто обикновено си имат специфични инструкции на етикетите.
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Re: Как да пера спортните дрехи без да ги съсипя?

Мнениеот Ива Тодорова » 15 Май 2019, 12:30

Пускам отделна пералня само със спортни дрехи. Спортувам почти всеки ден. Пера на деликатна програма, само с прах за пране и не ползвам омекотител. Слагам ги в торби за пране, никога не ги оставям да се въртят свободно из пералнята. Също никога не ги пускам в сушилня.
Марковите спортни дрехи при правилно пране се запазват като нови и напълно функционални с години.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Как да пера спортните дрехи без да ги съсипя?

Мнениеот Lucy » 15 Май 2019, 12:39

Нямам памучни дрехи за спорт, останалите ги пера на 30 градуса. В сушилнята не ги слагам, както и не използвам омекотител.
Добавям дезинфектант за дрехи, тъй като тренировките ми са по земята, а няма как да ги пера на висока температура.
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron