Предложете ми добър колан за дископатия.

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Предложете ми добър колан за дископатия.

Мнениеот bubulina » 02 Яну 2012, 11:47

Моля ви дайте преложение за някакъв колан за дископатия. Има някаолко вида само еластични, други са с някакви шини и варират от 6 до 100лв. Незнам какъв ще е най-удачно да се вземе, ако някой е наясно и ползва или знае друг лек за дископатията нека ме посъветва. Благодаря предварително!
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Колан за дископатия.

Мнениеот tweety » 03 Яну 2012, 10:09

bubulina написа:Моля ви дайте преложение за някакъв колан за дископатия. Има някаолко вида само еластични, други са с някакви шини и варират от 6 до 100лв. Незнам какъв ще е най-удачно да се вземе, ако някой е наясно и ползва или знае друг лек за дископатията нека ме посъветва. Благодаря предварително!

Мисля, че е излишно да се коментира цената. Отговорът ти не е в цената според мен, ако е доказана диагнозата дископатия би трябвало лекаря да ти предпише такъв колан.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Колан за дископатия.

Мнениеот borislav.bo » 24 Яну 2012, 13:02

Има доста разновидности за колани. Аз си взех ето такъв:
Изображение
Не е скъп и на мен ми върши работа. Но ако положението е много сериозно, наистина трябва да се консултирате със специалист.
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Колан за дископатия.

Мнениеот micky » 08 Мар 2012, 15:33

Аз нямам дископатия, но понеже работата ми е свързана с това, че стоя доста време прави и освен краката и кръстът ме боли от време на време. Взех си фиксиращ за гръб и раменен пояс и го слагам, когато усетя напрежение.
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Колан за дископатия.

Мнениеот totka_lukanova » 27 Мар 2012, 15:13

Освен колан за дископатия, трябва да се правят и упражнения за стягане на мускулите на кръста и гърба, трябва да се спи на твърд матрак. Иначе само с колан няма да се оправи положението за дълго време.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Колан за дископатия.

Мнениеот miki » 09 Май 2012, 12:19

Оперираха наш приятел миналата година, защото при него положението беше много сериозно и не можеше да се размине без операция. Първо го лекуваха с лекарства, биха му инжекции, но след като не се повлия добре постъпи в болница. Сега и той носи колан на кръста си, но е с някакви магнити и цената му беше около 60 лв. Помня, защото ние ходихме да го купуваме :roll: В аптеката ни обясниха, че може да се използва и профилактично от хора без оплаквания. Влияел добре на кръвното налягане и на всички органи, и системи. Името му беше нещо с Платинум... не се сещам точно, но ще го питам и пак ще пиша.
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Колан за дископатия.

Мнениеот geriva » 18 Фев 2013, 13:00

Моят е на Thuasne.Доволна съм.Има специални ламели, които раздалечават прешлените един от друг. Хубаво е да се носи при болки, но не трябва да се прекалява, защото отслабва мускулатурата на гръбнака.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Предложете ми добър колан за дископатия.

Мнениеот Ivon 77 » 04 Юни 2015, 19:27

Преди около 6 месеца купих колан на баща ми, който до колкот си спомням е немски. Колана е с шини и се оказа изключително удобен и ефикасен за дископатиятя. Купихме го от този сайт: http://amedicabg.com/bg/12-ortopedichni ... -za-krasta Хорта бяха много любезни и ми обясиха доста подробно към кои модели да се насоча. Дори ми препоръчаха по-евтин от този на който се бях спряла.
Ivon 77
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2015, 19:21

Re: Предложете ми добър колан за дископатия.

Мнениеот Грохот » 04 Юни 2015, 23:10

Ivon 77 написа:Преди около 6 месеца купих колан на баща ми, който до колкот си спомням е немски. Колана е с шини и се оказа изключително удобен и ефикасен за дископатиятя. Купихме го от този сайт: http://amedicabg.com/bg/12-ortopedichni ... -za-krasta Хорта бяха много любезни и ми обясиха доста подробно към кои модели да се насоча. Дори ми препоръчаха по-евтин от този на който се бях спряла.

Постоянно ли се носи, при положение, че е напълно възможно да се отслабят мускулите, което води след себе си други проблеми.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Предложете ми добър колан за дископатия.

Мнениеот Ivon 77 » 18 Юни 2015, 15:49

Носи го когато има криза или когато ще се натоварва или пътува по дълго време. Питахме лекар и той ни обясни, че не се препоръчва да го носи непрекъснато ( и от сайта получихме почти същия отговор).
Ivon 77
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2015, 19:21

Следваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта