Какво да знаем за контактните лещи

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Контактни лещи

Мнениеот aninka » 27 Апр 2012, 15:28

Който носи контактни лещи, нека да удари по едно рамо :) Разбрах, че има едномесечни такива, които не се свалят и малко се позачудих... Имала съм контактни лещи преди години, но все хващаха гъбички и нещо не успях да се задържа с тях. Сега съм си с очилата, но искам да ги сваля, а лазерната операция ми идва въз скъпичка :mrgreen: Знаете ли откъде да си купя такива и дали са качествени? Няма ли да ми навредят на очите, след като не се промиват с разтвор?
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Контактни лещи

Мнениеот oho-boho » 27 Апр 2012, 16:04

aninka написа:Който носи контактни лещи, нека да удари по едно рамо :) Разбрах, че има едномесечни такива, които не се свалят и малко се позачудих... Имала съм контактни лещи преди години, но все хващаха гъбички и нещо не успях да се задържа с тях. Сега съм си с очилата, но искам да ги сваля, а лазерната операция ми идва въз скъпичка :mrgreen: Знаете ли откъде да си купя такива и дали са качествени? Няма ли да ми навредят на очите, след като не се промиват с разтвор?

Аз съм скептично настроена към постоянните лещи, защото все си мисля, че окото трябва да почива. Колкото и да са дишащи лещите и да ги хвалят по оптиките, така и не се навих да си ги купя. То обикновените като сваля вечерта и ми боцка на очите, а ако ги държа 1 месец, не знам какъв ще е резултата :roll: Все пак ще ми е интересно да прочета мнението на някой, който ги е използвал ;)
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Контактни лещи

Мнениеот Margo » 28 Апр 2012, 11:51

aninka написа:Който носи контактни лещи, нека да удари по едно рамо :) Разбрах, че има едномесечни такива, които не се свалят и малко се позачудих... Имала съм контактни лещи преди години, но все хващаха гъбички и нещо не успях да се задържа с тях. Сега съм си с очилата, но искам да ги сваля, а лазерната операция ми идва въз скъпичка :mrgreen: Знаете ли откъде да си купя такива и дали са качествени? Няма ли да ми навредят на очите, след като не се промиват с разтвор?

Не бях чувала за контактни лещи, които да не се свалят. Като всяко чуждо тяло би трябвало и лещите да дразнят очите , когато са по продължително време на очите.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Контактни лещи

Мнениеот shushito » 10 Май 2012, 10:19

Аз съм против използването на лещи, защото такова възпаление на очите си докарах, че ще го помня цял живот :? Хем не бяха евтини, купих ги от добра оптика и редовно промивах с препарат... Нося си очилата и това си е :roll: А и мъжа ми повече ме харесва с тях ;) Те хората очила без диоптър слагат, а аз да се мъча тука с някакви лещи.
Една приятелка има цветни лещи без диоптър и се чудя кога ще ги изхвърли най-сетне. От външната страна направо изглеждат като че имат бели налепи и кажи - речи цвета им не се вижда /сини са между другото/. Сами можете да си представите колко добре стоят на очите.
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Контактни лещи

Мнениеот bobito » 14 Юни 2012, 10:49

shushito написа:Аз съм против използването на лещи, защото такова възпаление на очите си докарах, че ще го помня цял живот :? Хем не бяха евтини, купих ги от добра оптика и редовно промивах с препарат... Нося си очилата и това си е :roll: А и мъжа ми повече ме харесва с тях ;) Те хората очила без диоптър слагат, а аз да се мъча тука с някакви лещи.
Една приятелка има цветни лещи без диоптър и се чудя кога ще ги изхвърли най-сетне. От външната страна направо изглеждат като че имат бели налепи и кажи - речи цвета им не се вижда /сини са между другото/. Сами можете да си представите колко добре стоят на очите.

Хм, аз също имам цветни лещи и не съм имала проблем с очите. Вечер ги свалям, стоят си в разтвора за лещи, а сутрин отново ги слагам, но ръцете задължително трябва да са чисти, за да не се замърсят :idea: Една колежка ме изуми веднъж, като си сложи лещата директно в окото без да я промие, а беше паднала на земята :shock: Е, как няма да има проблем после, като си вкарваш цялата мръсотия в очите? Ако контактните лещи и разтвора за тяхното промиване и съхранение са хубави, всичко ще е ок :roll:
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот Pipilota » 08 Дек 2014, 10:18

Аз си нося очила, дори ме е страх да нося лещи, често да ви кажа :mrgreen: Това постоянно бъркане в очите и т.н., сякаш е далеч по-лесно да си сложиш очилата. Може би само докато спортува човек може да има проблеми с очилата и да предпочете лещи. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот Kremiliya » 10 Дек 2014, 12:35

Много опасно ми се вижда, за спортуване сякаш е по-добрият вариант, но си мисля, че с очила очите не са под такова напрежение и раздразнение, както с лещите ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот веселказасмяна » 11 Дек 2014, 14:11

И аз бих предпочела лещите, ако не носех грим, не знам в тази комбинация ми се вижда нещо неприятно опасна :roll:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот Snejna » 11 Дек 2014, 15:05

веселказасмяна написа:И аз бих предпочела лещите, ако не носех грим, не знам в тази комбинация ми се вижда нещо неприятно опасна :roll:

Вярно, дали гримът би пречил на лещите? Много любопитно, сега като се замислих, имам приятелка, която носи лещи и май никога не съм я виждала гримирана..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот Pipilota » 29 Дек 2014, 17:12

Snejna написа:
веселказасмяна написа:И аз бих предпочела лещите, ако не носех грим, не знам в тази комбинация ми се вижда нещо неприятно опасна :roll:

Вярно, дали гримът би пречил на лещите? Много любопитно, сега като се замислих, имам приятелка, която носи лещи и май никога не съм я виждала гримирана..

Сигурно няма значение, аз пък виждам ежедневно жени с лещи и с грим, така че ако грима е качествен и си стои на мястото не би следвало да има проблем за лещите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта