Какво да знаем за контактните лещи

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот tochica. » 08 Сеп 2015, 12:32

Викинг написа:Защото много често след раждане се връща диоптъра.

Това и аз съм го чувала. Налягането, което се образува при раждане (особено традиционен начин), предизвиква аномалията.

Опитвайте с изкуствени сълзи, ако не друго, поне ще създадете една прилична среда за очите си в работна обстановка.
Аватар
tochica.

Мнениеот Pipilota » 08 Сеп 2015, 14:22

затова най-добре да се носят очила аз съм на това мнение, хем окото не се изморява от лещите, не се тормози че постоянно има нещо навряно там, лесно се поддъжат чисти и всичко е далеч по-удобни, отколкото с лещи :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota

Мнениеот mamina » 21 Яну 2016, 13:32

Много се притеснявам да не си инфектирам очите с лещите. Има ли такива, които се сменят всеки ден, т.е. всеки ден си с нова?
mamina

Мнениеот Alex_mor » 21 Яну 2016, 16:04

mamina написа:Много се притеснявам да не си инфектирам очите с лещите. Има ли такива, които се сменят всеки ден, т.е. всеки ден си с нова?

Имаш предвид лещи за еднократна употреба ли?
Alex_mor

Мнениеот irka » 25 Яну 2016, 14:37

Alex_mor написа:
mamina написа:Много се притеснявам да не си инфектирам очите с лещите. Има ли такива, които се сменят всеки ден, т.е. всеки ден си с нова?

Май има такива. Удобни са лещите, но винаги съм се притеснявала от инфекции. Голяма беля може да стане.
irka

Мнениеот draga.mihova » 25 Яну 2016, 16:39

irka написа:
Alex_mor написа:

Май има такива. Удобни са лещите, но винаги съм се притеснявала от инфекции. Голяма беля може да стане.

Да, има такива, но те реално не си заслужават, не е кой знае какво да си вземеш малко по-скъпи и при една добра хигиена, то няма място за притеснения!
draga.mihova

Мнениеот Happy World » 02 Юни 2016, 12:15

Здравейте,

Контактните лещи вече са изключително комфортни и достъпни. Препоръчвам еднодневните с две ръце, защото при тях няма нужда да мислите за почистване, за разтвори, просто сутрин отваряте блистера, вадите си нова леща, поставяте я и вечерта я хвърляте. Много по-удобни са от месечните лещи. Не са скъпи, аз ползвам тези: https://www.lentiamo.bg/1-day-acuvue-moist.html. Излизат ми по 1 лев на леща.
Happy World

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Юни 2016, 12:27

Happy World написа:Здравейте,

Контактните лещи вече са изключително комфортни и достъпни. Препоръчвам еднодневните с две ръце, защото при тях няма нужда да мислите за почистване, за разтвори, просто сутрин отваряте блистера, вадите си нова леща, поставяте я и вечерта я хвърляте. Много по-удобни са от месечните лещи. Не са скъпи, аз ползвам тези: https://www.lentiamo.bg/1-day-acuvue-moist.html. Излизат ми по 1 лев на леща.

т.е. по два дена дневно са ти лещите за двете очи дневно. А как се правят всеки месец ли се поръчват?
Аватар
Ваня Стойчева

Мнениеот lini_leni » 02 Юни 2016, 13:17

Така може би по-добре се избягва замърсяването на очите и инфекциите. не знам колко са скъпи неежедневните лещи, повече ли са от 60 лв.?
lini_leni

Мнениеот IvanovA_Stef » 16 Ное 2018, 11:04

Знам че трябва да се съхраняват внимателно и да се поддържа добра хигиена в специален разтвор.
IvanovA_Stef

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности