Какво да знаем за контактните лещи

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот tochica. » 08 Сеп 2015, 12:32

Викинг написа:Защото много често след раждане се връща диоптъра.

Това и аз съм го чувала. Налягането, което се образува при раждане (особено традиционен начин), предизвиква аномалията.

Опитвайте с изкуствени сълзи, ако не друго, поне ще създадете една прилична среда за очите си в работна обстановка.
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот Pipilota » 08 Сеп 2015, 14:22

затова най-добре да се носят очила аз съм на това мнение, хем окото не се изморява от лещите, не се тормози че постоянно има нещо навряно там, лесно се поддъжат чисти и всичко е далеч по-удобни, отколкото с лещи :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот donni » 23 Сеп 2015, 15:54

Преди седмица си сложих контактни лещи, доста трудно се реших, но след много четене сметнах това за по-добрия вариант :idea: а и е толкова лесно и далеч по-удобно
1341814.jpg
1341814.jpg (25.36 KiB) Прегледано 1294 пъти
Вчера, обаче, колегите ме изненадаха, оказа сме, че сме на тиймбилдинг или по-скоро спа процедури и сега не зная дали за такива случаи е удачно да стоя с лещи, тъй като ще използваме басейни и сауна, и какво ли не...

Четох различни мнения, затова не съм сигурна дали по всяко време могат да се използват контактни лещи, какво е мнението ви?
Някои препоръчват да си взема от еднократните, но това означава поне едни 3 чифта еднократни лещи, освен тези, които имам, :roll: дали не е прекалено? В какви случаи могат да се използват контактни лещи, така че да е безопасно? :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот Snejna » 23 Сеп 2015, 16:36

Мисля, че е по-добре да ги сваляш, особено като си в басейни и подобни, все пак те са доста деликатни и могат да се замърсят и да си докараш някой проблем.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот Fancy » 23 Сеп 2015, 16:45

По-добре е май да ги послушаш, особено като става въпрос за басейни, това е много чувствителна зона и не търпи промени в големи диапазони :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот Jully » 23 Сеп 2015, 16:48

И аз мисля, че не е удачно по такива места, където има реален риск от замърсяване. :) Ако до скоро си носила очила, носи ги пак, а когато е подходящо си слагай лещите. По-добре малко време грозна, отколкото с червени възпалени очи.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот exotic » 24 Сеп 2015, 10:57

Jully написа:И аз мисля, че не е удачно по такива места, където има реален риск от замърсяване. :) Ако до скоро си носила очила, носи ги пак, а когато е подходящо си слагай лещите. По-добре малко време грозна, отколкото с червени възпалени очи.

То пише, че не е носила направо лещи си е взела, което не винаги е ок вариант, но като ги сменя не смятам, че ще има проблеми, а и има вече всякакви такива "дишащи" и не знам си какви разновидности на лещи и не смятам, че при поддържане на добра хигиена може да има проблем!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот Alex_mor » 24 Сеп 2015, 11:12

Как се поддържа добра хигиена в басейн?
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот LEILA » 24 Сеп 2015, 11:54

Alex_mor написа:Как се поддържа добра хигиена в басейн?

Те да няма по цял ден да киснат там, а и става дума за добра лична хигиена :idea:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот Jully » 24 Сеп 2015, 12:05

exotic написа:
Jully написа:И аз мисля, че не е удачно по такива места, където има реален риск от замърсяване. :) Ако до скоро си носила очила, носи ги пак, а когато е подходящо си слагай лещите. По-добре малко време грозна, отколкото с червени възпалени очи.

То пише, че не е носила направо лещи си е взела, което не винаги е ок вариант, но като ги сменя не смятам, че ще има проблеми, а и има вече всякакви такива "дишащи" и не знам си какви разновидности на лещи и не смятам, че при поддържане на добра хигиена може да има проблем!

НЕ мисля, че има някой, който от нищото си слага контактни лещи веднага. ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта