Какво да знаем за контактните лещи

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот LaCoquine » 24 Сеп 2015, 13:45

Jully написа:
exotic написа:
Jully написа:И аз мисля, че не е удачно по такива места, където има реален риск от замърсяване. :) Ако до скоро си носила очила, носи ги пак, а когато е подходящо си слагай лещите. По-добре малко време грозна, отколкото с червени възпалени очи.

То пише, че не е носила направо лещи си е взела, което не винаги е ок вариант, но като ги сменя не смятам, че ще има проблеми, а и има вече всякакви такива "дишащи" и не знам си какви разновидности на лещи и не смятам, че при поддържане на добра хигиена може да има проблем!

НЕ мисля, че има някой, който от нищото си слага контактни лещи веднага. ;)

Защо не, има някои по-специфични лица, на които не им отиват очила :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот Pipilota » 24 Сеп 2015, 16:08

Така или иначе аз пак не мисля, че са ок за басейн или сауна, докато окото може само да се почисти, то дали успява да го направи при наличието не лещи?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот moni.sparrow » 25 Сеп 2015, 15:13

Pipilota написа:Така или иначе аз пак не мисля, че са ок за басейн или сауна, докато окото може само да се почисти, то дали успява да го направи при наличието не лещи?

Така е, не мисля, че може да се отрази добре на окото постоянно и при какви ли не замърсявания да е с повече лещи отколкото то само има!
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот annamaria » 01 Окт 2015, 13:40

аз съм против тяхната употреба. има хора,които за щяло и нещяло си ги слагат. против съм, освен ако не се налага.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот miron » 01 Окт 2015, 14:14

annamaria написа:аз съм против тяхната употреба. има хора,които за щяло и нещяло си ги слагат. против съм, освен ако не се налага.

Ако не виждаш, май причините са достатъчни да си с лещи, какво значи за щяло и нещяло, ако съм недоскиФ имам ли избор :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот borkova » 01 Окт 2015, 14:48

annamaria написа:аз съм против тяхната употреба. има хора,които за щяло и нещяло си ги слагат. против съм, освен ако не се налага.

Наистина при хората с по-голям диоптър няма как да не се налага, но и защо не и за по-малък... :? особено по повод? :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот Jully » 04 Ное 2015, 12:51

Избор винаги има и затова ги има очилата, нали? :) Разбира се, за големия диоптър не е особено красиво, така е, но не е проблем да се носят и очила където позволява, окото си почива.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот mamina » 21 Яну 2016, 13:32

Много се притеснявам да не си инфектирам очите с лещите. Има ли такива, които се сменят всеки ден, т.е. всеки ден си с нова?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот Alex_mor » 21 Яну 2016, 16:04

mamina написа:Много се притеснявам да не си инфектирам очите с лещите. Има ли такива, които се сменят всеки ден, т.е. всеки ден си с нова?

Имаш предвид лещи за еднократна употреба ли?
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот irka » 25 Яну 2016, 14:37

Alex_mor написа:
mamina написа:Много се притеснявам да не си инфектирам очите с лещите. Има ли такива, които се сменят всеки ден, т.е. всеки ден си с нова?

Имаш предвид лещи за еднократна употреба ли?


Май има такива. Удобни са лещите, но винаги съм се притеснявала от инфекции. Голяма беля може да стане.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron