Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот gacony » 16 Авг 2019, 22:37

Здравейте! Може ли някой от вас да сподели, в комбинация с какви други лекарства пие Престариум, с цел поддържане на кръвното налягане?
Имам познат, който пие Престариум и Небилет по 1 таблетка сутрин.
Аз на времето пиех Тертензиф 1 таблетка сутрин и Престариум 1 таблетка на обяд. В момента пия Ко-Валсакор 1 таблетка сутрин и Реновия 20, 1 таблетка вечер. Явно организмът ми е свикнал и Реновията не ми действа. Сутрин се събуждам с кръвно 155-160/85-90, което е високо. Мисля да се върна отново към Престариум в схема, затова сондирам мнения.
Благодаря за отговорите!
gacony
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Авг 2019, 22:25

Re: Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот Михнев » 16 Авг 2019, 23:52

Кой Престариум - обикновения или с диуретика - КО?
Михнев
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:57

Re: Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот gacony » 17 Авг 2019, 13:54

Михнев написа:Кой Престариум - обикновения или с диуретика - КО?

Аз пиех обикновения. Поради тази причина пиех Тертензиф, който е обезводняващо. Интересува ме схема, без значение, дали в нея е включен Ко, или обикновения.
gacony
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Авг 2019, 22:25

Re: Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот Михнев » 17 Авг 2019, 22:22

При мен - престариум ко + небилет. И двете петичка. И работи чудесно. Но ти ходи ли на лекар?
Михнев
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:57

Re: Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот gacony » 18 Авг 2019, 00:07

Михнев написа:При мен - престариум ко + небилет. И двете петичка. И работи чудесно. Но ти ходи ли на лекар?

Не, не съм ходил на лекар. Престариума на времето ми го предписа проф. Григоров, след като други лекари не можаха да ми напасват точните лекарства. Бях се видял в чудо, кръвното не спадаше. Останал съм с много добро впечатление към Престариума и затова искам да се върна към него. Как ги пиеш, по кое време?
gacony
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Авг 2019, 22:25

Re: Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот Михнев » 18 Авг 2019, 20:28

gacony написа:
Михнев написа:При мен - престариум ко + небилет. И двете петичка. И работи чудесно. Но ти ходи ли на лекар?

Не, не съм ходил на лекар. Престариума на времето ми го предписа проф. Григоров, след като други лекари не можаха да ми напасват точните лекарства. Бях се видял в чудо, кръвното не спадаше. Останал съм с много добро впечатление към Престариума и затова искам да се върна към него. Как ги пиеш, по кое време?

Сутрин и двете. Знам, че има и много по-евтин вариант на Престариум, 1-2 лева е. Но карам с оригиналния продукт.
Михнев
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:57

Re: Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот gacony » 19 Авг 2019, 17:16

Михнев написа:
gacony написа:
Михнев написа:При мен - престариум ко + небилет. И двете петичка. И работи чудесно. Но ти ходи ли на лекар?

Не, не съм ходил на лекар. Престариума на времето ми го предписа проф. Григоров, след като други лекари не можаха да ми напасват точните лекарства. Бях се видял в чудо, кръвното не спадаше. Останал съм с много добро впечатление към Престариума и затова искам да се върна към него. Как ги пиеш, по кое време?

Сутрин и двете. Знам, че има и много по-евтин вариант на Престариум, 1-2 лева е. Но карам с оригиналния продукт.


Мерси за отговора! Използвам само оргинални продукти и НИКОГА БЪЛГАРСКИ, които са на основата на нишесте. Що се отнася до останалите съставки, ако слагат от всичките, те са с намалено количество, за сметка на нишестето. Пестят и затова ефектът е недостатъчен, а понякога липсва.
Кое как пиеш? На памет ми е, че Престариум се приема 30 минути преди хранене. В листовката пише: "Сложете таблетката на езика си, за да се разпадне и я преглътнете със слюнка, за предпочитане по едно и също време всеки ден сутрин преди хранене." Аз не си спомням да съм слагал таблетката на езика си и преглъщал със слюнка. Чета, че Небилет се пие преди, по време или след храна.
gacony
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Авг 2019, 22:25

Re: Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот Михнев » 19 Авг 2019, 20:49

Интересен момент, а кои са продуктите с нишесте?
Честно казано, минута след закуска ги пия, никога преди. С чаша топла вода. Така съм свикнал.
Михнев
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:57

Re: Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот gacony » 19 Авг 2019, 22:42

Михнев написа:Интересен момент, а кои са продуктите с нишесте?
Честно казано, минута след закуска ги пия, никога преди. С чаша топла вода. Така съм свикнал.

По принцип повечето БГ лекарства, ги осакатяват от страна на съставки, които заменят с нишесте. По-евтино им излиза, съставките са скъпи. Не мога да ти цитирам имена, но такава е практиката. Преди години ми предписаха Валтезин плюс. Пих го 1 месец, кръвното не ми се повлияваше. Взех същото, но словенко производство - Ко-Валсакор 160/25, кръвното ми заспа. Мисля, че по-правилно е да пиеш Престариум-а 30 минути преди закуска, но ти си знаеш. Ще си допия останалите хапове и ще сменя терапията.
gacony
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Авг 2019, 22:25

Re: Престариум в схема за поддържане на кръвното налягане

Мнениеот Михнев » 19 Авг 2019, 23:52

Ще взема утре да го опитам преди закуска. Да не ме трясне и да ми падне много кръвното?
Михнев
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:57

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron