Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот Yarost » 24 Юни 2021, 15:53

annamaria написа:Моите симптоми си ги усетих 2-3 седмици след това. Просто започна да ми прилошава, нещо което е супер характерно. Бях сигурна, че теста ще излезе положителен.


В този ред на мисли скоро очертава ли се Ден на отворени врати?
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот Leonora » 19 Юли 2021, 16:42

Yarost написа:
annamaria написа:Моите симптоми си ги усетих 2-3 седмици след това. Просто започна да ми прилошава, нещо което е супер характерно. Бях сигурна, че теста ще излезе положителен.


В този ред на мисли скоро очертава ли се Ден на отворени врати?


Ако не ме лъже паметта, такова събитие имаше съвсем наскоро. С предварително записване е. И определено е от значение за определяне на бъдещия избор.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот annamaria » 22 Юли 2021, 16:04

Привет! Случайно видях, че в Свети Лазар имат ново попълнение. Визирам Анастасия Грозена, оказваща психологическа подкрепа по време на бременност. Въпросът ми е, може ли да се провеждат консултации при нея, онлайн?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот Leonora » 30 Юли 2021, 15:22

annamaria написа:Привет! Случайно видях, че в Свети Лазар имат ново попълнение. Визирам Анастасия Грозена, оказваща психологическа подкрепа по време на бременност. Въпросът ми е, може ли да се провеждат консултации при нея, онлайн?


За най-сигурно се обадете и попитайте. Иначе тя самата има доста интересно изказване по темата:

https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... 9457074246
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот annamaria » 02 Авг 2021, 13:33

Благодаря за споделената връзка. Всъщност това е въпросът, който най-много ме вълнуваше. Какво става с отношенията в двойката след появата на детето. Психоложката доста добре разяснява ситуацията и мисля, че това би било от полза на бъдещите родители.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот Leonora » 05 Авг 2021, 13:14

annamaria написа:Благодаря за споделената връзка. Всъщност това е въпросът, който най-много ме вълнуваше. Какво става с отношенията в двойката след появата на детето. Психоложката доста добре разяснява ситуацията и мисля, че това би било от полза на бъдещите родители.


Би било от полза на бъдещите родители, ако и татковците се вслушват в тези съвети и осъзнаят, че ролите в семейството се разпределят. Още по-хубаво е, че психоложката е на място в болницата и може да окаже винаги съдействие.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот renetka » 09 Авг 2021, 15:24

Подобна консултация с психоложката след всяко раждане ли се дава или е по желание?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот annamaria » 13 Авг 2021, 16:26

renetka написа:Подобна консултация с психоложката след всяко раждане ли се дава или е по желание?


Разбира се, че всичко е въпрос на желание и нужда. Има много тежки форми на следродилна депресия, които изискват спешно професионална намеса.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот Leonora » 09 Сеп 2021, 15:22

Всяка жена в една или друга степен се нуждае от психологическата подкрепа след раждането. Добре би било, ако имахме право на такава по презумция. Да не говорим, че непотърсена навреме помощ може да прерасне в сериозно състояние. Изнервеността и напрежението между партньорите е първият сигнал за подобно състояние.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Фетална морфология - кога се прави и с какво помага?

Мнениеот Yarost » 04 Окт 2021, 17:29

Leonora написа:Всяка жена в една или друга степен се нуждае от психологическата подкрепа след раждането. Добре би било, ако имахме право на такава по презумция. Да не говорим, че непотърсена навреме помощ може да прерасне в сериозно състояние. Изнервеността и напрежението между партньорите е първият сигнал за подобно състояние.


Можете ли да препоръчате специалист в това отношение?
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта