Харесва ли ви идеята за гардероб капсула? Бихте ли я приложили?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Харесва ли ви идеята за гардероб капсула? Бихте ли я приложили?

Мнениеот mimeto96 » 03 Окт 2019, 11:30

Много обичам модата и съм зарибена по новите тенденции. Затова следя всичко в тая насока. Случайно попаднах на една статия, която силно ме впечатли и реших да споделя информацията с вас. Статията е посветена на това как да организираме гардероба си за ежедневните ни нужди. Гардероб капсулата представлява малка, добре балансирана колекция от дрехи и аксесоари, която ни осигурява перфектна визия всеки ден от седмицата.
Гардероб капсулата трябва да включва всичко необходимо за сезона. Например за есента ще ни трябват : пола, панталон, блуза, риза, дънки, рокля, яке, обувки – официални и ежедневни, чанта, колан, бижута и др.
Естествено подборът на нещата в гардероб капсулата е строго индивидуален и отговаря на стила ни и на нашите занимания. Много важно е обаче да да познаваме добре себе си и да подбираме дрехи и аксесоари, които точно подхождат на нашия стил и имидж. Да не залитаме по някоя модна дрешка или обувки, които няма да успеем да съчетаем с нищо друго. За мен това са пари, хвърлени на вятъра.
Накратко – гардероб капсулата ни осигурява оптимален подбор на облеклото за всеки ден от седмицата, перфектна визия и добро настроение. Да не говорим колко време ще ни спести, като не се чудим всеки ден какво да облечем. Страхотна идея, не мислите ли? Вие какво бихте включили във вашия гардероб капсула?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Харесва ли ви идеята за гардероб капсула? Бихте ли я приложили?

Мнениеот Malina » 03 Окт 2019, 11:46

Не знаех, че изваждането на зимния гардероб и съответно летния си има име... :lol: Това го правят и нашите майки и баби от сто години, но сега явно е минало и кръщене. Нормално е за всеки сезон да си имаме определени дрехи, освен, ако не ходим зимата по къси ръкави, което предполага, че условието за капсула - зимен гардероб, отпада.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Харесва ли ви идеята за гардероб капсула? Бихте ли я приложили?

Мнениеот Karina_85 » 03 Окт 2019, 12:09

И без това футуристично име, си я прилагам. Така ми е по-удобно покрай децата. За себе си - не, но на тях всяка неделя подготвям дрехите за седмицата. Е, не е точно гардероб, но имаме едни органайзери от Джъмбо :mrgreen: , които се окачат на вратата на стандартния гардероб и имат опция да поберат пет закачалки. Нещо като 5 в 1. Подреждам ги като най-отпред слагам дрехите за понеделник и т.н. От зор да си оптимизирам времето си процедирам по този начин :mrgreen:
Прикачени файлове
organajzer-za-zakachalki-za-vrata-2.jpg
organajzer-za-zakachalki-za-vrata-2.jpg (156.68 KiB) Прегледано 681 пъти
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Знаете ли какво е гардероб капсула?

Мнениеот lallali » 03 Окт 2019, 12:10

Да, аз много си падам по всякакви идеи, които внасят повече простота в живота, така че съм "ЗА" минималистичен гардероб с две ръце и почти съм успяла да го постигна :cool: Улеснение е и за всички бързащи и заети хорица, които не искат да губят часове наред в избора на дрехи, аксесосари и т.н. Разбира се, за тези, чийто основен приоритет е визията, гардеробът капсула едва ли е най-доброто решение :wink:
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта