Има ли ефект от уредите за икономия на ток?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Има ли ефект от уредите за икономия на ток?

Мнениеот marchinko73 » 10 Окт 2019, 14:04

Зимата се отопляваме на ток и сметките ни са астрономически. Няма как да минем на твърдо гориво, а за газта с жена ми сме на едно мнение – опасна е. Наскоро пак имаше инцидент с газова бутилка. Та затова я караме на климатици и конвектори. Обаче се налага да топлим три стаи и се сещате за какви суми на месец става дума. От доста време гледам тези реклами за устройства, дето като ги включиш в контакта, ти оправяли потреблението на енергия и спестяваш между 35 и 70%. Дали наистина е вярно? Въпросът ми е някой ползвал ли е такова чудо и дали е доволен? Заслужава ли си да го купувам? Честно казано от описанието в сайтовете нищо не ми става ясно. Говорят нещо си за моментен разход на електроенергия, стабилизиране на напрежението, намалява реактивната мощност и т.н. Не разбирам. Как точно ще ми намали този уред консумацията на енергия? Не съм електротехник, но тая работа ми изглежда малко съмнителна. Пък ако наистина има ефект ще е супер.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Има ли ефект от уредите за икономия на ток?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 10 Окт 2019, 16:57

Не съм ползвала, но четох, че от тези уреди няма голям ефект. Устройството реагирало на реактивната енергия, но електромерът отчитал активната, така че спестеното на месец било около 1 лев.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Има ли ефект от уредите за икономия на ток?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 11 Окт 2019, 14:33

Купих си миналата година - за нищо не става! Тогава беше към 40 лв. сега го гледам по сайтовете за 18 на примоция! Смятай! :mad:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта