Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Мнениеот eld88 » 29 Окт 2019, 13:34

Здравейте, от много време страдам от натрапчиви мисли. Лекувам се, уш за някакъв перйод се стабилизирам. Но последните две години сякаш почти няма излизане все съм вътре. Сега ме мъчи мисалта да пиша на едно момиче, аз и писах няколко пъти но нещо не се получава а мисалта не спира да ме кара да мисля че нещо пропускам. С други момичета контактувам по-лесно но не и с това. И лошото е че вече от доста време изпадам в подобни състояни, все се явявава нещо да ме кара да се чувствам виновен, и да ми се забива дълбоко в съзнанието. Като се задълбочи почват спазми и болки по тялото, пия деанксит, и прбиотик за стомаха защото заради това имам и с него проблеми. Чудя се как да постъпя в тази ситуация, и занапред да не изпадам в такива мании. Тръгнах на нов терапевт, преди на психолог. Но не разполагам със големи парични средства, а таксите им са по 50 лв и търся и други алтернативи. Заплатата ми не е много голяма, и си позволявам малко от това удоволвствие, а знам че трябват редовни сесии. Дали бихте могли да дадете мнение, и някой сподели дали изпада в подобни мании и как се справя с тях. По някакъв начин потдава ли им се или не. Естеството при мен не е задължително да е свързано с жена. Може и със савсем различно нещо да е.
eld88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Окт 2019, 13:06

Re: Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Мнениеот marchinko73 » 30 Окт 2019, 18:26

Виж сега... по въпроса за жените да ти споделя, че и аз съм тъй. Няма проблем да си общувам с тях ама ако много харесвам някоя ставам пълно дърво и не зная какво да кажа...обикновено й говоря глупости и винаги имам усещането, че нещо не е както трябва. Те затова ме отрязват бързо щото сигурно не съм забавен и им приличам на идиот... Ама според мен номера е да не ти пука и това ще те посъветвам... няма да се притесняваш... ще мислиш за хубави работи и няма да е зле да си намериш хоби - да се занимаваш с нещо дето ти харесва и да не мислиш за тревожни неща.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Мнениеот eld88 » 01 Ное 2019, 03:15

Това за хобито го зная, но при мен когато зацикля в нещо става много мъчително. Мислите ми ме влудяват, вдигам кръвно, почват спазми. Иска ми се сега да реша конкретният случай защото компулсията не ми дава мира. След това може и друго да се яви но сега тази мисал тотално ме яде. Полудявам, заради тези проблеми едвам завърших университет. Не мога над две години да създам връзка със жена. Яви се някоя и изчезва, всичко става много трудно и е просто непоносимо. Чудя се до кога ще съм така. Сякаш някога преди да се влуша бях по-добре. Но сега е ад.
eld88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Окт 2019, 13:06

Re: Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 07 Ное 2019, 18:09

Като цяло Марчинко е прав. И аз бих те посъветвал да се занимаваш с нещо, което ти е приятно и забавно, ама толкова много, че да не мислиш за нищо друго. Сигурен съм, че ако помислиш, ще намериш такова нещо. И другото - говори с приятели и близки за твоя проблем, но с хора, които ще те изслушват и може да ти дадат добър съвет - не с такива, които ще те напрягат. Между другото слушането на музика също може да помогне. Имаш ли си любим стил или любима група, изпълнител?
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Мнениеот iriny » 08 Ное 2019, 21:42

А защо не пробвате с духовни практики и нетрадиционна медицина? Явно лекарствата, които пиете нямат ефект. Моят съвет е да се включите към някоя група за медитация, може би и йога и да се поинтересувате за алтернативни методи на лечение.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Мнениеот eld88 » 09 Ное 2019, 14:23

Ами пробвам и нетрадиционни методи. Вече и аз се чудя какво помага, и дали не съм обречен на това. Търсих специалист, във София. Терапевт но всичко живо е на 50 или 60 лв такса. Аз не съм от София, на квартира съм и не вземам голяма заплата. И се чудя какво да правя, сякаш всичко е срещу мен.
eld88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Окт 2019, 13:06

Re: Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 09 Ное 2019, 20:23

eld88 написа:Ами пробвам и нетрадиционни методи. Вече и аз се чудя какво помага, и дали не съм обречен на това. Търсих специалист, във София. Терапевт но всичко живо е на 50 или 60 лв такса. Аз не съм от София, на квартира съм и не вземам голяма заплата. И се чудя какво да правя, сякаш всичко е срещу мен.


Знаеш ли, че това с йогата и медитацията не е никак лоша идея. Познавам хора, които са много запалени по това и наистина се чувстват добре и са щастливи, когато са заедно... споделят проблемите си, търсят начини за преодоляването им... то си е нещо като общност... Защо наистина не пробваш? До колкото зная там таксите не са големи и хората могат да ти дадат полезни съвети... Пък, ако не ти харесва - винаги можеш да се откажеш. Но ако не си пробвал, няма как да знаеш...
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Мнениеот eld88 » 13 Ное 2019, 00:15

А дали може да ми препоръчате добри специалисти от София. Лекували ОКР и натрапчиви мисли. Аз намерих двама но ми идват доста скъпи по 60 лв е час при тях. Дали има все още по-евтини и добри специалисти?
eld88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Окт 2019, 13:06

Re: Натрапчиви мисли от дете - как да се справя с тях?

Мнениеот eld88 » 27 Ное 2019, 00:13

Явно никой нищо не може да ми препоръча :(
eld88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Окт 2019, 13:06


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта