Еликсирът Алое вера - чудото на природата

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот geriva » 08 Мар 2013, 17:08

Моя позната, се справи с кисти на яйчниците, точно със сок от алое.Изисква се постоянство обаче. Месеци наред се приема определената доза, за да има ефект.
За съжаление, повечето хора очакват веднага да бъде разрешен проблемът и нямат голямото търпение за направят целия курс на лечение.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот bybarana » 06 Апр 2015, 18:38

Здравейте!
Искам да попитам защо продуктът е противопоказен при кърмене?
bybarana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2015, 18:35

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот FramarLekari » 07 Апр 2015, 14:38

bybarana написа:Здравейте!
Искам да попитам защо продуктът е противопоказен при кърмене?


Здравейте, bybarana!

Консумирането на сок от алое вера по време на кърмене е строго ограничено поради дразнещите и очистителните свойства на алоето. Наличието на антрахинони в майчиното мляко, преминали от сока от алое, може да доведе до диария и повръщане при бебето. Алое вера трябва да се избягва при деца под 12-годишна възраст именно най-вече заради слабителните свойства.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот Doktoricata » 15 Апр 2015, 15:22

Много се пише за лечебните свойства на алоето, особено като очистително, но има различни варианти на пазара. Не ми става ясно колко време трябва да се пие за да има ефект.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот ManiJani » 15 Апр 2015, 17:09

Doktoricata написа:Много се пише за лечебните свойства на алоето, особено като очистително, но има различни варианти на пазара. Не ми става ясно колко време трябва да се пие за да има ефект.

Не мисля, че има смисъл от тези напитки, които не можеш да си сигурен до колко действат и до колко са естествени, като се има предвид и колко бързо е действието им, по-добре да се вземеш в ръце сама :!:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот kauda » 15 Апр 2015, 17:23

И аз не вярвам в такива опаковки, чудотворни. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот annamaria » 30 Апр 2015, 13:15

ManiJani написа:
Doktoricata написа:Много се пише за лечебните свойства на алоето, особено като очистително, но има различни варианти на пазара. Не ми става ясно колко време трябва да се пие за да има ефект.

Не мисля, че има смисъл от тези напитки, които не можеш да си сигурен до колко действат и до колко са естествени, като се има предвид и колко бързо е действието им, по-добре да се вземеш в ръце сама :!:

Ех, сега попаднах на темата чак.

Само искам да кажа, че не става дума за тези сокчета/безалкохолни напитки, които се продават в магазини и заведения.
Става въпрос за продукти, които купуваш от аптеката - хранителни добавки ;)
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот YoLindi » 04 Май 2015, 15:59

annamaria написа:
ManiJani написа:
Doktoricata написа:Много се пише за лечебните свойства на алоето, особено като очистително, но има различни варианти на пазара. Не ми става ясно колко време трябва да се пие за да има ефект.

Не мисля, че има смисъл от тези напитки, които не можеш да си сигурен до колко действат и до колко са естествени, като се има предвид и колко бързо е действието им, по-добре да се вземеш в ръце сама :!:

Ех, сега попаднах на темата чак.

Само искам да кажа, че не става дума за тези сокчета/безалкохолни напитки, които се продават в магазини и заведения.
Става въпрос за продукти, които купуваш от аптеката - хранителни добавки ;)

А каква всъщност е разликата, проверявала ли си, в концентрацията, може би? :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот annamaria » 05 Май 2015, 09:50

YoLindi написа:А каква всъщност е разликата, проверявала ли си, в концентрацията, може би? :roll:


Не съм стигнала толкова надълбоко още :)
Както съм писала в друга тема тук за детоксикацията, в аптека се продават гел, сок и концентрат от алое. Това скоро го схванах ;) Двете очевидни разлики на пръв поглед са: 1. Едните се продават в аптека, другите в магазин/заведение, като първите имат дозировка и 2. Цената ;)
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Еликсирът Алое Вера - чудото на природата

Мнениеот nadqta » 10 Май 2015, 17:58

абе то това на вкус е много гадно, кой ще го пие доброволно :shock: може и да помага, но със запушен нос и очи трябва да го пия :| те затова го и месят с разните плодови сокове, за да не се усеща толкова много самото алое
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта