Еликсирът Алое вера - чудото на природата

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Еликсирът Алое вера - чудото на природата

Мнениеот mile_jeleva » 08 Яну 2012, 13:00

Чували ли сте за това растение и за неговите лечебни качества...
Нищо друго на тази планета не предлага такова невероятно разнообразие от лечебни средства, като тези предоставени от Алое Вера.В едно-единствено растение – Алое Вера-природата предлага потенциал за:

• Спиране на растежа на раковите тумори.

• Намаляване на висок холестерол.

• Подобряване качеството на кръвта.

• Увеличава кислорода на кръвта.

• Облекчаване на възпаления и успокоява болките при артрит.

• Защита на организма от оксидативния стрес.

• Предпазва от камъни в бъбреците и предпазва организма от оксалати в кафето и чая.

• Алкализира тялото, като помага да се балансира прекалено киселинни хранителни навици.

• Лекува язви, IBS, болест на Крон и други нарушения в храносмилането.

• Намалява високото кръвно налягане, естествено, като третира причината, а не само на симптомите.

• Подхранва тялото с минерали, витамини, ензими и гликонутриенти.

• Ускорява изцелението от физически и радиационни изгаряния.

• Заменя десетки от продуктите за първа помощ, прави превръзките и антибактериални спрейове ненужни.

• Спиране на рака на дебелото черво, лекува червата и смазва храносмилателния тракт.

• Слага край на запека.

• Стабилизира кръвната захар и намалява триглицеридите при диабетици.

• Предпазва и лекува кандидиазис.

• Предпазва бъбреците болести.

• Действа като естествена „енергийна напитка“ върху електролитния баланс, като прави популярните енергийни напитки остарели и ненужни.

• Подсилва дейността на сърдечно-съдовата система и увеличава физическата издръжливост.

• Ускорява темпото на възстановяване при травма или физическо изтощение.

• Хидратира кожата, ускорява възстановяването на кожата
Какъвто и да е въпросът, любовта е отговорът.
Аватар
mile_jeleva
 
Мнения: 37
Регистриран на: 06 Яну 2012, 12:37

Re: Еликсирът Алое вера-чудото на природата

Мнениеот borislav.bo » 24 Яну 2012, 13:41

Ами аз съм чувал за качествата на алое вера, но не и всичките тези. Как така спира растежа на раковите клетки, не ми се вярва много. :roll:
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Еликсирът Алое вера-чудото на природата

Мнениеот mile_jeleva » 25 Яну 2012, 14:01

Ето една статия,на някакъв американец,която прочетох:
Алое вера повишава имунната система и унищожава раковите тумори


"Научните изследвания показват силни имуномодулиращи и противотуморни качества на полизахаридите на алое вера,. Това означава, че гелът подмага и стимулира функциите на имуннатата система при унищожаването на раковите тумори. Едно изследване, публикувано в International Immunopharmacology (1995) показва, че полизахаридите на алое вера демонстритат мощно активиращо действие на макрофагит, включително увеличаване обема на производство азотен оксид (който има анти-туморен потенциал).
Лично аз вярвам, че всеки, който иска да се предотврати или лекува рак трябва сериозно да изследва алое вера, като част от рецептата си за окончателно справяне с рака. Аз не бих разчитал единствено на алое вера, имайки в предвид познатите десетки лекове за рак на природолечението. Комбинирането на правилните билки (като котешки нокът), суперхрани (като спирулина), напреднали терапии (като интравенозна витамин С), кислородна терапия и други терапии ще ви даде оптимални резултати при борба с каквато и да е ракова форма. Допитайте се до лекар-натуропат, за да научите повече..."

Този американец си отглежда в двора Алое и пише в статията също ,че Алоето лекува мигрена .Моят съпруг има мигрена и аз лично много се впечатлих и купих от аптеката да пробваме.Ако искаш вярвай,три месеца го пи и сега е с много по-рядко главоболие и не толкова силно..Не знам от Алоето ли или вече е дошло време да му минава...незнам
Какъвто и да е въпросът, любовта е отговорът.
Аватар
mile_jeleva
 
Мнения: 37
Регистриран на: 06 Яну 2012, 12:37

Re: Еликсирът Алое вера-чудото на природата

Мнениеот ivka-86 » 18 Апр 2012, 14:34

Майка ми пие Алое Вера от няколко години, тъй като има проблем със ставите и с вените. Купува го под формата на гел на фирмата NATURE`S WAY. Явно й помага, щом още си го купува :) И на мен ми е отляла в едно шишенце, за да имам за малката - ако се удари и веднага я мажа с него.

Ето и малко повече информация за лечебните свойства на алоето от Д-р Питър Атертон, който е директор на най-голямата натуропатична клиника в Европа:
"Наименованието алое вера идва от арабската дума алоех, което означава блестящо горчиво лекарство. Най-мощното и широко използвано за приготвяне на търговски препарати във Великобритания и САЩ е Aloe Barbadensis Miller. Листата му се берат, когато растението е на 3-4 години. Лечебните му свойства се запазват чрез стабилизация-метод за съхраняване на ценния гел в състояние, възможно най-близко до първоначалното, без загуба на лечебните му свойства. Без стабилизация настъпва окисляване и разваляне на гела, дори и при охлаждане.
За оценка на качеството на продуктите е създаден през 1981г. МНСА-международен научен съвет за алое, компаниите, които отговарят на високите стандарти на МНСА, получават сертификат и го слагат на продуктите си. Полезните свойства на алоето се съдържат в чистия гел, а не в кората. В естествения му състав има над 75 различни полезни вещества, витамини и минерали, вкл. редкия вит.В12, фолиева киселина, аминокиселини. Притежава естествен противовъзпалителен ефект, повлиява добре стомашно-чревни, кожни проблеми, като псориазис и екзема, особено при малките деца, себореен дерматит, хронична уртикария, акне вулгарис и розацея, зарастване на рани и изгаряния, артрити и астма.
Алое вера гел регулира ефективно имунната система на човека. Проблеми възникват, когато имунната система реагира по-силно от необходимото, така и когато реагира по-слабо от необходимото или пък реакцията е неправилно насочена, например срещу здрави клетки. Тези действия предизвикват т.нар. авто-имунни разстройства, представени от: язвен колит, системен еритематоден лупус, ревматоиден артрит.
Алое вера доставя основни хранителни вещества, убива бактерии- стрептококи, стафилококи, ешерихиа коли, псевдомонас, вируси-херпес симплекс и зостер, гъбички и ферменти."
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Re: Еликсирът Алое вера-чудото на природата

Мнениеот desertrose » 22 Юни 2012, 19:18

Здравейте на висчки,

разглеждам какво се пише тук отдавна, но днес реших да се регестрирам, защото ме мъчи един въпрос.
Ходих миналата седмица при джипито, защото имам проблем с гастрита и той ми каза, че ще е добре да съм пиела Алое Вера.
Искам да попитам някой от вас използвал ли е алоето с такава цел(някакви отзиви)




Благодаря предварително !
Рени
desertrose
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юни 2012, 19:12

Re: Еликсирът Алое вера-чудото на природата

Мнениеот alexandar82 » 25 Юни 2012, 14:03

Здравей, Рени! Вкъщи имаме бутилка от сок Алое Вера, защото преди време и на мен ми откриха гастрит, при това в комбинация с висок холестерол. Родих се след като започнах да го пия. По принцип алоето действа регенериращо и противовъзпалително на епителните клетки, а точно те покриват хранопровода, стомаха, червата и други вътрешни органи. Поради тази причина действа благоприятно при гастрит, язва, колит и други нарушения на храносмилателната система. Има и други приложения, но сега няма да ги изброявам. Сокът от алое е изцяло природен продукт, така че смело напред - със сигурност ще ти помогне :)
alexandar82
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:37

Re: Еликсирът Алое вера-чудото на природата

Мнениеот buhin » 02 Авг 2012, 12:30

Здравейте Рени !
Днес случайно влязох във този форум и попаднах на вашето питане.Аз вече втора година за по 3 месеца пия сок от алое с определени добавки към сока и отделно комбинация от хранителни добавки.Това правя с цел да си помогна да реша проблемите ми с моя гръбнак.Още миналата година , когато направих един курс на прием се почувствах невероятно добре.Никога не съм вярвала , че добавки ще ми помогнат.Но това е факт - аз вече спя през цялата шощ легнала , а не седнала (както бях 2 години ).И важното е , че нямам ето 2-ра година проблеми в тази част на тялото ми.
Отделно използвам и други продукти ,в състава на които влиза и алое вера.Ако те интересува моята одисея може да ми пишеш на адрес buhin@abv.bg.
С поздрав!
buhin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Авг 2012, 12:18

Re: Еликсирът Алое вера-чудото на природата

Мнениеот ivaq » 27 Фев 2013, 23:11

Може ли да се дава на дете на 2 години и 8 месеца и каква е препоръчителната доза?
ivaq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Фев 2013, 22:48

Re: Еликсирът Алое вера-чудото на природата

Мнениеот Radoslav88 » 28 Фев 2013, 10:49

Алоето е полезно, но не бива да го боготворите толкова. Той е чудесна храна като всички останали в природата. Имайте предвид, че то е по-скоро с превантивна цел, отколкото с лечебна.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Еликсирът Алое вера-чудото на природата

Мнениеот insanka56 » 08 Мар 2013, 03:01

Алое вера е растение-чудо, въпреки че има много други чудни билки. За мен алоето е полезно с успокояващия ефект върху храносмилателната с-ма и тонизиращия ефект като цяло. Имам разширени вени и пиенето на алое и още две добавки: омега-3 /арктическо море/, мащерка и чесън напълно неутрализират неприятното обостряне на вените. Движението на чист въздух в планината е идеално средство също. Друга билка, която признавам за много ефикасна, е лициума /годжи бери, мерджан/. И тя действа много благотворно като цяло. наричат я "еликсирът на дълголетието". По отношение на алоето - познавам доста приятели, които са се подобрили с него, но лечението е сложен процес и най-голям дял има настройката на човека, който се лекува.
insanka56
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Мар 2013, 02:37

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта