ХИВ - притеснявам се след порязване при процедура за маникюр

ХИВ - притеснявам се след порязване при процедура за маникюр

Мнениеот Rokachu » 06 Дек 2019, 06:19

Здравейте,

Имам един може би малко параноичен въпрос, но все пак съм притеснена. Днес бях на процедура за маникюр , при която ми беше порязана кожичката над нокътя с ножичка, потече малко кръв. Притеснението ми идва от това, че не съм сигурна дали уредите се почистват редовно, след всеки клиент.... Глупаво от моя страна, но някак си това съображене за ХИВ инфекция не ми беше дошло на ум, до момента в който не ме порязаха. Адекватно ли е да се изследвам при тази ситуация и ако да, колко време трябва да изчакам?

Благодаря! :roll:
Rokachu
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Дек 2019, 06:12

Re: ХИВ

Мнениеот Момчил Митев » 06 Дек 2019, 10:27

За Ваше успокоение бихте могла да си направите тест. Доколкото ми е известно след инфекция със СПИН/ХИВ антителата в кръвта се откриват от 2 седмици до 3 месеца. Т.е. след две-три седмици може да си направите тест и ако е отрицателен, да го повторите след 3 месеца.
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: ХИВ - притеснявам се след порязване при процедура за маникюр

Мнениеот zlati1459 » 06 Дек 2019, 11:19

Здравейте! Струва ми се малко вероятно да сте инфектирана.Аз съм си правила татуировки и не съм имала подобен проблем, редовно си правя изследвания за ХИВ, но не поради съмнения, а защото съм редовен кръводарител и ми изследват кръвта при всяко кръводаряване.Ако студиото е качествено не би трябвало да има проблем. Все пак ако толкова се притеснявате може да се изследвате. Препоръчвам да изчакате 3 месеца.
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: ХИВ - притеснявам се след порязване при процедура за маникюр

Мнениеот Rokachu » 06 Дек 2019, 16:10

Багодаря за менията!

Да, пролема е в това, че не съм сигурна колко се държи на хигиената в това студио, понеже забелязах че си беше малко мръсно ... Но моя грешка, вече ще си тръгвам направо, ако не видя уредите да се чистят пред мен :lol: Че не е лесно с тази параноя... :lol:

Благодаря ви пак, ще си направя изследванията, for my peace of mind - дет* се вика :smile:
Rokachu
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Дек 2019, 06:12


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта