Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 15 Юни 2013, 14:48

taina_x написа:Здравейте д-р Люцканов, дъщеря ми е на 1.6 месеца. На 6 месеца преди да извади 1-вия си зъб, тя стана много неспокойна и постоянно се изпъваше и плачеше. От тогава ни изпъкна пъпчето и педиатъра ни каза, че е пъпна херния, но е малка и има вероятност да се прибере сама. Не сме правили консултация с хирург, защото реших да се доверя на лекарката, но вече мина 1 година, няма влошаване,но няма и подобрение. Има ли наистина шанс да се прибере сама или трябва да се оперира? Къде се правят такива операции? Има ли някакво изискване за възраст на детето?
Благодаря предварително!

Здравейте,
детенцето трябва да бъде прегледано от детски хирург и след това да се обсъди кое е най-доброто за нея.
С уважение
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот koruin » 14 Сеп 2013, 23:35

Здравейте д-р Люцканов. От доста време имам някакъв проблем, на който до сега не обръщах внимание. Както знаете- чакаме да заболи, или нещо да ни уплаши:) Та, проблема е следния: на коремния мускул точно над пъпа имам някакво удебеляване в средата, което реагира, точно като мускул. Т.е. издува се, като правя коремна преса, или натоваря областа. ( Не правя преси редовно) На 44 съм, мъж, 92кг ръст 176 -имам си коремчето и вероятно гастрит- от доста години пия сода при нужда. Като казвам доста, може да са повече от 20... Съсед, треньор по кутуризъм ми беше казал, че може да е мастно натрупване, което се топи с бягане най- лесно. Е, опитах преди година и наистина- започна да боли въпросното място. Толкова беше- не съм бягал редовно- започнаха да скърцат колената:) Наскоро се бях сетил че преди няколко години( между 5 и 8) вдигайки нещо тежко, изпитах режеща болка тъкмо там, която бързо отшумя, за това и съм забравил за случая. Днес при покашляне леко ме наболяваше въпросната буца, при натиск с ръка също има лека болка- не смея да натисна силно, тъй като разгледах из нета доста снимки на хернии. Не видях като моята буца, тя и не личи, ако мускулатурата на стомаха не е напрегната, но реших да попитам все пак и да не правя повече компросими със здравето си. Не зная точно към какъв специалист, да се обърна, за това ми се стори логично да пиша на Вас. Предварително се извинявам, ако не е Вашия профил и моля за съвет и насока. Преваритено благодаря! Поздрави!
koruin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2013, 23:20

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 16 Сеп 2013, 20:37

koruin написа:Здравейте д-р Люцканов. От доста време имам някакъв проблем, на който до сега не обръщах внимание. Както знаете- чакаме да заболи, или нещо да ни уплаши:) Та, проблема е следния: на коремния мускул точно над пъпа имам някакво удебеляване в средата, което реагира, точно като мускул. Т.е. издува се, като правя коремна преса, или натоваря областа. ( Не правя преси редовно) На 44 съм, мъж, 92кг ръст 176 -имам си коремчето и вероятно гастрит- от доста години пия сода при нужда. Като казвам доста, може да са повече от 20... Съсед, треньор по кутуризъм ми беше казал, че може да е мастно натрупване, което се топи с бягане най- лесно. Е, опитах преди година и наистина- започна да боли въпросното място. Толкова беше- не съм бягал редовно- започнаха да скърцат колената:) Наскоро се бях сетил че преди няколко години( между 5 и 8) вдигайки нещо тежко, изпитах режеща болка тъкмо там, която бързо отшумя, за това и съм забравил за случая. Днес при покашляне леко ме наболяваше въпросната буца, при натиск с ръка също има лека болка- не смея да натисна силно, тъй като разгледах из нета доста снимки на хернии. Не видях като моята буца, тя и не личи, ако мускулатурата на стомаха не е напрегната, но реших да попитам все пак и да не правя повече компросими със здравето си. Не зная точно към какъв специалист, да се обърна, за това ми се стори логично да пиша на Вас. Предварително се извинявам, ако не е Вашия профил и моля за съвет и насока. Преваритено благодаря! Поздрави!


Здравейте,
така без преглед е много трудно да се даде съвет.
Вероятно имате т.н. релаксация на правите коремни мускули и/или пъпна/епигастрална херния.
Преглед от херниолог е необходим и ако се наложи допълнителни изследвания.
С уважение
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот martin » 30 Сеп 2013, 22:49

Здравейте!
На 18 години съм и ходя на фитнес от 2 години.
Преди 3-4 месеца започна да ме наболва ингвиналния канал появи ми се топче и от там дойде съмнението ми за херния.Първо бях при личната лекарка и тя ми каза че ми бил подут лимфния възел което е абсурд, защтото той е на 2-3 см от въпросното място.След това отидох на хирург който ми каза че нямам херния и да почина малко.Починах 1 седмица и започнах пак, но отново ми се поду и ме заболя.Миналата седмица отидох на друг хирург, който каза че имам херния колкото кестен и не е лошо да я оперирам.Родителите ми се посъветваха с техен приятел, който ни препоръча хирург за операцията.Днес бяхме при въпросния лекар който бил 1 от най-добрите в България (Иво Близнашки).Накарах го да ме прегледа 2 пъти, каза че имам изтъняване на коремната стена, за херния не можело да става и въпрос.Каза ми да почина 1-2 месеца, и че всичко ще бъде наред.Въпроса ми е следния:
Да се консултирам ли с друг лекар или да не се притеснявам и какви упражнения да започна да правя за да укрепя тази коремна стена ?
martin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 22:47

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 30 Окт 2013, 12:08

martin написа:Здравейте!
На 18 години съм и ходя на фитнес от 2 години.
Преди 3-4 месеца започна да ме наболва ингвиналния канал появи ми се топче и от там дойде съмнението ми за херния.Първо бях при личната лекарка и тя ми каза че ми бил подут лимфния възел което е абсурд, защтото той е на 2-3 см от въпросното място.След това отидох на хирург който ми каза че нямам херния и да почина малко.Починах 1 седмица и започнах пак, но отново ми се поду и ме заболя.Миналата седмица отидох на друг хирург, който каза че имам херния колкото кестен и не е лошо да я оперирам.Родителите ми се посъветваха с техен приятел, който ни препоръча хирург за операцията.Днес бяхме при въпросния лекар който бил 1 от най-добрите в България (Иво Близнашки).Накарах го да ме прегледа 2 пъти, каза че имам изтъняване на коремната стена, за херния не можело да става и въпрос.Каза ми да почина 1-2 месеца, и че всичко ще бъде наред.Въпроса ми е следния:
Да се консултирам ли с друг лекар или да не се притеснявам и какви упражнения да започна да правя за да укрепя тази коремна стена ?


Без да съм Ви прегледал не мога да дам съвет. Следвайте съветите на колегата който Ви е преглеждал.
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот rosica_grs » 13 Дек 2013, 18:30

Зравейте преди 2 месеца ме оперираха от пъпна херния ,сложиха ми платно .Въпросът ми е може ли да забременея след операцията ,и ако го направя какви ще са последиците ? Тай като хироргът не ми каза преди да ме оперира , а на контролния преглед реших да попитам , каза че не е желателно , а аз изкам второ дете . Благодаря жи предварително !
rosica_grs
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2013, 18:21

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Е_Габровска » 28 Дек 2013, 01:04

Здравейте,
Моля за консултация.
Отокът около разреза след операция на ингвинална херния колко време е нормално да остане подут? След операцията почти цялата страна, от която беше хернията, чак до хълбока беше подута. Сега 10 дни след операцията остана оток основно около разреза и изглежда все едно под кожата има навързани мускулни влакна, за да се затвори раната. Операцията беше отворена, сложено е платно. Възможно ли е отока да е от платното? Не знам колко е голямо и към кои мускули е прикрепено. Хирурга каза, че зараства добре, но ме притеснява, че шевът е накриво - има очевадна асиметрия. Необходима ли е според Вас консултация с друг хирург, за да се оправи тази твърда тъкан преди да зарастне накриво?
Благодаря!
Е_Габровска
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Дек 2013, 00:50

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот krasimira en4eva » 03 Яну 2014, 10:07

здравеите докторе пиша ви тъи като никои лекар в нашия малак град не може да ми даде смислено обяснение за смартта на дядо ми. надявам се вие да можете да ми помогнете за да се успокоя.дядо ми беше на 70 години диабетик от около 8 години,пиеше хапчета за сарце кравно и подагра както повечето вазрастни хора.внезапно изходи крав при по голяма нужда и го приеха в болницата там около 15 дни му преливаха крав и лекарства но хемоглобина му оставаше нисак и доктора каза че се налага операция на стомаха тъи като диагнозата беше полип.хирурга обясни че ще баде с малак разрез щте третира полипа.след операцията каза че е имало усложнения и се е наложило да отстрани половината стомах и всичко е наред. след 7 дни го исписаха и казаха да отидем след 3 дни да махнат конците.странното беше че нешто в говора му беше променено сякаш завалваше.забравих да уточня че още от втория ден в болницата не можеше да се изправи на крака.изписаха го в инвалидна количка.изписаха лекарство за стомашните сокше 19 леове и казаха да си пие хапчето за диабет и за сарце и да го захранваме.парвич ден всичко беше наред само кравното му беше ниско 80 на 60.втория ден започна да има апетит и ние се зарадвахме че всичко е наред,през цялото време имаше храчки които не ни беше обяснено от какво са и ние мислехме че е нормално.на третия спеше цял ден и започна да повраща по малко тамно кафява вода. обадихме се на доктора тои каза че не е от операцията да тарсим причината другаде и че на другия ден като вади конците щте го прегледа.премерихме му захарта беше 19 личната лекарка каза да му дадем хапче за захарта и да я мерим постоянно защтото било странно да не яде а да му е висока захарта. беше му горещто от време на време но беше завит с юрган. след 30 мин каза 4е го свива малко корема да го заведем в тоалетната по голяма нужда.когато след изхождането го сложиха на количката тои си пое два пати далбоко ваздух отвори си постепенно широко очите и краката и рацете му се отпуснаха,след секунда на танка струя сащата тази тамно кафява вода започна да изтича пре носа и устата му аз се изплаших че ще се удави и накарах беща ми и сапруга ми да го слогат на земята на страни да не се удави и тогава докторе тази вода сяка6 изригна от носа и устата бликаше без да спира,линеиката доиде барзо,но казаха че вече е мартав направиха всичко по силите си да го варнат но не успяха.човекът които го реанимира каза че на апарата е отчело признаци на инфаркт,но не мога да ни обясни трита литра вода които бяха истекли от него.дори хирурга не можа да ги обясни.не разбирам заваления говор и теяността затова се обращам кам вас.по това което ви описах можете ли да ми кажете от какво е починал. щте ви бада много благодарна докторе аз разбирам че тои имаше и други заболявания разбирам че беше на вазраст,знам че докторите са направили всичко по силите си или поне се надявам.но аз се чувствам отговорна за смартта му и искам поне за нея да има смислено обяснение. благодаря предварително за вниманието ви.
krasimira en4eva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Яну 2014, 09:17

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 04 Яну 2014, 20:39

Е_Габровска написа:Здравейте,
Моля за консултация.
Отокът около разреза след операция на ингвинална херния колко време е нормално да остане подут? След операцията почти цялата страна, от която беше хернията, чак до хълбока беше подута. Сега 10 дни след операцията остана оток основно около разреза и изглежда все едно под кожата има навързани мускулни влакна, за да се затвори раната. Операцията беше отворена, сложено е платно. Възможно ли е отока да е от платното? Не знам колко е голямо и към кои мускули е прикрепено. Хирурга каза, че зараства добре, но ме притеснява, че шевът е накриво - има очевадна асиметрия. Необходима ли е според Вас консултация с друг хирург, за да се оправи тази твърда тъкан преди да зарастне накриво?
Благодаря!

Здравейте,
следоперативно е нормално да има оток който се разнася бавно до около 3 месец. Ако нещо Ви притеснява е добре да Ви прегледа Вашият хирург.
С уважение
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 04 Яну 2014, 20:48

krasimira en4eva написа:здравеите докторе пиша ви тъи като никои лекар в нашия малак град не може да ми даде смислено обяснение за смартта на дядо ми. надявам се вие да можете да ми помогнете за да се успокоя.дядо ми беше на 70 години диабетик от около 8 години,пиеше хапчета за сарце кравно и подагра както повечето вазрастни хора.внезапно изходи крав при по голяма нужда и го приеха в болницата там около 15 дни му преливаха крав и лекарства но хемоглобина му оставаше нисак и доктора каза че се налага операция на стомаха тъи като диагнозата беше полип.хирурга обясни че ще баде с малак разрез щте третира полипа.след операцията каза че е имало усложнения и се е наложило да отстрани половината стомах и всичко е наред. след 7 дни го исписаха и казаха да отидем след 3 дни да махнат конците.странното беше че нешто в говора му беше променено сякаш завалваше.забравих да уточня че още от втория ден в болницата не можеше да се изправи на крака.изписаха го в инвалидна количка.изписаха лекарство за стомашните сокше 19 леове и казаха да си пие хапчето за диабет и за сарце и да го захранваме.парвич ден всичко беше наред само кравното му беше ниско 80 на 60.втория ден започна да има апетит и ние се зарадвахме че всичко е наред,през цялото време имаше храчки които не ни беше обяснено от какво са и ние мислехме че е нормално.на третия спеше цял ден и започна да повраща по малко тамно кафява вода. обадихме се на доктора тои каза че не е от операцията да тарсим причината другаде и че на другия ден като вади конците щте го прегледа.премерихме му захарта беше 19 личната лекарка каза да му дадем хапче за захарта и да я мерим постоянно защтото било странно да не яде а да му е висока захарта. беше му горещто от време на време но беше завит с юрган. след 30 мин каза 4е го свива малко корема да го заведем в тоалетната по голяма нужда.когато след изхождането го сложиха на количката тои си пое два пати далбоко ваздух отвори си постепенно широко очите и краката и рацете му се отпуснаха,след секунда на танка струя сащата тази тамно кафява вода започна да изтича пре носа и устата му аз се изплаших че ще се удави и накарах беща ми и сапруга ми да го слогат на земята на страни да не се удави и тогава докторе тази вода сяка6 изригна от носа и устата бликаше без да спира,линеиката доиде барзо,но казаха че вече е мартав направиха всичко по силите си да го варнат но не успяха.човекът които го реанимира каза че на апарата е отчело признаци на инфаркт,но не мога да ни обясни трита литра вода които бяха истекли от него.дори хирурга не можа да ги обясни.не разбирам заваления говор и теяността затова се обращам кам вас.по това което ви описах можете ли да ми кажете от какво е починал. щте ви бада много благодарна докторе аз разбирам че тои имаше и други заболявания разбирам че беше на вазраст,знам че докторите са направили всичко по силите си или поне се надявам.но аз се чувствам отговорна за смартта му и искам поне за нея да има смислено обяснение. благодаря предварително за вниманието ви.


Здравейте,
съжалявам за смъртта на Вашият близък. Така от разстояние е невъзможно да се даде отговор за конкретната причина, но тя най-вероятно е следствие на заболяванията които той е имал. Всеки който се е родил умира. Това е живота. Вие в никакъв случай не сте отговорна за смъртта на Вашият близък.
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта