Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 04 Яну 2014, 20:53

krasimira en4eva написа:здравеите докторе пиша ви тъи като никои лекар в нашия малак град не може да ми даде смислено обяснение за смартта на дядо ми. надявам се вие да можете да ми помогнете за да се успокоя.дядо ми беше на 70 години диабетик от около 8 години,пиеше хапчета за сарце кравно и подагра както повечето вазрастни хора.внезапно изходи крав при по голяма нужда и го приеха в болницата там около 15 дни му преливаха крав и лекарства но хемоглобина му оставаше нисак и доктора каза че се налага операция на стомаха тъи като диагнозата беше полип.хирурга обясни че ще баде с малак разрез щте третира полипа.след операцията каза че е имало усложнения и се е наложило да отстрани половината стомах и всичко е наред. след 7 дни го исписаха и казаха да отидем след 3 дни да махнат конците.странното беше че нешто в говора му беше променено сякаш завалваше.забравих да уточня че още от втория ден в болницата не можеше да се изправи на крака.изписаха го в инвалидна количка.изписаха лекарство за стомашните сокше 19 леове и казаха да си пие хапчето за диабет и за сарце и да го захранваме.парвич ден всичко беше наред само кравното му беше ниско 80 на 60.втория ден започна да има апетит и ние се зарадвахме че всичко е наред,през цялото време имаше храчки които не ни беше обяснено от какво са и ние мислехме че е нормално.на третия спеше цял ден и започна да повраща по малко тамно кафява вода. обадихме се на доктора тои каза че не е от операцията да тарсим причината другаде и че на другия ден като вади конците щте го прегледа.премерихме му захарта беше 19 личната лекарка каза да му дадем хапче за захарта и да я мерим постоянно защтото било странно да не яде а да му е висока захарта. беше му горещто от време на време но беше завит с юрган. след 30 мин каза 4е го свива малко корема да го заведем в тоалетната по голяма нужда.когато след изхождането го сложиха на количката тои си пое два пати далбоко ваздух отвори си постепенно широко очите и краката и рацете му се отпуснаха,след секунда на танка струя сащата тази тамно кафява вода започна да изтича пре носа и устата му аз се изплаших че ще се удави и накарах беща ми и сапруга ми да го слогат на земята на страни да не се удави и тогава докторе тази вода сяка6 изригна от носа и устата бликаше без да спира,линеиката доиде барзо,но казаха че вече е мартав направиха всичко по силите си да го варнат но не успяха.човекът които го реанимира каза че на апарата е отчело признаци на инфаркт,но не мога да ни обясни трита литра вода които бяха истекли от него.дори хирурга не можа да ги обясни.не разбирам заваления говор и теяността затова се обращам кам вас.по това което ви описах можете ли да ми кажете от какво е починал. щте ви бада много благодарна докторе аз разбирам че тои имаше и други заболявания разбирам че беше на вазраст,знам че докторите са направили всичко по силите си или поне се надявам.но аз се чувствам отговорна за смартта му и искам поне за нея да има смислено обяснение. благодаря предварително за вниманието ви.


Съжалявам за вашата загуба. Така от разстояние е трудно да се определи каква е конкретната причина. Тя е следствие на заболяванията които той е имал. Вие в никакъв случай не сте отговорна за това.
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Corporal_X » 24 Яну 2014, 16:24

Здравейте д-р Люцканов,
Преди няколко месеца се появиха оплаквания като за хиатална херния. Докторът ми направи гастроентероскопия и потвърди за такава. Предписа ми лекарствата Есмерол и Мотилиум за един месец. След това каза да ги приемам само при нужда. Освен хранителен режим ми препоръча да не се натоварвам във фитнеса, а по възможност да го заменя с тичане или плуване. На мен обаче фитнесът ми е страст и хоби, което не искам да оставям. Какво бихте ми препоръчали Вие в случая?
Също така в интернет попаднах на различни техники за облекчаване или дори пълно коригиране на хиаталната херния. Един от методите включва масаж на областта под слънчевия сплит, който се изразява с промушване под ребрата с пръсти, натиск навътре и след това избутване надолу. Другата техника е изпиване на чаша топла вода на гладно, за да се отпусне и натежи стомаха. След това се застава на пръсти и рязко се отпуска тежестта върху петите - един вид тръсвания. Така около 10 пъти. Дали тези техники действат и добре ли е да бъдат прилагани?
Благодаря предварително!
Corporal_X
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2014, 16:06

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 03 Фев 2014, 23:44

Corporal_X написа:Здравейте д-р Люцканов,
Преди няколко месеца се появиха оплаквания като за хиатална херния. Докторът ми направи гастроентероскопия и потвърди за такава. Предписа ми лекарствата Есмерол и Мотилиум за един месец. След това каза да ги приемам само при нужда. Освен хранителен режим ми препоръча да не се натоварвам във фитнеса, а по възможност да го заменя с тичане или плуване. На мен обаче фитнесът ми е страст и хоби, което не искам да оставям. Какво бихте ми препоръчали Вие в случая?
Също така в интернет попаднах на различни техники за облекчаване или дори пълно коригиране на хиаталната херния. Един от методите включва масаж на областта под слънчевия сплит, който се изразява с промушване под ребрата с пръсти, натиск навътре и след това избутване надолу. Другата техника е изпиване на чаша топла вода на гладно, за да се отпусне и натежи стомаха. След това се застава на пръсти и рязко се отпуска тежестта върху петите - един вид тръсвания. Така около 10 пъти. Дали тези техники действат и добре ли е да бъдат прилагани?
Благодаря предварително!


Съмнявам се това да помогне, но няма да Ви навреди. По-добре е да следвате съветите на Вашият лекар.
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот divanova » 04 Фев 2014, 22:43

Zdraveite,izvinqvam se che pisha na latinica.Imam vupros za basha mi,koito e na 67 godi minalata god preturpq nqkolko operacii -peritonit,perforaciq na tunko chervo,ileostoma,posledva mahane na ilieostomata i zashivane na tunkoto chervo obratno.Vsichko beshe nared do skoro
Predi 3 sed se skusaha koncite vutreshnite i v momenta se vidq golqma hermiq v srednata chast na korema sadurjasha chrevni brimki.iskam da popitam zaduljitelna li e operaciq v tozi sluchai,zashoto pri nego ne e jelatelno da se pravi takava?moje li da produljava s elastichen kolan bez operaviq?
divanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2014, 22:28

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 06 Фев 2014, 12:18

divanova написа:Zdraveite,izvinqvam se che pisha na latinica.Imam vupros za basha mi,koito e na 67 godi minalata god preturpq nqkolko operacii -peritonit,perforaciq na tunko chervo,ileostoma,posledva mahane na ilieostomata i zashivane na tunkoto chervo obratno.Vsichko beshe nared do skoro
Predi 3 sed se skusaha koncite vutreshnite i v momenta se vidq golqma hermiq v srednata chast na korema sadurjasha chrevni brimki.iskam da popitam zaduljitelna li e operaciq v tozi sluchai,zashoto pri nego ne e jelatelno da se pravi takava?moje li da produljava s elastichen kolan bez operaviq?


Трябва да бъде прегледан и преценен. По принцип без операция състоянието ще прогресира, хернията ще нараства и ще се наложи операция в още по-лоши условия с по-висок риск.
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот ИСтав » 12 Мар 2014, 20:30

Здравейте, д-р Люцканов,
искам да Ви попитам: задължително ли при херния (ингвинална) трябва да има подуване на коремната стена и дали съществува нещо като ранна фаза на хернията, при която да има болка, но не и образуван херниален сак?
Моята история е следната... около Коледа почувствах слаба болка долу вдясно на корема при тренировка с дъмбел. След 2-3 дни тичах крос(без никаква болка) и на следващия ден през 5-10 мин непрекъснато чувствах щипане,парене,ръчкане в споменатата област. Ходих на доктор, казаха, че не е нито херния, нито апендицит, а най-вероятно съм разтегнал някой мускул.
Следващият месец през ден съм ходил да тичам и от време на време пак съм тренирал с дъмбел, с натоварване на корема, но без дадена тренировка сама по себе си да води до болка. Като може би всеки ден съм чувствал по 1-2 пъти лек дискомфорт в тази област.
И понеже реших, че няма да мине само минах през няколко доктора да ме прегледат:
Първият каза, че съм започнал да правя херния, но не съм за операция, а да съм почивал 2 месеца да видим дали щяло да мине само (това въобще възможно ли е??). Вторият каза, че имам херния и съм за операция. Трети и четвърти казват, че нямам херния, а е от нерв. В крайна сметка пих лекарства за нерв, но не забелязах да има ефект. Последните 4-5 седмици съм почивал, но продължавам да го усещам. Аз съм на 20 год и ако не съм написал по-нагоре, нямам образувала се бучка.

ПС: съжалявам за сложното обяснение
ИСтав
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Мар 2014, 20:21

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 13 Мар 2014, 20:53

ИСтав написа:Здравейте, д-р Люцканов,
искам да Ви попитам: задължително ли при херния (ингвинална) трябва да има подуване на коремната стена и дали съществува нещо като ранна фаза на хернията, при която да има болка, но не и образуван херниален сак?
Моята история е следната... около Коледа почувствах слаба болка долу вдясно на корема при тренировка с дъмбел. След 2-3 дни тичах крос(без никаква болка) и на следващия ден през 5-10 мин непрекъснато чувствах щипане,парене,ръчкане в споменатата област. Ходих на доктор, казаха, че не е нито херния, нито апендицит, а най-вероятно съм разтегнал някой мускул.
Следващият месец през ден съм ходил да тичам и от време на време пак съм тренирал с дъмбел, с натоварване на корема, но без дадена тренировка сама по себе си да води до болка. Като може би всеки ден съм чувствал по 1-2 пъти лек дискомфорт в тази област.
И понеже реших, че няма да мине само минах през няколко доктора да ме прегледат:
Първият каза, че съм започнал да правя херния, но не съм за операция, а да съм почивал 2 месеца да видим дали щяло да мине само (това въобще възможно ли е??). Вторият каза, че имам херния и съм за операция. Трети и четвърти казват, че нямам херния, а е от нерв. В крайна сметка пих лекарства за нерв, но не забелязах да има ефект. Последните 4-5 седмици съм почивал, но продължавам да го усещам. Аз съм на 20 год и ако не съм написал по-нагоре, нямам образувала се бучка.


ПС: съжалявам за сложното обяснение



Така е много трудно да дам съвет и мнение без да съм ви пргледал. Най-вероятно нямате херния, а по-скоро е мускулно разтежение.
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот rosica_grs » 14 Мар 2014, 16:22

Здравейте д-р Люцканов преди 4 месеца ме оперираха лапароскопски от пъпна херния ,сложиха ми платно .Въпросът ми е може ли да забременея след операцията ,и ако го направя какви ще са последиците ? Тай като хирургът не ми каза преди да ме оперира , а на контролния преглед реших да попитам , каза че не е желателно да забременявам отново , а аз искам второ дете . Благодаря ви предварително !
rosica_grs
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2013, 18:21

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот ИСтав » 14 Мар 2014, 16:34

Dr Veselin Lutskanov написа:
ИСтав написа:Здравейте, д-р Люцканов,
искам да Ви попитам: задължително ли при херния (ингвинална) трябва да има подуване на коремната стена и дали съществува нещо като ранна фаза на хернията, при която да има болка, но не и образуван херниален сак?
Моята история е следната... около Коледа почувствах слаба болка долу вдясно на корема при тренировка с дъмбел. След 2-3 дни тичах крос(без никаква болка) и на следващия ден през 5-10 мин непрекъснато чувствах щипане,парене,ръчкане в споменатата област. Ходих на доктор, казаха, че не е нито херния, нито апендицит, а най-вероятно съм разтегнал някой мускул.
Следващият месец през ден съм ходил да тичам и от време на време пак съм тренирал с дъмбел, с натоварване на корема, но без дадена тренировка сама по себе си да води до болка. Като може би всеки ден съм чувствал по 1-2 пъти лек дискомфорт в тази област.
И понеже реших, че няма да мине само минах през няколко доктора да ме прегледат:
Първият каза, че съм започнал да правя херния, но не съм за операция, а да съм почивал 2 месеца да видим дали щяло да мине само (това въобще възможно ли е??). Вторият каза, че имам херния и съм за операция. Трети и четвърти казват, че нямам херния, а е от нерв. В крайна сметка пих лекарства за нерв, но не забелязах да има ефект. Последните 4-5 седмици съм почивал, но продължавам да го усещам. Аз съм на 20 год и ако не съм написал по-нагоре, нямам образувала се бучка.


ПС: съжалявам за сложното обяснение



Така е много трудно да дам съвет и мнение без да съм ви пргледал. Най-вероятно нямате херния, а по-скоро е мускулно разтежение.


Ако приемем, че е мускулно разтежение, трябва ли да изчакам още, за да спра да го усещам или може да възобновя физическа активност - леко бягане?
Благодаря за вниманието
ИСтав
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Мар 2014, 20:21

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 14 Мар 2014, 20:01

ИСтав написа:
Dr Veselin Lutskanov написа:
ИСтав написа:Здравейте, д-р Люцканов,
искам да Ви попитам: задължително ли при херния (ингвинална) трябва да има подуване на коремната стена и дали съществува нещо като ранна фаза на хернията, при която да има болка, но не и образуван херниален сак?
Моята история е следната... около Коледа почувствах слаба болка долу вдясно на корема при тренировка с дъмбел. След 2-3 дни тичах крос(без никаква болка) и на следващия ден през 5-10 мин непрекъснато чувствах щипане,парене,ръчкане в споменатата област. Ходих на доктор, казаха, че не е нито херния, нито апендицит, а най-вероятно съм разтегнал някой мускул.
Следващият месец през ден съм ходил да тичам и от време на време пак съм тренирал с дъмбел, с натоварване на корема, но без дадена тренировка сама по себе си да води до болка. Като може би всеки ден съм чувствал по 1-2 пъти лек дискомфорт в тази област.
И понеже реших, че няма да мине само минах през няколко доктора да ме прегледат:
Първият каза, че съм започнал да правя херния, но не съм за операция, а да съм почивал 2 месеца да видим дали щяло да мине само (това въобще възможно ли е??). Вторият каза, че имам херния и съм за операция. Трети и четвърти казват, че нямам херния, а е от нерв. В крайна сметка пих лекарства за нерв, но не забелязах да има ефект. Последните 4-5 седмици съм почивал, но продължавам да го усещам. Аз съм на 20 год и ако не съм написал по-нагоре, нямам образувала се бучка.


ПС: съжалявам за сложното обяснение



Така е много трудно да дам съвет и мнение без да съм ви пргледал. Най-вероятно нямате херния, а по-скоро е мускулно разтежение.


Ако приемем, че е мускулно разтежение, трябва ли да изчакам още, за да спра да го усещам или може да възобновя физическа активност - леко бягане?
Благодаря за вниманието


не мога да дам съвет без да съм ви преглеждал
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта